СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову в роз`ясненні судового рішення
12 грудня 2023 року Справа № 480/5620/22
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми заяву Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про роз`яснення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про поновлення на посаді, визнання протиправним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 28.11.2023 частково задоволено позов ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про поновлення на посаді, визнання протиправним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації № 12-К від 03.08.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 ». Поновлено ОСОБА_1 з 04.08.2022 на посаді головного спеціаліста відділу координації та контролю соціального захисту дітей в Службі у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації. Стягнуто зі Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 04.08.2022 по 28.11.2023 в сумі 142519 грн. 20 коп. Допущено до негайного виконання рішення в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу координації та контролю соціального захисту дітей в Службі у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації та в частині стягнення середнього заробітку в межах суми стягнення за один місяць в сумі 8907 грн. 47 коп. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації витрати на правову допомогу в розмірі 7000 грн. 00 коп.
01.12.2023 представником відповідача до суду подано заяву про роз`яснення судового рішення, в якій просить роз`яснити рішення суду по справі №480/5620/22 в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу координації та контролю соціального захисту дітей в Службі у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації. Так відповідач звертається до суду та просить роз"яснити - яким чином має діяти служба у справах дітей для негайного виконання рішення суду в частині поновлення позивача на посаду враховуючи те, що посада, на якій має бути поновлена позивачка згідно рішення суду, скорочена наказом начальника Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації від 23.05.2022 №20-ОД. При цьому відповідач просить суд врахувати, що наразі, інша рівнозначна посада в Службі у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації відсутня, а тому відповідачу незрозуміло, яким чином має діяти служба для негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на неіснуючій посаді.
Вказану заяву призначено до розгляду у судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доводи заяви, суд дійшов висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з положень 254 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Дана норма передбачає підстави для роз`яснення судового рішення у судовому засіданні та визначає, що таке роз`яснення, за своєю суттю, є одним із способів усунення недоліків судового рішення, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.
Вказана норма процесуального закону передбачає можливість роз`яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення, що перешкоджає його належному виконанню, тобто, роз`яснено може бути судове рішення у разі, якщо без такого роз`яснення його тяжко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. При цьому, зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення.
Суд звертає увагу, що у заявах про роз`яснення рішення зазначається, що саме у резолютивній частині рішення є незрозумілим, в чому полягає незрозумілість рішення, які припускаються варіанти тлумачення рішення, як це впливає на його виконання. В ухвалі про роз`яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає складності, не змінюючи при цьому суть рішення.
Разом з тим, роз`яснення судового рішення за своєю правовою суттю є одним із способів усунення його недоліків, яке не передбачає виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом. Незрозумілість судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання. Тобто, це стосується випадків, коли не дотримано вимоги ясності, визначеності такого рішення суду.
Суд зазначає, що із змісту заяви відповідача про роз`яснення рішення вбачається, що йому зрозуміла суть судового рішення, однак не зрозумілий порядок та механізм виконання судового рішення.
Так, у заяві про роз`яснення судового рішення відповідач фактично просить роз`яснити не рішення суду, а порядок його негайного виконання в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді, яка скорочена, тому суд вважає, що у даному випадку не може бути застосовано механізм, визначений ст.254 КАС України.
При цьому суд зазначає, що частиною першою статті 235 Кодексу законів про працю України прямо передбачено, що в разі звільнення без законної підстави, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
У резолютивній частині судового рішення, щодо роз`яснення якого звернувся відповідач, чітко вказано, на якій саме посаді має бути поновлена ОСОБА_1 .
Відтак, суд наголошує, що незрозумілість стороною по справі порядку та механізму виконання судового рішення виключає можливість його роз`яснення в порядку ст. 254 КАС України, а тому не вбачає підстав для його роз`яснення з підстав, зазначених у поданій відповідачем заяві.
Керуючись ст. ст. 248, 254, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації про роз`яснення рішення Сумського окружного адміністративного суду від 28.11.2023 по справі № 480/5620/22 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.М. Кунець
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2023 |
Оприлюднено | 15.12.2023 |
Номер документу | 115625339 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.М. Кунець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні