Справа №293/1901/23
Провадження № 1-кп/293/256/2023
УХВАЛА
27 листопада 2023 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в межах кримінального провадження №42022062190000094 від 14.12.2022 клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Баранівка Житомирської області, громадянина України, одруженого, має на утриманні 5 неповнолітніх дітей, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, обвинуваченого у вчинені вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 27.10.2023 до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту без застосування електронних засобів контролю із забороною залишати житло у нічний час з 23 години вечора до 6 години ранку наступної доби, строк дії запобіжного заходу спливає 29.11.2023.
Прокурор в судовому засіданні просила продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, згідно поданого 22.11.2023 клопотання, мотивуючи тим, що ризики, які були при обранні запобіжного заходу, передбачені п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, продовжують існувати.
Обвинувачений ОСОБА_4 заперечив щодо продовження запобіжного заходу, оскільки ризики, зазначені прокурором, не підтверджені доказами, він не має наміру переховуватися від суду чи впливати на свідків або представника потерпілого, покладені на нього обов`язки не порушував, одружений, на утриманні має 5 неповнолітніх дітей, тому просив застосувати до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Відповідно до вимог ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України №1-р/2017 від 23.11.2017 запобіжні заходи (домашній арешт та тримання під вартою), які обмежують гарантоване частиною першою статті 29 Конституції України право людини на свободу та особисту недоторканність, можуть бути застосовані (продовжені) судом на новій процесуальній стадії - стадії судового провадження, зокрема під час підготовчого судового засідання, лише за письмовим клопотанням прокурора та вмотивованим рішенням суду і тільки на підставі та в порядку, встановлених законом. Згідно з конституційними принципами рівності та змагальності інші учасники кримінального провадження, разом із прокурором, наділені повноваженням заявляти клопотання, зокрема, щодо застосування інших, у тому числі і більш м`яких, запобіжних заходів, їх зміни чи скасування.
У підготовчому провадженні суд має перевірити обґрунтованість застосування запобіжного заходу щодо обвинуваченого, пов`язаного з обмеженням його права на свободу та особисту недоторканість, та прийняти вмотивоване рішення.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
При вирішенні питання про продовження запобіжного заходу, відповідно до ст. 178 КПК України, суд враховує вік, сімейний та майновий стан обвинуваченого, міцність його соціальних зв`язків, серйозність звинувачення та суворість передбаченого покарання, в разі доведеності вини ОСОБА_4 .
Надаючи оцінку можливості обвинуваченого ОСОБА_4 переховуватися від суду, суд бере до уваги, що ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, тому існує певна ймовірність того, що останній з метою уникнення покарання, передбаченого за вчинення інкримінованого злочину, може вдатися до відповідних дій, тобто заявлений ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст.177 КПК України продовжує існувати.
Однак, прокурором не надано жодного аргументованого доказу, що обвинувачений ОСОБА_4 вчинив або намагався вчинити дії, передбачені п.1,3 ч.1 ст. 177 КПК України, а також не доведено тих обставин, що більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на обвинуваченого обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 має постійне місце проживання, не судимий, працевлаштований, має міцні соціальні зв`язки, має 5 неповнолітніх дітей, які перебувають на його утриманні.
Враховуючи наведене суд приходить до висновку про можливість застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_4 більш м`якого запобіжного заходу ніж домашній арешт, а саме особистого зобов`язання, з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, тому у задоволенні клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту необхідно відмовити із зміною запобіжного заходу на особисте зобов`язання.
Керуючись ст.194, 314, 315, 369-372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання прокурора Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відмовити.
Змінити обраний до обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього такі обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою до прокурора та суду;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу прокурора або суду;
- повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування із свідками та представниками потерпілого у даному кримінальному провадженні.
Зазначені обов`язки покладаються на обвинуваченого строком на два місяці, тобто до 26 січня 2024 року, включно. У разі необхідності цей строк може бути продовжено за клопотанням прокурора.
Ухвала підлягає негайному виконанню та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115289319 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Збаражський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні