Справа № 372/3894/22
Провадження № 1-кс-1478/23
ухвала
Іменем України
04 грудня 2023 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 звернулась до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №12022111230001242, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні, за фактом можливого шахрайства зі сторони голови ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , яка за попередньою змовою з іншими особами використовує майно осіб, які раніше утримувалися та утримуються в будинку пристарілих, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , в тому числі пенсійні та соціальні виплати, за для власного збагачення.
Під час досудового розслідування встановлено осіб, які перебували та перебувають в будинку пристарілих розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , у тому числі ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
На виконання ухвали Обухівського районного суду Київської області від 21.08.2023 Пенсійним фондом України на адресу СВ Обухівського РУП було надано лист та додаток, за результатами пошуку, здійсненого в електронних базах даних ПФУ, стосовно осіб, зазначених в ухвалі. Крім того, у відповіді зазначено, що розпорядником інформації щодо одержувачів пенсій є головні управління, де особи перебувають на обліку.
Згідно вищевказаного додатку, наданого ПФУ на виконання ухвали суду, встановлено розрахункові рахунки осіб, які отримують пенсії за віком та по інвалідності, а саме:
-№ НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ;
-№ НОМЕР_3 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_4 ;
-№ НОМЕР_5 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_7 , РНОКПП НОМЕР_6 .
На даний час голова ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 не надала на запит слідчого інформацію про законні джерела фінансування, за рахунок яких функціонує вказаний будинок пристарілих, тобто існують вагомі підозри, що голова ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 використовує банківські картки, на які нараховуються пенсії особам, що проживають у вказаному будинку, та шляхом зняття готівки незаконно привласнює належні їм кошти, якими розпоряджається на власний розсуд. Органу досудового розслідування необхідно перевірити вказану версію шляхом отримання інформації, яка містить банківську таємницю, а саме шляхом дослідження фотознімків осіб, які знімали готівку у банкоматах за допомогою вказаних банківських карт, а тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням та просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме документів, у яких міститься деталізована інформація про рух коштів (видатки та нарахування) (з деталізацією щодо джерел надходження коштів на рахунок та щодо отримувачів переказів у вигляді відображення повної інформації про: номери рахунків, на які здійснювались перекази коштів; використані IP-адреси; фінансові номери, які використовувались для здійснення транзакцій, включаючи операції, пов`язані з використанням інтернет-банкінгу), та усіх наявних фотознімків, де зображено осіб, які здійснювали зняття готівки в банкоматах, у кількості, яка відповідає кількості таких операцій (у тому числі операції щодо перевірки балансу рахунку), у період часу з 01.01.2022 по 27.11.2023, з можливістю вилучення копій перелічених документів у електронному вигляді за вищевказаними номерами розрахункових рахунків.
Слідчий Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, у поданому клопотанні просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав у повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, у тому числі не здійснювати аудіо запис та відеозапис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності особи, у володінні якої знаходяться річ і документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що доступ до дані речі мають значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.
Згідно норми ч. 4 ст. ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи у разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що СВ Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження №12022111230001242, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Документи, доступ до яких просить надати слідчий перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), та відповідно до п.5ч.1ст.162КПК України місять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним, а також розмір процесуальних витрат. Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Також, відповідно до ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст.131КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів. Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку). При цьому ч. 2 ст.159КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною першою статті 86КПК України визначено, що доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 86КПК України недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
За змістом рішення Конституційного Суду України № 12 рп/2011 від 20.10.2011, визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та без яких забезпечити повне та всебічне досудове розслідування не вбачається можливим, а отже клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-160, 162 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, - задовольнити.
Надати слідчомуслідчого відділуОбухівського РУПГУНП вКиївській областікапітану поліції ОСОБА_3 тастаршому слідчомуслідчого відділуОбухівського РУПГУНП вКиївській областікапітану поліції ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме документів, у яких міститься деталізована інформація про рух коштів (видатки та нарахування) (з деталізацією щодо джерел надходження коштів на рахунок та щодо отримувачів переказів у вигляді відображення повної інформації про: номери рахунків, на які здійснювались перекази коштів; використані IP-адреси; фінансові номери, які використовувались для здійснення транзакцій, включаючи операції, пов`язані з використанням інтернет-банкінгу), та усіх наявних фотознімків, де зображено осіб, які здійснювали зняття готівки у банкоматах, у кількості, яка відповідає кількості таких операцій (у тому числі операції щодо перевірки балансу рахунку), у період часу з 01.01.2022 по 27.11.2023, з можливістю вилучення копій перелічених документів у електронному вигляді, за наступними номерами розрахункових рахунків:
-№ НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ;
-№ НОМЕР_3 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_4 ;
-№ НОМЕР_5 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_7 , РНОКПП НОМЕР_6 .
Строк дії ухвали визначити до 03 лютого 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2023 |
Оприлюднено | 07.12.2023 |
Номер документу | 115410422 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Сташків Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні