Справа № 199/10298/23
(2-з/199/166/23)
УХВАЛА
05.12.2023
Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі судді Спаї В.В.,
ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову, яка подана разом із позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Четверта дніпровська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом.
Разом із позовною заявою позивач подала заяву про забезпечення позову, в якій просить суд накласти арешт на майнові права на квартиру, які були придбані померлим чоловіком позивача, за договором бронювання №1106/5 від 10.08.2020 р., який був укладений з ПБМТ «Строїтель П», квартира знаходиться на території ЖК «П`ятий континент» за адресою: АДРЕСА_1 , площею 37,8 кв.м (13 поверх).
У ст. 27 ЦПК визначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально.
Виключну підсудність установлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч. 1 ст. 30 ЦПК).
Згідно з положеннями ст. 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення.
Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння й користування ним (ст.358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (ст.ст. 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (ст.ст. 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло з договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник із приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Такий висновок викладено в п. 42 постанови Пленуму ВCC «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 1.03.2013 №3.
На зазначенетакож звернувувагу ВерховнийСуд упостанові від04.12.2019р.(справа №489/2055/19).
Як зазначається позивачем при зверненні до суду, спадкодавцю ОСОБА_2 належало певне нерухоме майно: майнові права на нерухоме майно, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , квартира знаходиться на території ЖК «Континент».
Позивач є спадкоємцем за законом (перша черга) після смерті чоловіка ОСОБА_2 .
Отже, дана справа не підсудна Амур-Нижньодніпровському районному суду м. Дніпропетровська, ухвалою від 05.12.2023 р. постановлено передати справу для розгляду до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська (за місцем розташування нерухомого майна).
У зв`язку з вищезазначеним розгляд заяви позивача про забезпечення позову належить до юрисдикції Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).
Керуючись ч. 1 та ч. 3 ст. 3, ч. 1 ст. 30, п. 1 ч. 1 ст. 31, п. 1 ч. 1 ст. 258, ст.ст. 260- 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 прозабезпечення позову,яка поданаразом ізпозовною заявою ОСОБА_1 доДніпровської міськоїради,де третяособа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору,Четверта дніпровськадержавна нотаріальна контора,про визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини передати запідсудністю нарозгляд доЖовтневого районногосуду м.Дніпропетровська.
Дата підписання ухвали 05.12.2023 р.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.В. Спаї
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 06.12.2023 |
Номер документу | 115395604 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
СПАЇ В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні