Справа № 943/170/21 Головуючий у 1 інстанції: Шендрікова Г.О.
Провадження № 22-ц/811/3399/23 Доповідач в 2-й інстанції: Савуляк Р. В.
У Х В А Л А
прозалишення апеляційноїскарги безруху
30 листопада 2023 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду Савуляк Р.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на ухвалу Буського районного суду Львівської областівід 30 жовтня 2023 рокуу справі за позовом ОСОБА_3 , від його імені діє представник ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , Боложинівської сільської ради, Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Івана Франка, ОСОБА_5 , Буська міська рада, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_6 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу, визнання недійсними свідоцтва про право власності на майновий пай, скасування державної реєстрації права власності, судової почеркознавчої експертизи, -
встановив:
Ухвалою Буського районного суду Львівської областівід 30 жовтня 2023 року клопотання представника позивача ОСОБА_4 про призначення почеркознавчої експертизи задоволено.
Призначено у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 , від його імені діє представник ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , Боложинівської сільської ради, Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Івана Франка, ОСОБА_5 , Буська міська рада, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_6 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу, визнання недійсними свідоцтва про право власності на майновий пай, скасування державної реєстрації права власності почеркознавчу експертизу.
Ухвалу судув апеляційномупорядку 22листопада 2023року оскарживпредставник ОСОБА_1 ОСОБА_2 .
Пунктом першим частини четвертої статті 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Частиною першою статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Відповідно до ч. 2 ст. 62 ЦПК України, довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
З матеріалів апеляційної скарги встановлено, що така підписана ОСОБА_2 ,в інтересах ОСОБА_1 , проте жодних документів, які б підтверджували повноваження Козія Тараса Васильовича, як представника ОСОБА_1 в суді апеляційної інстанції матеріали апеляційної скарги не містять.
Враховуючи викладене, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху на підставі п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України для подання ОСОБА_2 документів, які підтверджують його повноваження на ведення справи в апеляційному суді від імені ОСОБА_1 .
Окрім цього, як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, така подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що ухвала Буського районного суду Львівської області постановлена 30 жовтня 2023 року.
Звернувшись 22 листопада 2023 року до суду з апеляційною скаргою на ухвалу Буського районного суду Львівської областівід 30 жовтня 2023 року, скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду.
В поданій апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Буського районного суду Львівської областівід 30 жовтня 2023 року, з покликанням на те, що копію оскаржуваної ухвали скаржник отримав 07 листопада 2023 року.
В той же час, до матеріалів апеляційної скарги не долучено доказів в підтвердження того, що копію ухвали скаржник отримав 07 листопада 2023 року.
Натомість, скаржник в апеляційній скарзі зазначає, що документи, які підтверджують дату отримання ухвали містяться в матеріалах справи.
Згідно ч.3 ст. 359 ЦПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи.
Витребування матеріалів справи апеляційним судом вирішується під час відкриття апеляційного провадження, тому суд позбавлений можливості перевірити чи містяться в матеріалах справи документи, які підтверджують, що копію ухвали скаржник отримав 07 листопада 2023 року.
З урахуванням вищевикладеного, скаржнику необхідно надати строк для можливості звернення до суду з вмотивованим клопотанням, яке б містило докази про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду.
За змістом ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно ч. 2 ст. 357, ст. 185 ЦПК України, апеляційна скарга, оформлена з порушенням вимог встановлених статтею 356 цього Кодексу, залишається без руху.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК.
Окрім цього, як убачається з матеріалів апеляційної скарги, така не відповідає вимогам п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, оскільки до апеляційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно пп. 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у редакції чинній на момент подання апеляційної скарги на ухвалу суду, розмір судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Узв`язку звищенаведеним,скаржнику необхіднооплатити судовийзбір врозмірі536,80 грн. за такими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК Львiв/Личаківський р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA808999980313131206080013954
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі "код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Окрім цього, в порушення норм п.2 ч.4 ст. 356 ЦПК України, скаржником при поданні апеляційної скарги не додано копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, вважаю за необхідне залишити таку без руху протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для їх усунення, попередивши апелянта, що у випадку невиконання цієї ухвали у зазначений строк йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Документ, який підтверджує повноваження Козія ТарасаВасильовича на ведення справи в апеляційному суді від імені ОСОБА_1 , клопотання про поновлення строку із доказами поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження, документ, що підтверджує сплату судового збору або докази про звільнення від такого та копії апеляційноїскарги тадоданих письмовихматеріалів відповіднодо кількостіучасників справи у визначений судом строк представити Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргупредставника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на ухвалу Буського районного суду Львівської областівід 30 жовтня 2023 року - залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення апелянту ухвали, попередити апелянта, що у випадку невиконання у встановлений строк вимог даної ухвали (не усунення недоліків, які зазначені в описовій частині даної ухвали), йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя Львівського
апеляційного суду Савуляк Р.В.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2023 |
Оприлюднено | 04.12.2023 |
Номер документу | 115307697 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Савуляк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні