Ухвала
від 27.11.2023 по справі 914/3428/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27.11.2023 р. Справа № 914/3428/23

Суддя Петрашко М.М., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лембергбуд"

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега Буд Компані"

про стягнення 27098,20 грн

ВСТАНОВИВ

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лембергбуд" до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Омега Буд Компані" про стягнення 21354,55 грн основного боргу, 5181,52 грн пені, 347,52 грн 3% річних та 214,61 грн інфляційних втрат, що разом становить 27098,20 грн.

Необхідно зазначити, що позивачем при зверненні до суду із позовною заявою було невірно визначено ціну позову у даній справі, адже сума всіх заявлених вимог становить 27098,20 грн, а не 34098,20 грн, як це зазначив позивач у позовній заяві. При цьому необхідно зазначити, що сума судових витрат на професійну правничу допомогу не відноситься до позовних вимог, з огляду на що не враховується при визначені ціни позову у справі.

Отже зважаючи на вказане, ціною позову у даній справі є 27098,20 грн.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.

Відповідно до частини 2, 4 та частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до пункту 5.26. Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2020)", який прийнято та якому надано чинності Наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020р. №144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Як вбачається із поданих матеріалів, позивачем до позовної долучено копії документів, які засвідчені належним чином, за винятком 2 (другої) та 4 (четвертої) сторінок копії договору поставки №81/15042021 від 15.04.2021. Зокрема, як вбачається із 2 (другої) та 4 (четвертої) сторінок копії договору поставки №81/15042021 від 15.04.2021, вказані копії (сторінки) не містять таких обов`язкових відміток як: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, а також дати засвідчення копії.

При цьому суд зазначає, що частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Таким чином, враховуючи наведене, позивачем порушено вимоги частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, оскільки долучені до позовної заяви копії 2 (другої) та 4 (четвертої) сторінок договору поставки №81/15042021 від 15.04.2021 не можуть вважатися доказами, оскільки ці документи не є ні оригіналами, ні належним чином засвідченими копіями.

Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається із позовної заяви, позивач зазначив, що місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега Буд Компані" (ідентифікаційний код 41376160) є: 81640, Львівська область, миколаївський район, село Пісочна, вулиця Привокзальна, 18/36.

Однак як вбачається із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вищезазначена адреса не є місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега Буд Компані", з огляду на що позивачем не дотримано вимоги пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України щодо зазначення у позовній заяві місцезнаходження відповідача.

Крім того із поданих матеріалів вбачається, що позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, що також є порушенням вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Як вбачається із поданих матеріалів, позивачем до позовної заяви долучено поштову накладну від 15.11.2023 та опис вкладення у цінний лист від 15.11.2023, з яких вбачається, що позовна заява з додатками була надіслана на таку адресу: 81640, Львівська область, Миколаївський район, село Пісочна, вулиця Привокзальна, 18/36.

Однак як встановлено судом, вищезазначена адреса не є місцезнаходженням відповідача (Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега Буд Компані"), з огляду на що у суду відсутні підстави вважати, що позивач виконав вимоги пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України щодо надіслання на адресу відповідача копій позовної заяви та доданих до неї документів (листом з описом вкладення).

Абзацом 1 частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (абзац 1 частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно з частиною 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Керуючись статтями 6, 91, 162, 164, 172, 174, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для виправлення допущених недоліків, які вказані даній ухвалі суду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.11.2023
Оприлюднено30.11.2023
Номер документу115231066
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/3428/23

Рішення від 16.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні