Справа № 601/3442/23
Провадження № 2/601/835/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2023 року м. Кременець
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Шульгач Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області, третя особа Зборівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Кременецького районного суду Тернопільської області із позовом до Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області, третя особа Зборівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно за законом.
Згідно з частиною 1статті 4 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1ст. 5 ЦПК Українипередбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви встановлено, що вони не відповідають вимогам ст. ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім цього, ч. 5 ст.177 ЦПК Українивизначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За змістом ч.1,2,4 ст.95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини,що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Разом з тим, всупереч вказаним вимогам закону позивачем не зазначено доказів, що підтверджують обставини якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не додано таких доказів до позовної заяви.
Так, у матеріалах позовної заяви відсутні докази, що позивач звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті матері.
Також не додано доказів про те, чи звертався позивач до нотаріуса про оформлення спадщини, а саме на спірний земельний пай. У випадку такого звернення, які дії були вчиненні нотаріусом.
Крім того, відсутні відомості про інших спадкоємців ОСОБА_2 .
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційнотелекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційнотелекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку (ч. 6 ст. 14 ЦПК України).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що така заява підписана представником позивача - адвокатом Жеребецькою І.О., однак у позовній заяві відсутні передбачені п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України відомості про наявність в неї електронного кабінету, який відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України в обов`язковому порядку має бути зареєстрований.
Згідно з вимогами ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст. ст.175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області, третя особа Зборівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно за законом - залишити без руху, надавши позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків.
У разі не усунення недоліків у визначений в ухвалі строк, позовна заява із доданими до неї документами буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2023 |
Оприлюднено | 13.12.2023 |
Номер документу | 115560127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Шульгач Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні