ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"20" листопада 2023 р.м. ХарківСправа № 922/2964/23 вх. № Господарський суд Харківської області у складі:

судді Яризька В.О.

при секретарі судового засідання : Трофименко С.В.

розглянувши звіт арбітражної керуючої Філатової В.К. про нарахування і виплату грошової винагороди у справі

По справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Тубний завод"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецобладнання-2018"

про визнання банкрутом

за участю: розпорядника майна Філатової В.К.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 24.07.2023відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецобладнання-2018", код ЄДРПОУ 42124334; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Філатову Вікторію Костянтинівну (свідоцтво №557від 19.03.13); попереднє засідання господарського суду призначенона 18.09.2023.

За результатами попереднього засідання 18.09.2023 постановлено відповідну ухвалу, якою призначено підсумкове засідання суду на 06.11.2023.

Ухвалою суду від 06.11.2023, яка занесена до протоколу судового засідання, підсумкове засідання відкладено на 20.11.2023.

07.11.2023 через кабінет системи "Електронний суд" від арбітражної керуючої Філатової В.К надійшов звіт про нарахування суми основної грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання обов`язків розпорядника майна ТОВ "Спецобладнання-2018" за період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року, відповідно до якого основна грошова винагорода за вищевказаний період становить 55250,00 грн.

Крім того, 07.11.2023 через кабінет системи "Електронний суд" від арбітражної керуючої Філатової В.К надійшов звіт про діяльність розпорядника майна по справі №922/2964/23 про банкрутство ТОВ "Спецобладнання-2018" за період 24.07.2023 по 19.10.2023 року, в якому вона просить суд затвердити звіт розпорядника майна арбітражного керуючого Філатової В.К. про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном за період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року по справі № 922/2964/23 та здійснити, за рахунок коштів, авансованих ініціюючим кредитором ТОВ "Тубний завод", виплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Філатовій Вікторії Костянтинівни в сумі 55250,00 грн. за виконання повноважень розпорядника майном в період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 у справі № 922/2964/23 про банкрутство ТОВ "Спецобладнання-2018" із депозитного рахунку Господарського суду Харківської області на її рахунок.

16.11.2023 до суду від ТОВ "Тубний завод" надійшло клопотання, в якому кредитор просить суд провести судове засідання без участі його представника.

Присутній в судовому засіданні розпорядник майна просить суд затвердити поданий звіт про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном за період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року та здійснити виплату грошової винагороди із депозитного рахунку суду.

Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, про причини неявки суду не повідомили, про час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.

Суд вважає, що нез`явлення учасників судового процесу, які належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи не перешкоджає розгляду звіту розпорядника майна про нарахування та виплату основної грошової винагороди у процедурі розпорядження майном.

Дослідивши матеріали справи, звіт розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецобладнання-2018" арбітражної керуючої Філатової В.К., суд керується наступним.

Відповідно до абз.1 ч.1 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Ухвалою суду від 24.07.2023 призначено розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Філатову Вікторію Костянтинівну (свідоцтво №557 від 19.03.13) та встановлено розмір оплати послуг арбітражної керуючої за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецобладнання-2018" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Так, абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, встановлено, що сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Із матеріалів справи вбачається, що згідно платіжної інструкції № 2214 від 14.06.2023 ТОВ "Тубний завод" внесено на депозитний рахунок Господарського суду Харківської області кошти в розмірі 60300,00 грн. як авансування винагороди арбітражному керуючому за виконання повноважень у справі.

У свою чергу, право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень (абз. 5 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Арбітражною керуючою Філатовою В.К. подано звіт про нарахування і виплату грошової винагороди за виконання обов`язкiв розпорядника майна ТОВ "Спецобладнання-2018" за перiод з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року, відповідно до якого основна грошова винагорода за вищевказаний період становить 55250,00 грн.

Згідно положень ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Рішенням комітету кредиторів від 03.11.2023 за результатами опитування затверджено (схвалено) комітетом кредиторів ТОВ "Спецобладнання-2018" наданий розпорядником майна звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат по справі №922/2964/23 за період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року, відповідно до якого за даний період була нарахована грошова винагорода арбітражного керуючого в розмірі суми авансування винагороди 55250,00 грн.

Частиною 6 ст. 30 Кодексу України з процедур передбачено, що звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Перевіривши поданий звіт, суд встановив, що нарахування грошової винагороди арбітражною керуючою Філатовою В.К. за виконання обов`язків розпорядника майна здійснено в розмірі, який відповідає положенням Кодексу України з процедур банкрутства та Закону України "Про державний бюджет за 2023 рік", за період, в який фактично була виконана робота розпорядника майна, у сумі 55250,00грн. Скарг щодо неналежного виконання арбітражною керуючою Філатовою В.К. обов`язків розпорядника майна в даній справі до суду не надходило.

Враховуючи затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедур розпорядження майном комітетом кредиторів та відповідність поданого звіту нормам Кодексу України з процедур банкрутства, суд затверджує поданий арбітражною керуючою Філатовою В.К. звіт про нарахування i виплату грошової винагороди за виконання обов`язкiв розпорядника майна ТОВ "Спецобладнання-2018" за перiод з 24.07.2023 року по 19.10.2023, та вважає за необхідне виплатити грошову винагороду арбітражному керуючому з депозитного рахунку суду за рахунок авансованих ініціюючим кредитором коштів у сумі 55250,00 грн.

Керуючись статтями 28, 30, 44-49 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 233-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Затвердити звіт арбітражної керуючої Філатової В.К. про нарахування і виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном за період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 року по справі № 922/2964/23.

Здійснити за рахунок коштів, авансованих ініціюючим кредитором ТОВ "Тубний завод" (платіжна інструкція № 2214 від 14.06.2023) виплату основної грошової винагороди арбітражній керуючій Філатовій Вікторії Костянтинівни в сумі 55250,00 грн. за виконання повноважень розпорядника майном в період з 24.07.2023 року по 19.10.2023 у справі № 922/2964/23 про банкрутство ТОВ "Спецобладнання-2018" із депозитного рахунку Господарського суду Харківської області на рахунок IBAN: НОМЕР_1 АТ «СЕНС БАНК», код банку 300346, код ЄДРПОУ 23494714, РНОКПП 2909900883. Одержувач: Арбітражний керуючий Філатова Вікторія Костянтинівна.

Дана ухвала відповідно до норм Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом, який набирає чинності з моменту його прийняття, тобто з 20.11.2023 року, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років, тобто до 21.11.2026 року.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 27.11.2023.

Суддя Яризько В.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено01.12.2023
Номер документу115271216
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи