Ухвала
від 23.11.2023 по справі 906/1147/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

"23" листопада 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1147/23

Господарський суд Житомирської області у складі судді: Прядко О.В.

розглядаючи справу за позовом:

Міністерства юстиції України

до Благодійної організації "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення "

за участю у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо

предмета спору, на стороні відповідача Комуністичної партії України

про визнання недійсним договору дарування та скасування державної реєстрації

прав

за участю представників сторін:

від позивача: Садовська-Мариніна В.Б. - витяг з ЄДР;

від відповідача: не з`явився;

від третьої ооби на стороні відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Міністерство юстиції України звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Благодійної організації "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення" та Новоград-Волинської міської організації Комуністичної партії України, у якому просить:

- визнати недійсним договір дарування нерухомого майна - нежилого приміщення загальною площею 59,6 кв.м., що знаходиться за адресою: Житомирська обл., м.Новоград Волинський (м.Звягель), вул.Соборності (вул.Карла Маркса), буд.4, укладений 08.07.2015 між Новоград-Волинською міською організацією Комуністичної партії України та Благодійною організацією "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення", посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Пашинською О.М. та зареєстрований за №2395;

- скасувати державну реєстрацію прав Благодійної організації "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення" на нерухоме майно, розташоване за адресою: Житомирська обл., м.Новоград Волинський (м.Звягель), вул.Соборності (вул.Карла Маркса), буд.4, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 675284518110.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що сторони, укладаючи договір дарування, заздалегідь знали, що такий не буде виконано, його правова мета є іншою, ніж та, що безпосередньо передбачена правочином, дії сторін спрямовані на фіктивний перехід права власності та уникнення звернення стягнення на нерухоме майно як наслідок заборони діяльності Комуністичної партії України.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 09.10.2023 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Комуністичну партію України (вул. Борисоглібська, 7, м. Київ, 04070, код ЄДРПОУ 00049147) та відкладено підготовче засідання на "23" листопада 2023 р. о 12:30.

19.10.2023 на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

26.10.2023 на адресу суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив Благодійної організації "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення".

17.11.2023 на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про витребування доказів.

20.11.2023 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився та не забезпечив свою участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Представник позивача підтримала клопотання про витребування доказів.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Суд частково задовольнив клопотання про витребування доказів, а саме в частині витребування від відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирській області Управління держаної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) актових записів про народження дітей - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , батьком яких є ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до п.3 ч.2 ст.182 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її правову та фактичну складність, поведінку учасників процесу та компетентних органів, важливість предмета позову для заявника у справі, можливість надання доказів тощо.

З огляду на наведені положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, керуючись завданням господарського судочинства, визначеним ч.1 ст.2 ГПК України, оскільки усі питання, передбачені ст.182 ГПК України, не можуть бути вирішені у даному засіданні, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання, продовжити строк підготовчого провадження у справі поза межами строків, визначених ст.177 ГПК України, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи заяву представника відповідача від 15.11.2023 про участь у судових засіданнях у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв`язку, наявність у суді відповідної технічної можливості та з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, правильного і своєчасного розгляду справи, суд дійшов висновку задовольнити заяву представника відповідача від 15.11.2023 та забезпечити йому участь у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції.

При цьому суд зазначає, що питання участі представника відповідача в подальших судових засіданнях у справі №906/1047/23 в режимі відеоконференції буде вирішуватися окремо за результатами кожного судового засідання з огляду на наявність технічної можливості у суді.

Керуючись ст.ст. 15, 81, 114, 119, 169, 177, 182, 183, 195, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України, ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

2. Відкласти підготовче засідання на "21" грудня 2023 р. о 14:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 619, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку: vkz.court.gov.ua за участі представника відповідача - адвоката Овсія Д.Ю.

3. Попередити представника відповідача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку (ч.ч.5, 11 ст.197 ГПК України).

4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику відповідача необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

5. Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирській області Управління держаної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надіслати актові записи про народження дітей - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , батьком яких є ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1

6. Відповідачу виконати вимоги ухвали суду від 09.10.2023 та надати договір дарування нерухомого майна від 08.07.2015, укладеного між Новоград-Волинською міською організацією Комуністичної партії України та Благодійною організацією "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення ", зареєстрованого за №2395 (оригінал - для огляду в судовому засіданні, належним чином засвідчену копію договору до матеріалів справи).

7. Повідомити учасників справи про дату, час та місце судового засідання

8. При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін і третьої особи останнім мати при собі, відповідно до ст.60 ГПК України, документи, що підтверджують їх повноваження.

Ухвала набрала законної сили з моменту оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Прядко О.В.

Друк. : 1 - у справу;

2 - позивачу - Міністерство юстиції України (ЄСІТС)

3 - відповідачу - Благодійна організація "Благодійний фонд сприяння соціально незахищеним верствам населення" (вул.Ванди Василевської, буд.7, м.Київ, 03055, код ЄДРПОУ 5810910) (рек.);

4- третій особі - Комуністична партія України (вул.Борисоглібська, 7, м.Київ, 04070, код ЄДРПОУ 00049147) (рек.) + CK-KPU@KPU.KIEV.UA.

5 - Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирській області Управління держаної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (10014, Житомирська обл., місто Житомир, МАЙДАН СОБОРНИЙ, будинок 1, код ЄДРПОУ 42506517) (рек.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.11.2023
Оприлюднено30.11.2023
Номер документу115229441
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними інші договори

Судовий реєстр по справі —906/1147/23

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 15.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Рішення від 20.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 21.12.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Прядко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні