Ухвала
від 27.11.2023 по справі 918/1157/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

27 листопада 2023 р. м. РівнеСправа № 918/1157/23

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Н. Церковної, розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Деметра" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Інвест Біо Захист" (Болгарія) про стягнення заборгованості в сумі 2 701 615 грн 00 коп.

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2023 року Приватне підприємство "Деметра" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Інвест Біо Захист" (Болгарія) про стягнення заборгованості в сумі 2701615,00 грн, заборгованість за договором купівлі - продажу № 230523/03 від 23.05.2023.

Ухвалою суду від 20 листопада 2023 року позовну заяву Приватного підприємства "Деметра", залишено без руху, запропоновано заявнику у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки, а саме подати господарському суду заяву із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача.

23 листопада 2023 року через відділ канцелярії та документообігу суду на виконання ухвали від 20 листопада 2023 року, від позивача надійшла заява про усунення недоліків.

Приписами ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України встановлено наступне: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 20.11.2023 року, господарський суд доходить висновку про необхідність та правомірність відкриття провадження по даній справі.

При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд даних позовних вимог, господарський суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи предмет позову у даній справі, з метою забезпечення дотримання прав та законних інтересів всіх учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що справа №918/1157/23 підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України. Місцезнаходженням відповідача є: Республіка Болгарія, обл. Ловеч, вул. Местность зад Баира, 2.

Відповідно до ст.365 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Болгарія регулюється Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах, підписаним 21.05.2016 року (далі - Договір).

Згідно з приписами статті 9 зазначеного Договору Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту сторін, свідків, експертів та інших учасників процесу, а також виконання рішень органів юстиції.

Відповідно до статті 3 Договору:

1. Органи юстиції Договірних Сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього Договору.

2. З питань надання правової допомоги відповідно до цього Договору органи юстиції Договірних Сторін здійснюють зносини через свої центральні органи.

Згідно із п.3 ч.1 статті 1 Договору центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Республіці Болгарія - Міністерство юстиції Республіки Болгарія.

Статтею 4 Договору передбачено, що :

1.При застосуванні положень цього Договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Республіки Болгарія - болгарською мовою.

2. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої Договірної Сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої Договірної Сторони.

3. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою запитуваної Договірної Сторони.

Враховуючи викладене, для належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі судові документи і матеріали по справі необхідно направляти українською мовою із засвідченим перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони - болгарською мовою через Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Болгарія.

Згідно з п. 4 ч. 1, ч. 3 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. З питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Приймаючи до уваги неможливість розгляду даної справи до отримання інформації про вручення відповідачу судових документів, провадження по даній справі слід зупинити до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на дане судове доручення.

Керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 234, 228, 229, 247, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу призначити до розгляду за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників судового процесу.

3. Підготовче засідання призначити на "19" березня 2024 р. на 10:00 год.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 10.

4. Зобов`язати позивача протягом 10-ти днів з дня отримання даної ухвали, надати суду нотаріально засвідчений переклад позовної заяви у цій справі, даної ухвали суду, доданого до неї судового доручення у вигляді клопотання про вручення документів у цивільній справі та підтвердження про їх вручення на офіційну мову Республіки Болгарії в трьох примірниках.

5.Повідомити, що нотаріально посвідчена копія ухвали Господарського суду Рівненської області від 27.11.2023 року про відкриття провадження у справі №918/1157/23 та позовної заяви з доданими до неї документами на болгарській мові буде вручена в порядку, передбаченому Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах, підписаним 21.05.2016 року через Міністерство юстиції України, що знаходиться за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, будинок 13.

6. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов з урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України 15 днів з дня отримання ухвали; після отримання від позивача відповіді на відзив подати до суду заперечення в строк 5 днів з дня отримання такої відповіді від позивача з урахуванням вимог ст.167, 184 Господарського процесуального кодексу України.

7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України 15 днів з моменту отримання від відповідача відзиву на позов .

8. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. ч. 3, 4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України).

9.Звернути увагу учасників процесу на порядок оформлення заяв, клопотань, заперечень, встановлений ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, також на порядок подачі доказів, передбачений ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

10. Провадження у справі № 918/1157/23 зупинити.

11.Ухвалу надіслати учасникам справи в порядку, встановленому ст.242 Господарського процесуального кодексу України.

12. Згідно з ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України вказана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання 27.11.2023 року і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Н.Церковна

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення27.11.2023
Оприлюднено28.11.2023
Номер документу115193351
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —918/1157/23

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 29.01.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні