Справа № 766/10713/23
н/п 2/766/8707/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 листопада 2023 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 від імені та в інтересах якої діє адвокат Кравчук Тетяна Миколаївна до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» про розірвання трудового договору,-
В С Т А Н О В И В:
17.11.2023 до Херсонського міського суду Херсонської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 від імені та в інтересах якої діє адвокат Кравчук Тетяна Миколаївна до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» про розірвання трудового договору.
У відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.11.2023 року визначено головуючого суддю Дорошинську В.Е.
Справу передано судді 20.11.2023 року.
Вивчивши матеріали позовної заяви приходжу до наступного.
Відповідно дост. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1ст. 5 ЦПК Українипередбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 1, 2статті 2 ЦПК Українизавданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований ЦПК України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, зокрема, щодо юрисдикції.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви встановлено, що вони не відповідають вимогам ст.175,177 ЦПК України, зокрема:
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаєЗакон України «Про судовий збір».
Для встановлення ставки судового збору, необхідно звернутись до положеньЗакону України «Про державний бюджет України на 2023 рік». Відповідно дост.7 зазначеного Закону, з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684 гривні.
Згідно п.п. 2 п.1 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення до суду становить 1073,60 грн.
Згідно ч.3ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 рокузі змінами та доповненнями, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Пункт 1 частини 1статті 5 Закону України «Про судовий збір»передбачає, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняє позивачей - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як вбачається із поданої позовної заяви, позивач вважає, що він звільнений від сплати судового збору на підставіст.5 Закону України «Про судовий збір».
Позивач у поданому позові заявляє вимоги про розірвання трудового договору.
Вказане положення законодавства не звільняє особу від сплати судового збору за вимоги про розірвання трудового договору.
Позовні вимоги про розірвання трудового договору - не є тотожними позовним вимогам про поновлення на роботі. Такі вимоги повинні бути оплачені на загальних підставах, як вимоги немайнового характеру. При цьому, позивачем не надано квитанції про сплату судового збору за вказані вимоги, як і не зазначено належних підстав для звільнення від сплати судового збору.
Тобто позивачем заявлено вимоги, від сплати судового збору за які його не звільняє п. 1 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, ОСОБА_1 має сплати судовий збір за немайнову вимогу про розірвання трудового договору у розмірі 858,88 грн.
Враховуючи вище викладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір за звернення до суду із вказаним позовом або надати докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
На підтвердження сплати судового збору до суду необхідно надати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення її недоліків, зазначених вище.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставіст.185ч.1ЦПК Українипозовназаява підлягаєзалишенню безруху знаданням позивачевістроку дляусунення недоліківз роз`ясненнямтого,що вразі їхнеусунення у встановлений судом строк позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Керуючись Законом України «Про судовий збір»,ст.ст.2,4,5,43,95,175-177,185 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 від імені та в інтересах якої діє адвокат Кравчук Тетяна Миколаївна до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» про розірвання трудового договору - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви строком у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк, виконає вимоги, визначені статтями175,177 ЦПК України, сплатить сумусудового збору,позовна заявабуде вважаєтьсяподаною вдень первісногоїї поданнядо суду,інакше позовназаява будевважатися неподаноюта повернутапозивачу.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ. Е. Дорошинська
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2023 |
Оприлюднено | 30.11.2023 |
Номер документу | 115252136 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Дорошинська В. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні