ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" грудня 2023 р. м. Київ Справа №911/3710/23
Господарський суд Київської області у складі судді Третьякової О.О., розглянувши матеріали
За позовом Фізичної особи-підприємця Мельника Олександра Михайловича ( АДРЕСА_1 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОФІ ВЕТ» (08131, Київська область, с.Софіївська Борщагівка, вул. Л.Українки, 27/70)
про стягнення 8660,00 грн
встановив:
Фізична особа-підприємець Мельник Олександр Михайлович (далі позивач) звернувся до Господарського суду Київської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОФІ ВЕТ» (далі відповідач) про стягнення 8660,00 грн заборгованості за поставлені ветпрепарати відповідно до видаткової накладної від 24.04.2023.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Позовна заява подана до господарського суду в паперовій формі 05.12.2023 (згідно з поштовим штемпелем на конверті).
У статті 162 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) встановлені вимоги, які мають бути дотримані позивачем при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини 5 статті 6 ГПК України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (далі - ЄСІТС).
Частиною 6 статті 6 ГПК України (у новій редакції згідно з Законом № 3424-IX від 19.10.2023 на час звернення з позовною заявою) визначено, що, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Крім того, згідно із новою редакцією пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України (в редакції Закону №3200-IX від 29.06.2023) позовна заява повинна містити в тому числі відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у учасників справи.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, вона подана адвокатом позивача 05.12.2023 засобами поштового зв`язку в паперовій формі, при цьому в позовній заяві відсутні відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, адвоката позивача та відповідача, при цьому реєстрація такого кабінету є обов`язковою в силу частини 6 статті 6 ГПК України для адвоката та відповідача-юридичної особи.
Наведене є недоліками позовної заяви, що підлягають усуненню.
Згідно з приписами частини 7 статті 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи. Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Отже, зазначене стосується не лише формального виконання вимог ГПК України, а спрямовано на забезпечення прав інших учасників судового процесу, передбачених частиною 7 статті 42 ГПК України з урахуванням частини 5 статті 165 ГПК України, зокрема щодо способу надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи, та способу надсилання інших процесуальних документів таких учасників справи.
З урахуванням наведеного, позовна заява Фізичної особи-підприємця Мельника Олександра Михайловича залишається без руху на підставі частини 1 статті 174 ГПК України, із наданням позивачу строку, що не перевищує десять днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків, шляхом надання уточнень до позовної заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в ЄСІТС у позивача, адвоката позивача та у відповідача.
Водночас звертається увага позивача на те, що уточнення до позовної заяви, подані на виконання приписів цієї ухвали, необхідно також надіслати відповідачу, надавши суду докази такого надіслання.
Згідно з частиною 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2, 6, 42, 162, 164, 172, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- письмових уточнень до позовної заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в ЄСІТС у позивача, адвоката позивача та у відповідача.
4. Подати суду докази направлення відповідачу документів, складених на усунення недоліків позовної заяви за цією ухвалою Господарського суду Київської області від 14.12.2023 №911/3710/23.
5. Попередити позивача про те, що згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя О.О. Третьякова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2023 |
Оприлюднено | 18.12.2023 |
Номер документу | 115651471 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Третьякова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні