ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" грудня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/4284/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хот Енерджі", м.Київ до Фізичної особи-підприємця Ісламової Аманат Хамзатівни, м.Харків про стягнення 190 568,98грн. без виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хот Енерджі" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Ісламової Аманат Хамзатівни (надалі - відповідач) про стягнення 190568,98грн., з яких: 16448,86грн. заборгованості по сплаті компенсації плати за утримання за Договором (основний борг), 1230,97грн. пені, 3879,76грн. штрафу за прострочення плати за утримання, 164700,00грн. штрафу за неповернення об`єкта оренди, 746,00грн. 3% річних, 3563,39грн. інфляційних витрат.
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором суборенди №20,112Х-КА від 28.12.2020 в частині сплати компенсації плати за утримання об`єкта суборенди, а також, незважаючи на закінчення терміну суборенди та строку дії договору, відповідач не звільнив та не повернув об`єкт суборенди позивачу.
Ухвалою від 10.10.2023 дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Відповідно до частини 1 статті 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Зокрема, частиною 5 статті 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
У даному випадку клопотань про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи до суду не надходило.
Згідно з частиною 8 статті 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Частиною 1 статті 251 ГПК України визначено, що відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала про відкриття провадження у даній справі була направлена судом за адресою місцезнаходження відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 61090, м.Харків, вул.Руденка, буд.33. Однак, дана ухвала була повернута до суду з довідкою поштової установи від 18.10.2023 про відсутність адресата за вказаною адресою.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Враховуючи наведені приписи чинного законодавства, копія ухвали про відкриття провадження у справі є врученою відповідачу 18.10.2023, а тому він мав право подати відзив не пізніше 02.11.2023. Однак відповідач своє право на подання відзиву не реалізував.
У зв`язку з цим суд зазначає, що згідно з частиною 9 статті 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з частиною 2 статті 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (частина 1 статті 248 ГПК України).
Відповідно до частини 4 статті 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
З`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно і повно дослідивши надані до матеріалів справи докази, суд встановив наступне.
28 грудня 2020 року між позивачем, як орендарем, та відповідачем, як суборендарем, укладено договір суборенди №20,112Х-КА (надалі - Договір), за умовами якого орендар передав у тимчасове користування за плату (суборенду), а суборендар прийняв нежитлове приміщення (відділ №20,112) загальною площею 36,6кв.м, (далі - об`єкт), яке знаходиться на 2 (другому) поверсі нежитлової будівлі - торговельного центру "Космос", що розташований за адресою: м. Харків, вул.Академіка Павлова, буд.144-Б.
Додатковою угодою №3 від 21 грудня 2021 року до Договору сторонами було продовжено строк його дії до 31 грудня 2022 року.
У відповідності до умов пп. 5.2.2. п. 5.2. Договору, суборендар зобов`язався своєчасно сплачувати суборендну плату та плату за утримання, у порядку визначеному Договором.
Відповідно до умов пункту 3.4. Договору компенсація плати за утримання об`єкта (далі за текстом плата за утримання), здійснюється суборендарем окремо від сплати суборендної плати у порядку та розмірі, що передбачені у Додатку № 1 до Договору.
Відповідно до умов підпункту 2.1. пункту 2 Додатку №1 від 28 грудня 2020 року, плата за утримання розраховується за наступною формулою:
ПУ = Е*K1 + В*K3 + (Х1*К1 + Х2*К2 + Х3*К3 + Х4 *К4 + Х5*К5 + Х6 + М) *ПО,
де:
ПУ - плата за утримання у поточному місяці, у т.ч. ПДВ.
Е = загальний обсяг спожитої Суборендарем електроенергії (кВт*год) за попередній місяць відповідно до показників облікових пристроїв (лічильників). У випадку відсутності облікових пристроїв (лічильників) електроенергії, значення Е дорівнює 9,18 кВт * ПО.
В = загальний обсяг спожитої Суборендарем кількості холодної води за попередній місяць відповідно до показників облікових пристроїв (лічильників). У випадку відсутності облікових пристроїв (лічильників) холодної води, значення В дорівнює 0,05 кубічних метрів * ПО.
Х1 - загальна витрата електроенергії (кВт*год) у Будівлі у середньорічному розрахунку на 1кв. м для забезпечення роботи інженерних систем (вентиляція, освітлення, тощо), які забезпечують можливість використання місць загального користування Будівлі, що на дату укладення Договору становить 9,2кВт*год.
Х2 - загальний обсяг витрати газу у Будівлі у середньорічному розрахунку на 1(один) кв. м для забезпечення опалення Будівлі, що на дату укладення Договору становить 0,69 кубічних метрів.
Х3 - загальний обсяг споживаної холодної води загального користування у Будівлі у середньорічному розрахунку на 1 кв. м, що на дату укладення Договору становить 0,04 кубічних метрів.
Х4 - вартість регулярного прибирання площ загального користування Будівлі у середньорічному розрахунку на 1кв.м, що на дату укладення Договору становить 14,42 грн. без ПДВ., ПДВ складає 2,88грн.; разом з ПДВ 17,30 грн.
Х5 - вартість забезпечення охорони та цілодобового спостереження технічними засобами в Будівлі у середньорічному розрахунку на 1 кв. м, що на дату укладення Договору становить 24,07 грн. без ПДВ; ПДВ складає 4,81 грн.; разом з ПДВ 28,88грн.
Х6 - вартість інших Експлуатаційних витрат у середньорічному розрахунку на 1кв. м, що на дату укладення Договору становить 45,70 грн. без ПДВ; ПДВ складає 9,14 грн.; разом з ПДВ 54,84 грн..
К1 - тариф за 1кВт*год електроенергії у попередньому місяці.
К2 - тариф за 1 кубічний метр природного газу у попередньому місяці.
К3 - дорівнює сумі тарифу за 1 кубічний метр холодної води у попередньому місяці та тарифу за послуги з водовідведення за 1 кубічний метр у попередньому місяці.
К4 = (вартість регулярного прибирання площ загального користування Будівлі за поточний місяць / вартість регулярного прибирання площ загального користування Будівлі у місяці, в якому укладено Договір).
К5 = (вартість забезпечення охорони та цілодобового спостереження технічними засобами в Будівлі за поточний місяць / вартість забезпечення охорони та цілодобового спостереження технічними засобами в Будівлі у місяці, в якому укладено Договір).
М - сума витрат на маркетингові послуги, закріплені у пп. 3.4.1.3. Договору, строки і періодичність проведення та порядок організації яких визначається орендарем самостійно. Розмір суми витрат на маркетингові послуги, закріплені у пп.3.4.1.3 Договору, щомісяця може змінюватися у залежності від їх проведення у попередньому місяці та визначається орендарем у розрахунку за 1кв. м.
Про початок компенсації витрат на маркетингові послуги, закріплені у пп.3.4.1.3 Договору, орендар письмово повідомляє суборендаря не пізніше, ніж за 30 календарних днів до початку здійснення нарахування компенсації цих витрат.
ПО - загальна площа об`єкта відповідно до п. 1.1. Договору.
Підпунктом 2.3. пункту 2 Додатку №1 від 28 грудня 2020 року до Договору передбачено, що плату за утримання суборендар зобов`язаний компенсувати орендарю у повному розмірі за кожен місяць до 10 числа поточного місяця за поточний місяць.
Як зазначає позивач у позові, останній частковий платіж за утримання об`єкта відповідач здійснив 21 лютого 2022 року.
На виконання умов підпункту 2.2. пункту 2 Додатку №1 до Договору позивач здійснював нараховування плати за утримання в період з лютого 2022 року по червень 2022 року, підтвердженням чого є рахунки на оплату №678 від 01.02.2022, №1073 від 28.02.2022, №1002 від 07.03.2022, № 1142 від 01.04.2022, №1441 від 17.05.2022, №1765 від 14.06.2022.
За розрахунком позивача, у зв`язку з порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань щодо компенсації плати за утримання, з урахуванням здійснення позивачем коригування заборгованості за рахунок авансового платежу в розмірі 3000,00грн., заборгованість відповідача склала 16448,86грн.
Позивач також посилається у позові на те, що 27.06.2022 відповідач надіслала адміністратору торговельного центру "Космос" Надточий Аліні Віталіївні, за допомогою телефонного месенджера, фото заяви про дострокове розірвання Договору для передачі керівництву ТОВ "Хот Енерджі" для вирішення даного питання. Копія даної заяви додана до матеріалів позовної заяви.
Позивач пропозицію відповідача про розірвання договору прийняв, склавши Додаткову угоду №4 від 30.06.2022, до Договору з фіксацією суми боргу за утримання об`єкту та акт прийому-передачі (повернення) об`єкта від 30.06.2022.
Відповідно до умов п. 6.8. Договору у разі припинення дії Договору сторони проводять остаточні взаєморозрахунки за Договором не пізніше 3 (трьох) банківських днів з дати припинення його дії.
Згідно з п.п. 2.2.2., п.2.2. розділу 2 Договору об`єкт вважається повернутим суборендарем орендарю у день підписання сторонами або уповноваженими представниками сторін та скріплення печатками сторін (за наявності) акту прийому-передачі (повернення) об`єкта до договору.
Відповідно до умов п.п. 2.2.1., п.2.2. розділу 2 Договору, у разі припинення дії цього Договору, повернення об`єкта орендарю здійснюється суборендарем за актом прийому-передачі (повернення) об`єкта до Договору, який підписується сторонами або уповноваженими представниками сторін та скріплюється печатками сторін (за наявності), протягом 3 (трьох) календарних днів з дня припинення дії цього Договору (не включаючи останній день дії Договору).
Відповідач, в порушення взятих на себе договірних обов`язків, не здійснив повернення об`єкту суборенди, в порядку, передбаченому умовами Договору, в т.ч. умовами підпункту 2.2.2. пункту 2.2. розділу 2 Договору, яким визначено, що при поверненні об`єкта орендарю суборендар зобов`язаний: звільнити об`єкт від свого майна; усунути всі недоліки об`єкта, які виникли під час його експлуатації; прибрати за собою все сміття, яке може залишатися на території об`єкта після ведення суборендарем своєї господарської діяльності; повернути об`єкт у тому ж технічному стані, в якому він був переданий в суборенду, з урахуванням його нормального фізичного зносу, або у покращеному стані; усуває всі пошкодження, які залишилися в результаті демонтажу віддільних поліпшень або інших предметів на стінах, стелі, підлозі, таким чином, щоб вони мали однорідну поверхню, яка підходить до оточуючих площ та відновлює білий колір стін, та усуває інші пошкодження об`єкта; демонтувати з території та фасаду будівлі та об`єкта всі конструкції з зовнішньою та внутрішньою рекламою, вивіски та таблички, що були розміщені та (або) належать суборендарю, а також приводить фасад та/або стіни будівлі, задіяні при розміщенні вищезазначених конструкцій з зовнішньою та внутрішньою рекламою, вивісок та табличок, у стан, що існував до початку їх встановлення суборендарем (якщо інший порядок не буде погоджено сторонами окремою письмовою угодою); зняти зі скла всі наклейки та начисто вимиває скло від клею, що залишився від знятих наклейок.
Вищевказані умови Договору відповідачем не виконано.
02 серпня 2023 року позивачем була направлена на адресу відповідача претензія №46 від 01 серпня 2023 року та Додаток до неї (розрахунок штрафних санкцій), з вимогою сплатити суму боргу в розмірі 16448,86грн. та підписати Акт прийому-передачі (повернення) об`єкта від 30.06.2022, Додаткову угоду №4 від 30.06.2022, Акт звірки взаємних розрахунків по стану на період: 28.12.2020-01.08.2023 та Рахунок на оплату боргу №2509 від 29.07.2022.
Проте, претензія не була отримана суборендарем у зв`язку із закінченням встановленого строку зберігання поштового відправлення, що підтверджується інформацією з офіційного сайту АТ "Укрпошта".
Враховуючи невиконання відповідачем своїх договірних зобов`язань, позивач звернувся до Господарського суду Харківської області з даним позовом, у якому просить стягнути з відповідача на свою користь 16448,86грн. заборгованості по сплаті компенсації плати за утримання за Договором (основний борг), 1230,97грн. пені, 3879,76грн. штрафу за прострочення плати за утримання, 164700,00грн. штрафу за неповернення об`єкта оренди, 746,00грн. 3% річних, 3563,39грн. інфляційних витрат.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Відповідно до статті 762 ЦК України встановлено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За умовами статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За умовами статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Судом встановлено, що всупереч умовам Договору відповідач неналежним чином виконувала свої зобов`язання щодо компенсації плати за утримання об`єкта (плати за утримання) та допустила виникнення заборгованості в розмірі 16448,86грн.
Відповідно до статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно статей 76, 77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідачем не надано суду та в матеріалах справи відсутні докази повного та своєчасного внесення плати за утримання за Договором.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 1 статті 625 ЦК України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
У зв`язку з цим, суд вважає позовні вимоги про стягнення 16448,86грн. заборгованості по сплаті компенсації плати за утримання за Договором (основний борг) законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Статтею 611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Згідно зі статтею 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Так, відповідно до пункту 7.1. розділу 7 Договору, у разі прострочення сплати суборендної плати та/або плати за утримання (у повному розмірі або їх частини), орендар має право застосувати відносно суборендаря неустойку у вигляді пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період прострочення, від суми заборгованості, за кожен день прострочення, крім того, до суборендаря застосовується додаткова відповідальність: у разі прострочення сплати суборендної плати та (або) плати за утримання (у повному обсязі або їх частини) у строки, що передбачені Додатком № 1 до Договору:
7.1.1. Строком більше 5 (п`яти) календарних днів з дня настання останнього дня строку оплати (не включаючи цей день) суборендної плати та (або) плати за утримання, зазначених у Додатку № 1 до Договору, орендар має право стягнути з суборендаря штраф у розмірі 20 (двадцяти) відсотків від суми місячної суборендної плати, передбаченої Додатком № 1 до Договору, та (або) від суми плати за утримання, передбаченої у Додатку № 1 до Договору, а також відключити об`єкт від електропостачання без попереднього письмового попередження суборендаря.
Пунктом 6.2. розділу 6 Договору передбачено, що припинення дії Договору не звільняє сторони від виконання взятих на себе зобов`язань, які могли бути не виконані будь-якою зі сторін до дня припинення дії Договору та від відповідальності за його порушення, які могли мати місце під час строку дії цього Договору.
Крім того, частиною 2 статті 625 ЦК України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі вищевказаних норм законодавства та умов Договору позивач здійснив нарахування відповідачу за несвоєчасне внесення плати за утримання: 1230,97грн. пені, 3879,76грн. штрафу, 746,00грн. 3% річних, 3563,39грн. інфляційних витрат.
Перевіривши розрахунки вищевказаних сум, суд визнав їх такими, що відповідають обставинам справи та вимогам чинного законодавства, а тому позовні вимоги про їх стягнення підлягають задоволенню в повному обсязі.
Також, відповідно до умов пункту 7.3. розділу 7 Договору, у разі порушення суборендарем строків повернення об`єкта, визначених Договором, орендар має право застосувати по відношенню до суборендаря штраф у розмірі 10 (десяти) відсотків від суми місячної суборендної плати, передбаченої у Додатку № 1 до Договору.
Якщо затримка повернення Об`єкта перевищує 14 (чотирнадцять) календарних днів, то суборендар зобов`язаний сплатити орендарю штраф у розмірі місячної суборендної плати, передбаченої у Додатку № 1 до цього Договору, за кожен місяць (повний або неповний) прострочення повернення об`єкта. Сплата суборендарем зазначених штрафів не звільняє суборендаря від зобов`язань повернення об`єкту та сплати суборендної плати і плати за утримання, передбачених цим Договором, нарахованих до моменту повернення об`єкта.
На підставі вищевказаних положень Договору, у зв`язку із невиконанням відповідачем зобов`язання щодо повернення об`єкту суборенду в порядку передбаченому п.п.2.2.1. та 2.2.2 Договору, позивач нарахував відповідачу штраф в розмірі 164700,00грн. за неповернення об`єкта оренди за період липень 2022 року - вересень 2023 року.
Оскільки відповідач доказів належного виконання своїх зобов`язань щодо повернення об`єкта суборенди суду не надав та не спростував доводів позивача в цій частині, суд вважає нарахування даного штрафу правомірним та вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги про стягнення 164700,00грн. штрафу за неповернення об`єкта оренди.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 2 ГПК України однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є змагальність сторін.
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Суд наголошує, що відповідно до частини 4 статті 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Таким чином, оскільки відповідач не надав суду жодних доказів, які б спростовували наведені у позові обставини, судом здійснено розгляд справи з урахуванням наявних у ній матеріалів, які підтверджують правомірність вимог позивача.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись статтями 129, 237, 238 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Ісламової Аманат Хамзатівни ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Хот Енерджі" (03061, м.Київ, вул.Шепелєва Миколи, буд.6, код 42604485) 16448,86грн. заборгованості по сплаті компенсації плати за утримання за Договором (основний борг), 1230,97грн. пені, 3879,76грн. штрафу за прострочення плати за утримання, 164700,00грн. штрафу за неповернення об`єкта оренди, 746,00грн. 3% річних, 3563,39грн. інфляційних витрат, 2286,82грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено "11" грудня 2023 р.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115542407 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні