Справа № 216/7434/23
Провадження 2/216/2705/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2023 року м. Кривий Ріг
Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого - судді Бутенко М.В.,
за участю: секретаря судового засідання Кравець А.С.
без участі сторін та без застосування технічного запису
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Металопереробна Компанія» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Криворізького районного нотаріального округу Кучман Ірина Іванівна, приватний виконавець Дніпровського виконавчого округу Лисенко Юрій Олександрович, про визнання недійсним договору дарування квартири та скасування державної реєстрації права власності, -
встановив :
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Металопереробна Компанія» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Криворізького районного нотаріального округу Кучман Ірина Іванівна, приватний виконавець Дніпровського виконавчого округу Лисенко Юрій Олександрович, про визнання недійсним договору дарування квартири та скасування державної реєстрації права власності.
Провадження у справі відкрито ухвалою судді від 20.11.2023 року.
04.12.2023 року, на електронну адресу суду надійшла заява представника позивача адвоката Ліндаєва О.С. про залишення позову без розгляду та закриття провадження у справі, з посиланням на ст. 257 ЦПК України, а також про повернення сплаченої під час подання даного позову суму судового збору у розмірі 5368,00 грн.
Дослідивши заяву, письмові матеріали, суддя вважає, що заява представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду та про повернення судового збору підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно п. 5 ч. 1ст. 257 ЦПК Українисуд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Згідно ч.2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ст. 7 Статтею 7 Закону України «Про судовий збір»:
1. Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
2. У випадках, установленихпунктом 1 частини першоїцієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установленихчастиною першою цієї статті, - повністю.
3. У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
4. У разі укладення мирової угоди, відмови від позову, визнання позову відповідачем на стадії перегляду рішення в апеляційному чи касаційному порядку суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення скаржнику (заявнику) з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні відповідної апеляційної чи касаційної скарги.
5. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
При цьому поданий заявником платіжний документ, що підтверджує сплату судового збору, повертається заявнику, а до матеріалів справи приєднується належним чином посвідчена копія цього документа. Про заміну зазначеного документа копією здійснюється відповідна відмітка в описі справи.
Законом № 3674-VI не передбачено граничного терміну повернення сплаченої суми судового збору.
Керуючись ст.ст.12,15, 133, 255,256, 257-261, 353-355 ЦПК України, ст. 7 Закону України Про судовий збір, суд -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовною заявою Товариства зобмеженою відповідальністю«Перша МеталопереробнаКомпанія» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмету спору:приватний нотаріусКриворізького районногонотаріального округуКучман ІринаІванівна,приватний виконавецьДніпровського виконавчогоокругу ЛисенкоЮрій Олександрович,про визнаннянедійсним договорударування квартирита скасуваннядержавної реєстраціїправа власності - залишити без розгляду.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Перша Металопереробна Компанія» сплачену при поданні позову суму судового збору в розмірі 5368,00 грн.
Зобов`язати Головне Управління Державної казначейської служби України у
Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. 93 Холодноярської Бригади,1) повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Перша Металопереробна Компанія» сплачену приподанні позову 30.10.2023 року, згідно платіжної інструкції № 1654, суму судового збору в розмірі 5368,00 грн. (п`ять тисяч триста шістдесят вісім гривень 00 копійок).
Підстава повернення: ухвала суду та оригінал платіжного документа про сплату судового збору.
Завірену належним чином копію ухвали надіслати на адресу заявника.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду
Суддя: М. В. БУТЕНКО
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 08.12.2023 |
Номер документу | 115455343 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
БУТЕНКО М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні