Справа № 297/1530/22
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
15 червня 2022 року м. Берегове
Слідчий суддя Берегівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СВ Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню за № 12022070000000080 від 05.04.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 332 ч. 2 КК України,
встановив:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до особових справ осіб які пройшли військово-лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 та до іншої документації щодо проходження військово-лікарської комісії, а саме журналів обліку проходження комісії, журналів обліку видачі довідок тощо.
Клопотання мотивовано тим, що СВ Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2022 за №12022070000000080.
Досудовим розслідуванням даного кримінального провадження встановлено, що особи ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , за попередньою змовою, з метою особистого збагачення переправляють осіб через державний кордон України, шляхом надання засобів, у виді не належним чином оформлених документів, які надають право перетину державного кордону України, особам ким на період введеного воєнного стану в Україні заборонено перетинати державний кордон України.
В ході подальшого проведення досудового розслідування до СВ Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській обалсті, надійшов рапорт від працівників СЗІСіД ГУНП в Закарпатській області, про те, що в ході проведення оперативного супроводження кримінального провадження 12022070000000080 від 05.04.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України працівниками СЗІСД ГУНП в Закарпатській області, було здійснено першочергові оперативно-розшукових заходи та здобуто оперативну інформацію про те, що проведено ряд негласних слідчих розшукових дій та задокументовано декілька фактів протиправної діяльності вище зазначеної групи та механізм отримання довідок про виключення з військового облік та довідок про непридатність або тимчасову непридатність осіб чоловічої стані.
Для отримання довідки громадяни України чоловічої статі повинні були пройти військово-лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 де працює ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Під час проходження чоловіками комісії ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 надавав ОСОБА_8 підробленні довідки про стан здоров`я та з неіснуючими діагнозами для призовників, що слугували підставою для отримання довідки про тимчасову або повну непридатність до військової служби та в подальшому для безперешкодного перетину кордону України в особливий період.
Враховуючи викладене, з метою отримання доказів у кримінальному провадженні, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також перевірки особових справ на наявність підроблених документів вважав би за доцільне отримати ухвали суду на тимчасовий доступ до особових справ осіб які пройшли військово-лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 та до іншої документації щодо проходження військово-лікарської комісії, а саме журналів обліку проходження комісії, журналів обліку видачі довідок тощо.
Відповідно до ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
В свою чергу, ч.2 ст.93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств установ організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експерта актів перевірок тощо.
Приймаючи до уваги те, що для належного з`ясування всіх обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, слід отримати доступ до особових справ осіб які пройшли військово-лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 та до іншої документації щодо проходження військово-лікарської комісії, а саме журналів обліку проходження комісії, журналів обліку видачі довідок тощо.
У зв`язку з наведеним слідчий просить надати йому тимчасовий доступ до оригіналів документів.
Слідчий СВ Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області в судове засідання не з`явився, будучи повідомленим про день та час розгляду справи телефонограмою, а тому відповідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує його доводи, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене, а також те, що дані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та в подальшому може слугувати доказами у вказаному кримінальному провадженні, тому необхідно надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів з можливістю її виїмки.
При цьому, суд вважає за необхідне повідомити слідчого, що відповідно п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.
Керуючись ст. ст. 159, 162, 163, 309, 395КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл слідчому групи слідчих (слідчому СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_10 ; слідчому слідчий СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 ; слідчому СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_11 ; слідчому СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_12 ; слідчому СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_13 ; заступнику начальника СВ Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_14 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_15 ; начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_16 ; старшому слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_17 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_18 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_19 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_20 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_21 ; заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_22 ; заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_23 ; слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_24 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_25 ; старшому слідчому розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_26 ; старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_27 ; старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_28 ) на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю їх вилучення (здійснити їх виїмку), а саме: особових справ осіб які пройшли військово-лікарську комісію в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 та до іншої документації щодо проходження військово-лікарської комісії, а саме журналів обліку проходження комісії, журналів обліку видачі довідок тощо.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 , у провадженні якого перебуває кримінальне провадження.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням слідчого, прокурора має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей.
Ухвала діє до 14 липня 2022 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_29
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2022 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 115457137 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ГЕЦКО Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні