Рішення
від 20.11.2023 по справі 916/2726/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"20" листопада 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2726/23

Господарський суд Одеської області у складі:

судді С.В. Літвінова

при секретарі Т.О. Липі

розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Центральна, Б/Н, Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661) про зобов`язання вчинити певні дії

за участю представників:

від позивачів: не з`явився

від відповідача: не з`явився

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Господарського суду Одеської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" про зобов`язання Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІК" включити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до складу учасників Товариства та провести державну реєстрацію змін до відомостей в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про зміну складу учасників.

Ухвалою суду від 03.07.2023 позовну заяву залишено без руху.

10.07.2023 представник позивачів надав суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 12.07.2023р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №916/2726/22 за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 25.09.2023 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті в засіданні суду.

Представник відповідача в судові засідання не з`являвся, про місце, дату та час судових засідань повідомлявся судом за юридичною адресою. Але, судова кореспонденція повернута поштою на адресу суду із позначкою „адресат відсутній за вказаною адресою . Відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.

Як вбачається з матеріалів справи, надіслані судом відповідачу рекомендованим листом з позначкою "Судова повістка" ухвали у справі були повернуті поштовою установою з відміткою "за закінченнм терміну зберігання"

Суд зауважує, що згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

У відповідності до приписів пункту 94 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, для отримання поштових відправлень юридична особа повинна забезпечити створення умов доставки та вручення поштових відправлень відповідно до вимог Закону України Про поштовий зв`язок, цих Правил. Ухвали Господарського суду Одеської області надсилались на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проте отримання їх Відповідачем залежить від суб`єктивної поведінки останнього.

Відтак, в силу вищенаведених положень законодавства, день спроби вручення поштового відправлення за адресами місцезнаходження відповідача, який зареєстрований у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу відповідної ухвали суду.

Отже, оскільки ухвали суду у справі направлені судом за належною адресою відповідача і повернута поштою, суд доходить висновку, що відповідач повідомлений про наявність справи у суді.

Крім того, за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідач має доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Представник позивачів в судові засідання не з`являвся, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та не заперечує проти проведення судового засідання без участі сторони позивачів та їх представника.

У судовому засіданні 13.11.2023р. було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

ТОВ «ВІК» створено на підставі законодавства України, регулюючого питання створення та діяльності господарських Товариств, в т.ч. товариств з обмеженою відповідальністю.

Товариство створено та діє на підставі Статуту, з додержанням умов господарської діяльності встановлених чинним законодавством України.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками Товариства зазначені, ОСОБА_3 - частка в статутному капіталі 25%; мати - ОСОБА_4 - частка в статутному капіталі 25%; ОСОБА_5 - частка в статутному капіталі 25%, та ОСОБА_6 - частка в статутному капіталі 25.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Його смерть у встановленому порядку була зареєстрована Відділом ДРАІДС у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про що 24.10.2021 року було складено відповідний актовий запис за №13787.

Позивачі зазначають, що після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина. Єдиними спадкоємцями є - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які у встановленому законом порядку прийняли спадщину, шляхом звернення до нотаріуса з відповідною заявою.

До складу спадщини увійшла належна ОСОБА_3 частка в статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) ТОВ «ВІК», що в гривневому капіталі складає 900,00 грн.

28.09.2022 року державним нотаріусом Київської державної нотаріальної контори у місті Одеса Сальніковою З.В. ОСОБА_1 було видано Свідоцтво про право на спадщину за законом, зареєстроване в реєстрі за №5-356, на 1/2 частину у спадщині, яка складається з: частки у статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК», ідентифікаційний код: 21018406, місцезнаходження: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, будинок б/н, що в гривневому капіталі складає 900,00 грн. (дев`ятсот гривень).

28.09.2022 року державним нотаріусом Київської державної нотаріальної контори у місті Одеса Сальніковою З.В. ОСОБА_2 було видано Свідоцтво про право на спадщину за законом, зареєстроване в реєстрі за №5-352, на 1/2 частину у спадщині, яка складається з: частки у статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК», ідентифікаційний код: 21018406, місцезнаходження: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, будинок б/н, що в гривневому капіталі складає 900,00 грн. (дев`ятсот гривень).

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника - фізичної особи чи припинення учасника - юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може приймати рішення, пов`язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника.

Позивачі вказують, що 12.04.2023 року було направлено на адресу ТОВ «ВІК» заяву про вступ до товариства та 21.04.2023 року заяву про скликання Загальних зборів для вирішення питання про вступ ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ТОВ «ВІК», внесення змін про учасників ТОВ до Статуту ТОВ «ВІК», та затвердження часток учасників Товариства, затвердження Статуту Товариства у новій редакції, та проведення державної реєстрації змін до відомостей про Товариство.

Отже, позивачі вважають, що як спадкоємці ОСОБА_3 , мають право на вступ до складу учасників ТОВ «ВІК», оскільки у встановлені строки звернулися з відповідною заявою на адресу товариства та заявили про своє право та намір на вступ у Товариство, та відповідно вказані зміни щодо складу учасників товариства та їх розміру у статному капіталі повинні бути зареєстрованими.

Позивачі стверджують, що на письмові звернення жодної відповіді не отримали та на день подачі позову до суду не включені до складу учасників товариства, не внесено зміни у Статут товариства щодо учасників та їх часток , та не проведено реєстрацію вказаних змін.

Враховуючи вищевикладене, позивачі звернулись до суду із даним позовом до Господарського суду Одеської області за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Дослідивши в сукупності всі обставини та матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, що регулюють спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Судом встановлено, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками Товариства зазначені, ОСОБА_3 - частка в статутному капіталі 25%; мати - ОСОБА_4 - частка в статутному капіталі 25%; ОСОБА_5 - частка в статутному капіталі 25%, та ОСОБА_6 - частка в статутному капіталі 25.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер про, що було складено відповідний актовий запис за №13787.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які у встановленому законом порядку прийняли спадщину, шляхом звернення до нотаріуса з відповідною заявою.

До складу спадщини увійшла належна ОСОБА_3 частка в статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) ТОВ «ВІК», що в гривневому капіталі складає 900,00 грн.

28.09.2022 року державним нотаріусом Київської державної нотаріальної контори у місті Одеса Сальніковою З.В. ОСОБА_1 було видано Свідоцтво про право на спадщину за законом, зареєстроване в реєстрі за №5-356, на 1/2 частину у спадщині, яка складається з: частки у статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК», ідентифікаційний код: 21018406, місцезнаходження: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, будинок б/н, що в гривневому капіталі складає 900,00 грн. (дев`ятсот гривень).

28.09.2022 року державним нотаріусом Київської державної нотаріальної контори у місті Одеса Сальніковою З.В. ОСОБА_2 було видано Свідоцтво про право на спадщину за законом, зареєстроване в реєстрі за №5-352, на 1/2 частину у спадщині, яка складається з: частки у статутному капіталі в розмірі 25 % (двадцять п`ять відсотків) Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК», ідентифікаційний код: 21018406, місцезнаходження: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, будинок б/н, що в гривневому капіталі складає 900,00 грн. (дев`ятсот гривень).

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим учасника - фізичної особи чи припинення учасника - юридичної особи, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого учасника не подали заяву про вступ до товариства відповідно до закону, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50 відсотків або більше, товариство може приймати рішення, пов`язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника.

12.04.2023 року позивачами на адресу ТОВ «ВІК» знаправлено заяви про вступ до товариства та 21.04.2023 року направлено заяви про скликання Загальних зборів для вирішення питання про вступ ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ТОВ «ВІК», внесення змін про учасників ТОВ до Статуту ТОВ «ВІК», та затвердження часток учасників Товариства, затвердження Статуту Товариства у новій редакції, та проведення державної реєстрації змін до відомостей про Товариство.

Відповідно до ст. 80 ГК України до господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

Відповідно до ч.ч.І, 4 ст. 83 ГК України державна реєстрація господарського товариства здійснюється відповідно до закону. Зміни, які сталися в установчих документах господарського товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» учасники товариства зобов`язані: 1) дотримуватися статуту; 2) виконувати рішення загальних зборів учасників товариства. Учасники можуть мати обов`язки, встановлені законом та статутом товариства.

Відповідно до ст. 4 Закону України « Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державна реєстрація базується на таких основних принципах: 1) обов`язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) документ про сплату адміністративного збору; 3) один із таких відповідних документів: а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників; б) рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про виключення учасника з товариства; в) заява про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю; г) заява про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю; ґ) акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю; д) судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників у такому товаристві; е) судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення (витребування з володіння) з відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю; 4) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.

Справжність підписів на документі, визначеному підпунктом "в" цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов`язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи використовуються відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі.

Суд вважає, способом захисту порушених прав, який має бути визначений в судовому рішенні, це зобов`язання ТОВ «ВІК» включити спадкоємців до складу учасників ТОВ «ВІК» та провести державну реєстрацію змін до відомостей в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про зміну складу учасників.

Відповідно до п.6.20.2 Статуту ТОВ «ВІК» спадкоємці (правонаступники) можуть подати заяву про вступ до Товариства, відповідно до законодавства, протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини померлого Учасника.

Відповідно до п.8.1. Статуту ТОВ «ВІК» у Товаристві створюються такі органи управління і контролю: вищий орган управління - Загальні Збори Учасників, виконавчий орган - Директор, контрольний орган - Наглядова рала Товариства (у разі створення).

Відповідно до п.8.3.1. Статуту ТОВ «ВІК» вищим органом управління Товариством є Загальні Збори Учасників. Учасники Товариства беруть участь у загальних зборах Учасників особисто або через своїх представників за письмовим дорученням.

Відповідно до п.8.3.8. Статуту ТОВ «ВІК» до компетенції загальних зборів Учасників належать: 1) визначення основних напрямів діяльності Товариства:2)внесення змін до статуту Товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності Товариством на підставі модельного статуту;3) зміна розміру Статутного капіталу Товариства: 5) перерозподіл часток між Учасниками Товариства у випадках, передбачених цим Законом. 14) прийняття інших рішень, віднесених цим Законом до компетенції загальних зборів Учасників.

Відповідно до и.п. 13.1., 13.2., 13.3. Статуту ТОВ «ВІК» Цей статут викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується Засновниками (Учасниками), уповноваженими ними особами. Зміни до статуту Товариства, підписуються Учасниками Товариства, які голосували за рішення про внесення таких змін. Справжність підписів Учасників або уповноваженої особи засвідчується нотаріально. Зміни та доповнення, які сталися в установчих документах Товариства і які вносяться до державного реєстру, підлягають державній реєстрації відповідно до законодавства У країни. Товариство зобов`язано, в строки визначені законодавством, повідомити орган державної реєстрації зміни, які сталися в установчих документах, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Згідно зі ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ст.77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно зі ст.78 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ст.79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

При цьому, суд звертає увагу сторін на те, що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини (ЄСПЧ), яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів… мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. І хоча п.1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суду обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Саме такі висновки викладені у рішенні ЕСПЧ від 10.02.2010р.у справі "Серявін та інші проти України".

Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частинами ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.

Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позову повністю.

Відповідно до приписів ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору, за подання позову покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 79, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВІК», (ідентифікаційний код: 21018406, юридична адреса: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, будинок б/н), включити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ), та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ), до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК» (вул. Центральна, Б/Н, Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661, код 21018406) та провести державну реєстрацію змін до відомостей в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про зміну складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК» (вул. Центральна, Б/Н, Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661, код 21018406) .

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК» (вул. Центральна, Б/Н, Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661, код 21018406) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 5368 гривень за подачу позовної заяви.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІК» (вул. Центральна, Б/Н, Нерубайське, Біляївський район, Одеська область, 67661, код 21018406) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в сумі 5368 гривень за подачу позовної заяви.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено та підписано 11 грудня 2023 р., у зв`язку з призупиненням роботи в КП Діловодство спеціалізованого суду згідно з наказом керівника апарату суду від 30.11.2023 та відновленням роботи КП Діловодство спеціалізованого суду з 08.12.2023р. згідно з наказом голови суду від 07.12.2023р.

Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Літвінов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено14.12.2023
Номер документу115600274
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —916/2726/23

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Рішення від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 25.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 24.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 12.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 03.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні