печерський районний суд міста києва
Справа № 757/55537/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023000000001667 від 07.09.2023,
ВСТАНОВИВ:
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначив наступне.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора розслідується кримінальне провадження № 12023000000001667 від 07.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.
У ході здійснення розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини за яких службові особи ряду суб`єктів господарювання здійснили привласнення державних коштів, шляхом внесення в документи бухгалтерського та податкового обліку недостовірних відомостей щодо реальності проведення відповідних операцій.
При цьому, отримані за вказаних обставин кошти службові особи суб`єктів господарювання приватного права приховували, шляхом здійснення фінансових операцій без фактичного отримання товарів (послуг) в особливо великих розмірах.
Зокрема, у ході розслідування отримано відомості щодо осіб та суб`єктів господарської діяльності, які під контролем та за супроводження службових осіб ДПС України на протязі 2023 року впровадили протиправну схему з внесення недостовірних відомостей щодо придбання та реалізації імпортованих товарів (одяг та взуття, які були у використанні) за готівкові кошти, без проведення їх через сертифіковані РРО та не оприбуткування їх в бухгалтерському та податковому обліку, шляхом ведення «тіньової» звітності та впроваджених систем, які використовуються з метою контролю та зміни інформації щодо придбання та реалізації товарів, коригування звітів при звітуванні контролюючим органам; документального оформлення псевдогосподарських операцій з реалізації товарів в адресу підконтрольної ланки юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців неплатників ПДВ, з метою здійснення угод з використанням готівкових коштів без відображення в документах фінансової звітності, що призводить до несплати податків і зборів до бюджету в особливо великих розмірах, чим наносять шкоду державним інтересам.
Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що на території Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей діє група осіб, яка здійснює імпорт та реалізацію секунд-хенду (одягу та взуття, що було у використанні) у мережі магазинів «Diskont Place», яка налічує понад 20 об`єктів.
Так у ході розслідування кримінального провадження отримано відомості про те, що посадові особи ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504), ТОВ «ДРУЇД МЕГА» (код ЄДРПОУ 44873292), ТОВ «БОМА АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 44293240) діючи за попередньою змовою між собою та підконтрольними неплатниками податку на додану вартість, вносять до фінансово-господарських документів недостовірні відомості щодо проведених операцій із купівлі продажу імпортованих товарів (одяг та взуття, які були у використанні).
Вивченням господарської діяльності встановлено, що у період з 01.01.2023 по теперішній час ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) імпортовано на територію України товару, а саме секунд-хенду з країн Європейського союзу на суму понад 93 млн. грн.
В подальшому вказаний імпортований товар з метою мінімізації та переведення податкового навантаження реалізовано підконтрольним неплатникам ПДВ за заниженою вартістю, яка фактично дорівнює ціні імпорту та в результаті реалізовано за готівкові кошти через мережу магазинів «Diskont Place».
Крім того встановлено, що при проходженні митних процедур посадові особи ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504), з метою ухилення від митних платежів вносять недостовірні відомості до митних документів де вказують занижену вартістю товарів у 13,5-19 грн./1 кг., що складає 0,35-0,5 доларів США за кілограм секунд-хенду, при мінімальній вартості найгіршого рівня секунд-хенду в Європейському союзі становить 23-25 грн./1кг., що складає 0,6 доларів США за кілограм.
Також перевіркою фінансово-господарської діяльності ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) встановлено, що в період з 01.01.2023 по даний час службові особи вказаної юридичної особи, з метою мінімізації податкового навантаження реалізувало «Одяг та взуття, що був у використанні» в адресу підконтрольних Неплатників ПДВ середньою вартістю 23,65 грн/1 кг на загальну суму понад 87 млн. грн., при цьому сплата податку на прибуток за 2022 рік складає 0 грн.
Вказаними незаконними діями службових осіб ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) ймовірно призвело до несплати податку на прибуток на суму понад 17 млн. грн., чим спричинили збиток охоронюваним державним інтересам на зазначену суму.
Проведеними слідчими та процесуальними діями встановлено, що до вчинення розслідуваного злочину причетні ОСОБА_4 (власник торгівельної марки «Diskont Place», засновник ТОВ «ДРУЇД МЕГА» (код ЄДРПОУ 44873292) та власник ТОВ «БОМА АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 44293240) являється співорганізатором вказаної злочинної схеми, ОСОБА_5 співорганізатор, а також ОСОБА_6 , який відповідальний за рух грошових коштів.
Крім того встановлено, що засновником та керівником ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) є номінальна особа ОСОБА_7 , а фактично підприємство контролюється ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
За результатом проведення слідчих дій установлено, що для здійснення незаконної діяльності можуть використовуватись наступні розрахункові рахунки:
- ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в АТ «УКРСИББАНК» (МФО 351005), що розташований за адресою: вул. Андріївська, 2/12, м. Київ.
Прокурор зазначає, що на даний час виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти, з метою збереження речових доказів та попередження подальшого відчуження вказаних грошових коштів, набутих кримінально протиправним шляхом, на користь третіх осіб.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 172 КПК України, слідчий суддя вважає за доцільне здійснити розгляд провадження без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення арешту майна.
Прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Під час судового розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора розслідується кримінальне провадження № 12023000000001667 від 07.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.
У ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, у сторони обвинувачення виникла необхідність у накладенні арешту на грошові кошти, з метою збереження речових доказів та попередження подальшого відчуження вказаних грошових коштів, набутих кримінально протиправним шляхом, на користь третіх осіб.
Згідно ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно п. 6 ч. 9 ст. 100 КПК України гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються.
Отже, арешт з метою забезпечення речових доказів, по суті являє форму забезпечення доказів у кримінальному провадженні та не вимагає обов`язкового повідомлення підозри у кримінальному провадженні, не пов`язується з особою, підозрюваною у вчиненні кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя приходить висновку, що з метою збереження речових доказів та недопущення його відчуження, вбачається наявність правових підстав для накладення арешту на майно, а саме на грошові кошти в національній та іноземній валюті на банківських рахунках у банківських установах.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання в частині надання інформації про суму коштів, що знаходяться на цих рахунках на момент постановлення ухвали слідчого судді, оскільки вказане виходить за межі розгляду клопотання про арешт майна, разом з тим прокурор не позбавлений можливості звернутися з тимчасовим доступом до відповідних установ для отримання зазначеної інформації.
З урахуванням наведеного та керуючись ст.98,167, 170-173,175,309,372,392,532 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт у кримінальному провадженні № 12023000000001667 на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках юридичної особи, відкритих у відповідній банківській установі, а саме:
- ТОВ «ЕКСПОРТ-АЛЬЯНС» (код ЄДРПОУ 42391504) НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в АТ «УКРСИББАНК» (МФО 351005), що розташований за адресою: вул. Андріївська, 2/12, м. Київ, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів що надходять.
Ухвала підлягає негайному виконанню прокурором/слідчим у кримінальному провадженні № 12023000000001667 від 07.09.2023.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 115546484 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Головко Ю. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні