ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 554/1794/20 Номер провадження 22-ц/814/4186/23Головуючий у 1-й інстанції Тімошенко Н.В. Доповідач ап. інст. Кузнєцова О. Ю.
У Х В А Л А
21 листопада 2023 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді:Кузнєцової О.Ю.,
суддів: Гальонкіна С.А., Карпушина Г.Л.,
розглянувши заяву про самовідвід судді Гальонкіна С.А. у справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Марченко Галини Іванівни
на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 15 червня 2023 року, постановлене суддею Тімошенко Н.В.
по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «БАЗА № 7», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Товариства з обмеженою відповідальністю "Стар Інвестмент Ван" (попередня назва - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕйПіЕС Україна»), Державного підприємства "Національні інформаційні системи", Міністерства юстиції України, треті особи ОСОБА_2 , виконавчий комітет Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Товариство з обмеженою відповідальністю "Елаксен" про визнання договору іпотеки припиненим, скасування державної реєстрації права власності на майно, визнання договорів про відступлення праа вимоги недійсним, визнання добросовісним набувачем
та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "База № 7" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третіх осіб приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Гризунової Олександри Віталіївни, Товариства з обмеженою відповідальністю "Елаксен", Публічного акціонерного товариства "ДельтаБанк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Стар Інвестмент Ван" (попередня назва - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕйПіЕС Україна») про визнання договору іпотеки недійсним та скасування записів про державну реєстрацію, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває на розгляді вищевказана цивільна справа.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Полтавського апеляційного суду від 06 вересня 2023 року визначено склад колегії суддів: головуючий суддя (суддя-доповідач) Кузнєцова О.Ю. судді: Гальонкін С.А., Карпушин Г.Л.
Суддя Гальонкін С.А. подав заяву про самовідвід з підстав, передбачених п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК України.
Заява про самовідвід підлягає задоволенню з наступних підстав.
Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені у статтях36,37 ЦПК України.
Пунктом 5 частини першоїстатті 36 ЦПК Українивизначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з частиною першоюстатті 39 ЦПК Україниз підстав, зазначених у статтях36,37і38цьогоКодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Відповідно до частин першої, другої, дев`ятоїстатті 40 ЦПК Українипитання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Як зазначає Європейський суд з прав людини у рішенні від 24 травня 1989 року у «Справі Гаусшильдта», найголовніше - це довіра, яку в демократичному суспільстві повинні мати суди у громадськості (Hauschildt Case, заява № 11/1987/134/188, § 48).
Наявність безсторонності для цілей пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвизначається за допомогою суб`єктивного критерію, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді у конкретній справі, а також за допомогою об`єктивного критерію, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого легітимного сумніву з цього приводу (рішення від 24 травня 1989 року у «Справі Гаусшильдта» (Hauschildt Case), заява № 11/1987/134/188, § 46).
Згідно з об`єктивним критерієм необхідно встановити, чи існують факти, які можна встановити та які можуть ставити під сумнів безсторонність судді. Вирішальним при цьому є те, чи можуть бути побоювання учасників справи щодо відсутності безсторонності у певного судді об`єктивно виправдані.
Крім того, стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (BELUKHA v. UKRAINE, № 33949/02,§ 49-52, ЄСПЛ, від 09 листопада 2006 року).
Враховуючи наведене та з метою недопущення сумніву сторін у справі в об`єктивності та неупередженості судді у розгляді цієї справи та забезпечення довіри учасників справи, заява судді Гальонкіна С.А. про самовідвід підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.37,39,40 ЦПК України, апеляційний суд,-
У Х В А Л И В :
Заяву судді Гальонкіна С.А. про самовідвід задовольнити.
Відвести суддю Гальонкіна С.А. від участі у розгляді Полтавським апеляційним судом цивільної справи № 554/1794/20.
Передати цивільну справу № 554/1794/20 до канцелярії суду для здійснення повторного автоматизованого розподілу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: О. Ю. Кузнєцова
Судді: С. А. Гальонкін
Г. Л. Карпушин
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2023 |
Оприлюднено | 29.11.2023 |
Номер документу | 115202235 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Кузнєцова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні