ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.12.2023м. ДніпроСправа № 904/6377/23
Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали
за позовом Синельниківської міської ради, м. Синельникове Дніпропетровської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпро сол-інвест", м. Синельникове Дніпропетровської області
про стягнення 76 691,82 грн, -
СУТЬ СПОРУ:
Синельниківська міська рада звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпро сол-інвест" на свою користь суму заборгованості з орендної плати у розмірі 76 691,82грн. Судові витрати покласти на відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору щодо своєчасного внесення орендної плати відповідачем.
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до пунктів 5, 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Частиною 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд зауважує, що позов подано через систему "Електронний суд" однак завантажені додатки до позову, а саме: договір №10 від 01.04.2021 (2, 4, 5, 6, сторінки); акт від 01.01.2021; розрахунок розмірі орендної плати подані до суду (завантажені до системи "Електронний суд") у стані, який не можливо прочитати (вказані документи відскановані таким чином, що не видно частини документу - правої сторони вищезазначених документів).
Таким чином, додані позивачем до позовної заяви докази подані з порушенням наведених вище положень законодавства, адже вищезазначені документи подані в нечитабельному вигляді, у зв`язку з чим неможливо дослідити зміст таких документів.
Пункт 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Судом встановлено, що позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у нього та визначених учасників справи зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").
Згідно з абзацом 2 частини 1, абзацом 2 частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Згідно відповіді №336486 від 08.12.2023 юридична особа код ЄДРПОУ 34195542 (позивач) не має зареєстрованого кабінету у підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги частини 6 статті 6, пункту 2 частини 3 статті 162, що є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 162, 164 ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Синельниківській міській раді протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати договір №10 від 01.04.2021 (2, 4, 5, 6 сторінки); акт від 01.01.2021; розрахунок розмірі орендної плати до суду у стані, який можливо прочитати (завантажити через систему "Електронний суд" або подати у паперовому вигляді).
- надати до суду відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів учасників справи;
- докази реєстрації позивача (юридичної особи) (створення електронного кабінету) в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115539977 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні