Справа №694/2703/23
провадження № 2-а/694/10/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2023 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до відділу поліції № 1 Покровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109058, адреса: вул. Першотравнева, 52, м. Добропілля, Донецької області, 85004, тел. (050) 017 08 62) про скасування постанов про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
13 листопада 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Звенигородського районного суду Черкаської області з адміністративним позовом до відділу поліції № 1 Покровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про скасування постанов про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
З`ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Пунктами 1 та 4 частини першої, частини другої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, а також адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті, тобто у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Верховний Суд у ході розгляду справи №695/3667/18 у своїй постанові від 21.01.2021р. сформував правовий висновок, відповідно до якого з аналізу статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що справи про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, а справи про притягнення до фінансової відповідальності підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, за предметною підсудністю вищевказаний позов належить до юрисдикції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частиною 1 ст. 25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) для справ вказаної категорії, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються адміністративним судом за вибором позивача: судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або судом за місцем знаходження відповідача.
В адміністративному позові вказана адреса позивача: АДРЕСА_2 .
22.11.2023 року за допомогою засобів підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» судом направлено електронний запит про зареєстроване місце проживання позивача ОСОБА_1 до Єдиного державного демографічного реєстру за тими параметрами, що вказані в позовній заяві, зокрема, за вказаними прізвищем, іменем, датою народження та РНОКПП.
Згідно відповіді № 333270 від 22.11.2023 року з Єдиного державного демографічного реєстру вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований в АДРЕСА_2 .
Дослідивши матеріали позову, суддя вважає, що позивачем подано позов з порушенням правил підсудності, з огляду на наступне.
Одночасно згідно п. 3-1 Розділу XII Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, до Звенигородського районного суду Черкаської області надійшла справа, позивач у якій зареєстрований за адресою, що відноситься до територіальної юрисдикції Шполянського районного суду Черкаської області. Таким чином, дана справа не підсудна Звенигородському районному суду Черкаської області.
Адреса відповідача - відділу поліції № 1 Покровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області: вул. Першотравнева, 52, м. Добропілля, Донецької області, що теж не відноситься до територіальної юрисдикції Звенигородського районного суду Черкаської області.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Пунктом 2 ч. 1ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Виходячи з наведеного, беручи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суд приходить висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю до Шполянського районного суду Черкаської області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 25, 29, 171, 294 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до відділу поліції № 1 Покровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області (ЄДРПОУ 40109058, адреса: вул. Першотравнева, 52, м. Добропілля, Донецької області, 85004, тел. (050) 017 08 62) про скасування постанов про адміністративні правопорушення, передати за підсудністю до Шполянського районного суду Черкаської області (місцезнаходження: 20600, м. Шпола, вул. Соборна, 36/б, Черкаської області).
Копію ухвали направити позивачу, для відому.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Д.І. Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115290646 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні