Ухвала
від 27.11.2023 по справі 489/3282/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

справа № 489/3282/23

провадження №2/489/1508/23

УХВАЛА

27 листопада 2023 року м. Миколаїв

Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого судді Коваленка І.В.,

за участю секретаря судового засідання Єлишевої А.В.,

в присутності:

позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши в порядку загального позовного провадження цивільну справу ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 , Друга Миколаївська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту не проживання зі спадкодавцем та визнання особи такою, що не прийняла спадщину,

встановив:

У червні 2023 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити факт не проживання разом ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , та виключити з числа спадкоємців ОСОБА_4 її сина ОСОБА_5 . Розгляд справи призначено на 20.01.2020 13:00 годину.

Ухвалою судді Ленінського районного суду міста Миколаєва Коваленка І.В. від 30.06.2032 вищевказану позовну заяву залишено без руху з наданням позивачу десятиденного строку для усунення зазначених в ній недоліків, які на даний час позивачем усунуто.

Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 11.07.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання по справі.

23.11.2023 від ОСОБА_2 по справі надійшло клопотання про проведення судового засідання та подальших судових засідань за участю відповідача в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon».

У судовому засіданні відповідач просила клопотання про проведення судових засіданнях за її участю в режимі відеоконференція підтримала та просила задовольнити, також просила відкласти підготовче засідання на іншу дату з урахуванням часу для надання нею відзиву на позов, оскільки з матеріалами справи ознайомилася 20.11.2023 року.

Позивач клопотання відповідача просив вирішити на розсуд суду та одночасно просив задовольнити його клопотання про виклик свідків, вказаних у позові, проти чого відповідач не заперечувала.

Суд, вислухавши сторін, розглянувши їх клопотання та дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.

Відповідно до частини першої, другої статті 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до частини третьої статті 212 ЦПК Україниучасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

17.08.2021 рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя.

У пункті 3 Розділу І Положення визначено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) - сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем (модулів), які забезпечують автоматизацію визначених законодавством та цим Положенням процесів діяльності судів, органів та установ в системі правосуддя, включаючи документообіг, автоматизований розподіл справ, обмін документами між судом та учасниками судового процесу, фіксування судового процесу та участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також автоматизацію процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.

Згідно із пунктом 45 Розділу ІІІ Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів наявних у відповідній установі.

Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватись відповідними органами та установами системи правосуддя.

Згідно із пунктом 49 Розділу ІІІ Положення для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистем відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Отже, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Відповідач висловив бажання проводити судові засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання відповідача й проводити судові засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно зчастиною п`ятоюстатті 12ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Згідно зворотного повідомлення, яке містить в матеріалах справи, відповідач отримав, направлену на його адресу копію ухвали про відкриття провадження та матеріали позовної заяви 19.01.2022.

Відповідно до частини сьомої статті178ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Частиною другою статті 127 ЦПК Українипередбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Зогляду на викладене, з метою забезпечення відповідачу можливості реалізації своїх процесуальних прав, клопотання необхідно задовольнити, надавши йому додатковий строк для подання відзиву на позов до 28.12.2023.

Згідно з вимогамистатті 91 ЦПК Українивиклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання. Суд під час вирішення питання щодо виклику свідків в судове засідання в ухвалі має попередити свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову давати показання на вимогу суду.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне клопотання позивача про виклик свідків задовольнити, оскільки вказані в заяві особи можуть повідомити обставини, які мають значення для справи.

Керуючись статтями 12, 91, 127, 178, 212, 260 ЦПК України, суд

ухвалив:

Клопотання відповідача ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

Здійснювати розгляд цивільної справи за участю відповідача ОСОБА_2 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Роз`яснити відповідачу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції сторона зобов`язана авторизуватися за допомогою КЕП/ЕЦП на сайті відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua за 10 хвилин до початку слухання; виконати перевірку обладнання та очікувати запрошення.

Попередити відповідача ОСОБА_2 ,що відповіднодо частиничетвертої статті 212 ЦПК Україниризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція буде проведена за допомогою онлайн сервісу на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21.

Клопотання позивача ОСОБА_1 про виклик в судове засідання свідків задовольнити.

Викликати в судове засідання свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , явку яких забезпечити позивачу в судове засідання після закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.

Клопотання відповідача ОСОБА_2 про відкладення підготовчого судового засідання для надання відзиву на позов задовольнити.

Роз`яснити відповідачу, що відзив на позов має відповідати вимогам статті 178 ЦПК України та повинен бути наданий до суду в строк до 28 грудня 2023 року, разом з доказами направлення копії відзиву позивачу та іншим учасникам справи.

Роз`яснити позивачу, що відповідь на відзив має відповідати вимогам статті 179 ЦПК України та повинна бути надана в десятиденний строк з наданням суду доказів направлення відповіді на відзив відповідачу та іншим учасникам справи.

Викласти підготовче засідання на 07 лютого 2024 року 09:20 годину.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 29.11.2023.

Суддя І.В.Коваленко

СудЛенінський районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення27.11.2023
Оприлюднено01.12.2023
Номер документу115266353
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —489/3282/23

Ухвала від 08.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Литвиненко Ірина Вікторівна

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Литвиненко Ірина Вікторівна

Постанова від 23.10.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Царюк Л. М.

Постанова від 22.10.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Царюк Л. М.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Царюк Л. М.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Царюк Л. М.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Коваленко І. В.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Коваленко І. В.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Коваленко І. В.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Миколаєва

Коваленко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні