РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2023 року, місто Звягель Житомирської області
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючого - судді Мозгового В.Б.,
(Справа № 273/2190/23, провадження у справі № 2/0285/1419/23)
розглянув у судовому засідання у спрощеному порядку без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубрівського ліцею №1 Дубрівської сільської ради Звягельського району Житомирської області (далі Ліцей №1) про внесення змін і доповнень до трудової книжки,
в с т а н о в и в :
У вересні 2023 року представник позивачки ОСОБА_2 звернувся до Баранівського районного суду Житомирської області з позовом в інтересах позивачки ОСОБА_1 до Ліцею №1 в якому просив, зобов`язати Ліцей №1 внести зміни до трудової книжки ОСОБА_1 , якими визначити, що остання у період з 01.04.1991 р. по 01.09.1992 р. перебувала на посаді організатора Дубрівської середньої школи Баранівського району Житомирської області.
06 листопада 2023 року справа з Баранівського районного суду Житомирської області надійшла до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області на підставі розпорядження в.о.голови Баранівського районного суду від 27.10.2023 р. №88 в зв`язку з неможливістю створення в суді складу суду для розгляду даної справи.
08 листопада 2023 року ухвалою Новоград-Волинського міськрайонного суду прийнято до провадження та призначено розгляд справи у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 працювала з 15 серпня 1990 року по 31 серпня 1992 року у Дубрівській середній школі Баранівського району Житомирської області на посаді старшої піонервожатої. З 01 вересня 1992 року по 19 серпня 1997 року працювала на посаді вихователя групи продовженого дня. З 20 серпня 1997 року і по теперішній час працює на посаді вчителя української мови і літератури.
Рішенням колегії праці УРСР від 29.03.1991р. №25 «Про умови оплати праці та розміри ставок заробітної плати й посадових окладів працівників народної освіти в Українській РСР» були затверджені нові умови оплати праці працівників освіти. Вказаною постановою в загальноосвітніх навчальних закладах замість посади старшого піонервожатого з 01.04.1991р. введена посада педагога-організатора, однак дані записи щодо зміни посади старшої піонервожатої на педагогаорганізатора в трудовій книжці позивачки не здійснені.Не вчинення відповідних записів у трудовій книжці позивачки та неправильна назва її посади у вищевказаний період роботи перешкоджає їй скористатись правом на призначення пенсії за вислугу років.
При зверненні до управління пенсійного фонду для оформлення пенсії отримала відмову з тих підстав, що відповідно до трудової книжки посада старшої піонервожатої не передбачена Переліком та підтверджений документально стаж для призначення пенсії за вислугою років становить 26 роки 05 місяців 28 днів, що є недостатньою для набуття права на пенсію за вислугами років.
Представник позивач посилаючись на те, що оскільки відповідач в добровільному порядку не може внести зміни до трудової книжки, просить позовні вимоги задовольнити.
Відповідач своїм правом на подачу відзиву не скористався.
Дослідивши наявні матеріали в справі та давши їм належну оцінку, суд приходить до наступного.
Встановлено, що з 15 серпня 1990 року по 31 серпня 1992 року позивачка ОСОБА_1 працювала у Дубрівській середній школі Баранівського району Житомирської області на посаді старшої піонервожатої. З 01 вересня 1992 року, наказом №15 від 28.08.1992 року, була переведена на посаді вихователя групи продовженого дня, на якій працювала по 19 серпня 1997 року. З 20 серпня 1997 року і по теперішній час працює на посаді вчителя української мови і літератури. (а.с.7, 15)
Відповідно до законодавства СРСР у загальноосвітніх школах була передбачена посада старшого піонервожатого. Постановою колегії праці УРСР від 29.03.1991 року №25 "Про умови оплати праці та розміри ставок заробітної плати й посадових окладів працівників народної освіти в Українській РСР" були затверджені нові умови оплати праці працівників освіти. Вказаною постановою в загальноосвітніх навчальних закладах замість посади старшого піонервожатого з 01.04.1991 року введена посада педагога-організатора
Листом освіти і науки України № 1/9-234 від 19.06.2001 року були затверджені Методичні рекомендації з питань формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів. Згідно п. 6 Методичних рекомендацій посада педагога-організатора вводиться в школах залежно від кількості 1-9 класів, виходячи з таких нормативів: за наявності: 8-37 класів - 1 посада; за наявності: 38 і більше класів - 2 посади.
У загальноосвітніх навчальних закладах з 01.04.1991р. вводиться посада педагога-організатора, тому всі посади старшої піонервожатої з 01.04.1991р. мали бути перейменовані / переведені/ на посаду педагога-організатора. При цьому зміна трудової функції вищезазначених працівників не відбулася.
Таким чином, починаючи з 01.04.1991 року в загальноосвітніх навчальних закладах мали бути лише посади педагогів-організаторів, посад піонервожатих з вказаного часу не було передбачено.
Відповідно до абз. 3 п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджених наказом Міністерства праці України, Мінстерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення в Україні від 29.07.1993р. № 58 у графі 3 розділу « Відомості про роботу» трудової книжки записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконується для робітників та службовців відповідно до найменування професії, посади, зазначених у Класифікаторі професій».
Відповідно до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 87, стор. 105 міститься професія / посада/ педагога-організатора, посада старша піонервожата відсутня.
Як вбачається з записів в трудовій книжці, до неї з 01.04.1991 року не було внесено відповідних змін, щодо зміни посади старшої піонервожатої на педагога-організатора.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що позивач на підставі законодавства фактично перебувала на посаді педагога-організатора з 01 квітня 1991 року по 01.09.2092 року в Дубрівській середній школі Баранівського району Житомирської області тобто по день її переведення на посаду вихователя групи продовженого дня.
Отже, оскільки адміністрацією Дубрівської середньої школи Баранівського району Житомирської області, правонаступником якої є відповідач Ліцей №1, не були видані відповідні накази та не було внесено відповідні записи до трудової книжки позивачки щодо займаної посади педагога-організатора, а відсутність такого запису наданий час позбавляє її права на зарахування вказаного періоду роботи до спеціального стажу, суд доходить висновку по задоволення позовних вимог.
Керуючись ч. 6 ст.259,265,268,273 ЦПК України, суд, -
У ХВ АЛ ИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 доДубрівського ліцею№1Дубрівської сільськоїради Звягельськогорайону Житомирськоїобласті провнесення зміні доповненьдо трудовоїкнижки задовольнити повністю.
Зобов`язати Дубрівський ліцей №1 Дубрівської сільської ради Звягельського району Житомирської області внести зміни до трудової книжки ОСОБА_1 , що вона у період з 01.04.1991 р. по 01.09.1992 р. перебувала на посаді організатора Дубрівської середньої школи Баранівського району Житомирської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до Житомирського апеляційного суду.
Повний текст рішення виготовлено 14 грудня 2023 року.
Головуючий
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2023 |
Оприлюднено | 18.12.2023 |
Номер документу | 115666653 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні