Справа № 420/33003/23
УХВАЛА
04 грудня 2023 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Скупінська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36029, м. Полтава, вул. Жовтнева, 66) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В :
До Одеського окружного адміністративного суду 28 листопада 2023 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії, а саме:
1. Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови 02.11.2023 у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2023 №154750010005 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком;
2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 та прийняти рішення про призначення їй з 19.11.2023 пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до страхового стажу періоди: з 23.08.1983 по 30.06.1989 (період денного навчання в Одеському політехнічному університету, з урахуванням знаходження у відпустці за доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку); з 15.03.1990 по 30.06.1990 (період офіційного працевлаштування У відповідності до записів у трудовій книжці) з 01.01.2001 по 26.12.2003 (період знаходження у відпустці за доглядою за дитиною до досягнення нею трирічного віку); з 27.12.2003 по 31.12.2006 (час офіційного працевлаштування) та призначити пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону У країни «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 19.11.2023.
Ознайомившись з доводами позовної заяви та отриманими матеріалами, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, в позовній заяві не зазначено ідентифікаційні коди (коди ЄДРПОУ) відповідачів юридичних осіб, та реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача ОСОБА_1 .
Також, в позові не зазначено про наявність/відсутність інших засобів зв`язку (номер телефону, електрона пошта, електронний кабінет).
Крім того, позивачем некоректно складено основну позовну вимогу щодо визнання протиправними дій відповідача та скасування рішення від 02.11.2023, оскільки судовий захист шляхом визнання протиправними дій кореспондує необхідність зобов`язати відповідача вчинити (утриматись) певні дії, а скасуванню рішення передує визнання його протиправним Отже, позивачу слід визначитись з текстом основної позовної вимоги.
Відповідно до ч.1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
ОСОБА_1 в позовній заяві визначає двох відповідачів - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області. В той же, позовні вимоги заявлені лише до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
Згідно ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного суддя зазначає, що недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом надання до суду подання до суду позовної заяви з зазначенням ідентифікаційних кодів сторін, наявності/відсутності електронного кабінету, електронної пошти, номер телефону, з зазначенням першої позовної вимоги у відповідності до ч.1 ст. 5 КАС України та визначенням сторін у справі відповідно до заявлених вимог.
Зазначені вище недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
Суддя вважає за достатнє встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст.5, 160, 161, 169, 171, 172, 245 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОлена СКУПІНСЬКА
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115379716 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Скупінська О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні