ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"30" вересня 2024 р.м. РівнеСправа №918/1157/23
Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г., перевіривши матеріали справи за позовом Приватного підприємства "Деметра" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Інвест Біо Захист" (Болгарія)
про стягнення заборгованості в сумі 2 701 615,00 грн
ВСТАНОВИВ:
15.11.2023 до Господарського суду Рівненської області надійшла позовна заява ПП "Деметра" до ТОВ "Органік Інвест Біо Захист" (Болгарія) про стягнення 2 701 615,00 грн - заборгованість за договором купівлі-продажу №230523/03 від 23.05.2023.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.11.2024, справу №918/1157/23 розподілено для розгляду судді Церковній Н.Ф.
Ухвалою суду від 27.11.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено справу розглядати її за правилами загального позовного провадження.
У ході розгляду справи, ухвалою від 19.03.2024 підготовче засідання відкладено на 25.09.2024, а провадження у справі - зупинено на підставі п.4 ч.1 ст. 228 ГПК України (до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів).
В той же час, у судовому засіданні 19.03.2024 встановлено відсутність доказів вручення ТОВ "Органік Інвест Біо Захист" (Organic Invest Bio Protection Ltd) копії позовної заяви та копії ухвали суду від 27.11.2023 (докази досі не повернулись).
Таким чином, справа №918/1157/23 зупинена та перебуває на стадії підготовчого провадження. При цьому, в матеріалах справи наявні докази вручення відповідачу виклику, а також інших матеріалів справи, які направлялись (надійшли від компетентного органу іноземної держави 14.06.2024 - під час перебування судді Церковної Н.Ф. на лікарняному).
Поряд з цим, суддя Церковна Н.Ф. перебуває у щорічній відпустці до 24.10.2024 року.
Відповідно до п. 6.1. Засад використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Рівненської області, затверджених рішенням зборів суддів від 06.02.2020 №1, винятково у разі, коли суддя у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше 14 днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені ГПК України, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.
З огляду на викладене, з метою дотримання передбаченого законодавством строку розгляду справи, згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.09.2024, справу №918/1157/23 розподілено для розгляду судді Романюк Ю.Г.
Відповідно до ч.14 ст. 32 ГПК України передбачено, що у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом 60 днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що склад суду змінено на стадії підговчого провадження, суд у новому складі вважає за необхідне прийняти дану справу до свого провадження, провадження у справі поновити, та призначити її до розгляду у підготовчому засіданні.
Як вбачається із матеріалів заяви, відповідач є іноземною юридичною особою, зареєстрований в Республіці Болгарія за адресою: с. Дойренці, 5550, Область Ловеч; Муніципалітет Ловеч, вул. Местность Зад Баіра, № 2; має ідентифікаційний код юридичної особи 206399323).
Відповідно до ст. 365 ГПК України, іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Болгарія регулюється Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах, підписаним 21.05.2004 (далі - Договір).
Згідно з приписами ст. 9 Договору, договірні сторони надають одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту сторін, свідків, експертів та інших учасників процесу, а також виконання рішень органів юстиції.
Відповідно до ст. 3 Договору органи юстиції договірних сторін взаємно надають правову допомогу в цивільних справах відповідно до умов цього договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього договору органи юстиції договірних сторін здійснюють зносини через свої центральні органи.
Згідно із п.3 ч.1 ст. 1 Договору, центральним органом в Україні є Міністерство юстиції України, центральним органом у Республіці Болгарія - Міністерство юстиції Республіки Болгарія.
Статтею 4 договору передбачено, що при застосуванні положень цього договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Республіки Болгарія - болгарською мовою. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої договірної сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної договірної сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої договірної сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою запитуваної договірної сторони.
Зважаючи на викладені обставини суд зазначає, що для належного повідомлення відповідача про прийняття справи до провадження судом у новому складі та призначення справи до розгляду, судові документи і матеріали по справі необхідно направляти українською мовою із засвідченим перекладом мовою запитуваної договірної сторони - болгарською мовою через Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Болгарія.
Згідно з п.4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Пунктом 8 ч.1 ст. 229 ГПК України, визначено, що провадження у справі зупиняється у випадку, передбаченому п.4 ч. 1 ст. 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Відтак провадження у справі №918/1157/23 підлягає зупиненню, до надходження відповіді на судове доручення від іншого суду або іншого компетентного органу Республіки Болгарія.
Керуючись ст. ст. 32, 234, 235, 365, 367 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти справу №918/1157/23 до свого провадження.
2. Провадження у справі №918/1157/23 - поновити.
3. Підготовче засідання у справі призначити на "25" березня 2025 р. на 11:00 год.
4. Повідомити сторін, що судове засідання для розгляду справи по суті буде призначено на "22" квітня 2025 року на 11:00 год.
5. Засідання відбудуться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, каб. №15.
6. Запропонувати сторонам подати суду:
а) відповідачу до 25.02.2025 відзив на позовну заяву та всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
б) позивачу: відповідно до статті 166 ГПК України подати відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ст. 46 ГПК позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання, а також до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
7. Зобов`язати позивача до 29.10.2024 надати суду: в трьох примірниках належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на болгарську мову копії: ухвали Господарського суду Рівненської області від 30.09.2024, Доручення про вручення документів та Підтвердження про вручення документа.
Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів, позов може бути залишений без розгляду.
Повідомити, що нотаріально посвідчена копія ухвали Господарського суду Рівненської області від 30.09.2024 буде вручена в порядку, передбаченому Договором між Україною та Республікою Болгарія про правову допомогу в цивільних справах, підписаним 21.05.2004 через Міністерство юстиції України, що знаходиться за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, будинок 13.
8. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 ГПК України. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
9. Попередити сторін, що відповідно до ч. 2 ст. 118 ГПК України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
10. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені відповідно до вимог ч. 4 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2020).
11. Звернути увагу учасників справи, що відповідно до ч. 2 ст. 192 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
12. Зупинити провадження у справі №918/1157/23 до надходження відповіді від іншого суду або іншого компетентного органу Республіки Болгарія про виконання судового доручення щодо вручення відповідачу ухвали суду від 30.09.2024 року.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ч.2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя Ю.Г. РОМАНЮК
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 121991298 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні