ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"14" грудня 2023 р. м. Київ Справа № 911/3394/23
Суддя Сокуренко Л.В., розглянувши
позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» (07101, Київська обл., Вишгородський р-н, м. Славутич, Московський квартал, буд.1, кв. 37)
до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» (07101, Київська обл., Вишгородський р-н, м. Славутич, вул. Збройних Сил України, буд. 7/1)
про стягнення 421 834,61 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» звернулось до Господарського суду Київської області із позовною заявою до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» про стягнення 421 834,61 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору підряду № 73/1 від 10.10.2019 про закупівлю робіт на розроблення робочого проекту «Будівництво посадової платформи №2 с/л «Семиходи» ДСП «Чорнобильська АЕС» укладений на підставі проведення закупівлі №1-161-19Е від 10.10.2019 в частині оплати за надані послуги. У зв`язку із чим позивачем подано зазначену позовну заяву до відповідача про стягнення 300 000,00 грн основного боргу, 11 046,57 грн 1,5% річних, 110 788,04 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду Київської області у справі № 911/3394/23 від 14.11.2023 позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» залишено без руху.
15.11.2023 від позивача надішли до суду документи на виконання вимог ухвали суду від 14.11.2023.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 28.11.2023, зокрема, відкрито провадження у справі; розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження; призначено підготовче засідання у справі на 11.01.2024.
13.12.2023 до канцелярії суду через систему «Електронний суд» від позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду.
Згідно ст. 42 ГПК України учасники справи мають право, зокрема подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Одним з основних засад (принципів) господарського судочинства є принцип диспозитивності, за яким суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (ст. 14 ГПК України).
Статтею 15 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Приписами п. 10 ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у підготовчому засіданні суд, вирішує заяви та клопотання учасників справи.
За приписами п. 5 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Дослідивши подану заяву, суд встановив, що вона підписана директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» Сидорином Віталієм Борисовичем.
З урахуванням вищенаведеного, та враховуючи те, що розгляд справи по суті ще не розпочато, а подана заява позивача про залишення позову без розгляду підписана уповноваженим представником та не суперечить нормам чинного законодавства України, тому заява позивача про залишення позову без розгляду підлягає задоволенню, а позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» підлягає залишенню без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст.226 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України, про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Пунктом 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3)відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
З огляду на наведене вище, та враховуючи, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» судом залишено без розгляду у зв`язку із заявою позивача, тому сплачений судовий збір залишається за позивачем та поверненню не підлягає.
Керуючись ст. 185, п. 5 ч. 1, ч.2 ст. 226, ст.ст. 233, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» про залишення позову без розгляду задовольнити.
2. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» про стягнення 421 834,61 грн залишити без розгляду.
3. Згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Дана ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л.В. Сокуренко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2023 |
Оприлюднено | 18.12.2023 |
Номер документу | 115651424 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Сокуренко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні