СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
11 грудня 2023 року Справа № 480/12467/23
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Служби судової охорони, третя особа - Територіальне управління Служби судової охорони у Сумській області про визнання наказу протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Служби судової охорони, третя особа - Територіальне управління Служби судової охорони у Сумській області (вул. Вознесенський узвіз, 10-Б,м. Київ,04053) в якій просить:
- визнати протиправним наказ Служби судової охорони від 01.11.2023 № 648 о/с «Про виплату додаткової винагороди співробітникам центрального органу управління та територіальних управлінь Служби судової охорони» в частині нарахування та виплати додаткової винагороди начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 в розмірі 10 000 грн.;
- зобов`язати Службу судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 24.02.2022 по 20.01.2023 (включно) - 324711,99 грн., з урахуванням попередньо виплаченої суми.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду позовну заяву в частині позовних вимог щодо зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 24.02.2022 по 20.01.2023 (включно) - 324711,99 грн., залишено без руху, оскільки позивачем було пропущено тримісячний строк звернення до суду з даною позовною заявою. При цьому, заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даною позовною вимогою та доказів поважності причин пропуску такого строку позивачем суду надано не було. В даній ухвалі судом було зазначено, що позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовною вимогою щодо зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 24.02.2022 по 20.01.2023 (включно) - 324711,99 грн., з урахуванням попередньо виплаченої суми, у якій зазначити поважні причини пропуску такого строку та докази поважності причин пропуску такого строку. Разом з тим в зазначеній ухвалі позивачу було встановлено десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків та роз`яснено, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків, в якій, зокрема, зазначив, що на його думку, ним не пропущено строк звернення до суду та строк звернення до суду повинен рахуватися саме з моменту, коли він дізнався про оскаржуваний наказ відповідача.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду позовну заяву в частині позовних вимог про зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 01.07.2022 по 31.12.2022 (включно), повернуто позивачу.
Дослідивши матеріали позовної заяви та доводи заяви про усунення недоліків, оцінивши докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
За приписами ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною третьою статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини другої статті 233 КЗпП України (у редакції, чинній до змін, внесених згідно із Законом України від 01.07.2022 №2352-IX) у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Однак підпунктом 18 пункту 1 розділу І Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин" від 01.07.2022 № 2352-IX (далі по тексту - Закон № 2352-IX), який набрав чинності 19.07.2022, назву та частини першу і другу статті 233 Кодексу законів про працю України викладено в такій редакції:
"Стаття 233. Строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів
Працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116)".
Отже, до 19 липня 2022 року КЗпП України не обмежував будь-яким строком право працівника на звернення до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати. Після цієї дати строк звернення до суду з трудовим спором, у тому числі про стягнення належної працівнику заробітної плати, обмежений трьома місяцями з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.
Отже суд зазначає, що в даному випадку позивачем не пропущено строк звернення до суду в позовною заявою в частині позовних вимог про зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 24.02.2022 по 30.06.2022 (включно) - 324711,99 грн., з урахуванням попередньо виплаченої суми.
При цьому судом враховано, що відповідно до п 17 Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України 26.08.2020 № 384, виплата грошового забезпечення співробітникам за поточний місяць здійснюється щомісяця не пізніше останнього робочого дня місяця.
Водночас суд вважає за необхідне поновити позивачу строк звернення до суду з позовною вимогою в частині зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 01.01.2023 по 20.01.2023 (включно), оскільки розмір грошової винагороди за даний період було визначено наказом Служби судової охорони від 01.11.2023 року № 648 о/с, який позивачем оскаржується в даній позовній заяві.
Таким чином позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та підсудна Сумському окружному адміністративному суду, підстав для її повернення та відмови у відкритті провадження не вбачається.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ст.ст. 12, 257 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи наведене, а також те, що дана справа не підпадає під перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження (ч. 4 ст. 12 КАС України), суд дійшов висновку розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
При цьому суд зазначає, що згідно з квитанціями від 23.11.2023 № 336522, наданими позивачем, відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, копія позовної заяви з додатками була направлена позивачем до зареєстрованого електронного кабінету Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області та Служби судової охорони.
Керуючись ст.ст. 171, 248, 256, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Поновити позивачу строк звернення до суду з позовною вимогою в частині зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони Бабичу Володимиру Григоровичу додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 01.01.2023 по 20.01.2023 (включно).
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 480/12467/23 за позовом ОСОБА_1 до Служби судової охорони, третя особа - Територіальне управління Служби судової охорони у Сумській області в частині позовних вимог про визнання протиправним наказ Служби судової охорони від 01.11.2023 № 648 о/с «Про виплату додаткової винагороди співробітникам центрального органу управління та територіальних управлінь Служби судової охорони» в частині нарахування та виплати додаткової винагороди начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 в розмірі 10 000 грн.; зобов`язання Служби судової охорони нарахувати та виплатити начальнику Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. пропорційно з розрахунку за місяць з 24.02.2022 по 30.06.2022 та з 01.01.2023 по 20.01.2023 (включно), з урахуванням попередньо виплаченої суми (Номер категорії справи 106020000).
3. Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують обставини, на яких грунтуються заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, з наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, які повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС, з наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
6. Встановити третій особі 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення щодо позову та п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання пояснення щодо відзиву, які повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України, з наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
7. Витребувати у Служби судової охорони та Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області додаткові докази, а саме:
- довідку з інформацією про суми та складові нарахованого та виплаченого грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 24.02.2022 по 30.06.2022 та з 01.01.2023 по 20.01.2023 (включно);
- інформацію про підстави не нарахування та не виплати позивачу додаткової винагороди визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану" з 24.02.2022 по 30.06.2022 та з 01.01.2023 по 20.01.2023 (включно), а у разі їх наявності надати відповідні докази;
8. Попередити Службу судової охорони та Територіальне управління Служби судової охорони у Сумській області, що у разі невиконання вимог суду, судом буде застосовано заходи згідно ст. 149 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу.
9. Попередити відповідача, що неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України).
10. Роз`яснити учасникам справи, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.
11. Справа розглядатиметься суддею одноособово.
12. Копію ухвали направити учасникам справи.
13. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Павлічек
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115551018 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
В.О. Павлічек
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні