Справа № 461/4940/23
Провадження № 1-кс/461/7084/23
УХВАЛА
про арешт майна
15.12.2023 м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором Львівськоїспеціалізованої прокуратуриу сферіоборони Західногорегіону ОСОБА_4 , в якому просить накласти арешт на майно, а саме: особистий мобільний телефон ОСОБА_5 марки «Нокіа» ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім карткою НОМЕР_3 ; мобільний телефон марки «Нокіа» ІМЕІ: НОМЕР_4 ; конверт з накладною Нової Пошти з №59 0008 6495 0633 (отримувач: « ОСОБА_5 », м.т. НОМЕР_5 ); накази про прийняття на роботу на ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 за вересень 2022 року; копії документів (паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення водія) на прізвище ОСОБА_12 , вилучені в ході санкціонованого обшуку за адресою проживання ОСОБА_5 : АДРЕСА_1 .
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування по матеріалах ЄРДР №42023142410000012 від 18.05.2023, за підозрою ОСОБА_6 в незаконному переправленні громадян, що підлягають військовому призову через державний кордон України в період дії правового режиму «Воєнний стан», з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Протиправна діяльність ОСОБА_6 полягала у внесенні ним як керівником ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» (що має чинну ліцензію на міжнародні пасажирські перевезення) за грошову винагороду до інформаційної системи систем «Шлях» персональних даних клієнтів (військовозобовязаних осіб, що мали намір в особистих цілях перетнути державний кордон всупереч встановленим заборонам на період дії на території України правового режиму «Воєнний стан» - далі «клієнти»), під виглядом водіїв ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» та формуванням таким чином заявок в яких зазначались персональні дані клієнтів, його закріплення за конкретним транспортним засобом на якому здійснює свою господарську діяльність вказане ТзОВ, дату, час та пункт пропуску через державний кордон України. Крім цього, на підтвердження т.зв. працевлаштування клієнтів та їх відношення до ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс», ОСОБА_6 видавав договори про приняття на роботу, які були засвідчені печатками ТзОВ.
Вказані дії та наявність вищеописаних документів забезпечували безперешкодний пропуск клієнтів через державний кордон України.
26.07.2023 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Крім цього встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні і інші спільники, які відповідали за пошук потенційних клієнтів з числа осіб, які не мають правових підстав виїзду за межі території України на період дії на її території правового режиму воєнний стан та виступали посередниками між ними та ОСОБА_6 .
Вказане підтверджується матеріалами досудового розслідування, в тому числі матеріалами НСРД, оглядами мобільних телефонів та допитами свідків.
На виконання доручення в порядку ст.40 КПК України встановлено коло осіб, які можуть бути причетними до скоєння даного правопорушення та їх спільників, серед яких ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
13.12.2023 проведено санкціонований обшук за адресою проживання ОСОБА_5 - АДРЕСА_1 , за результатами якого виявлено та вилучено вищезазначені речі та документи.
Всі вище перелічені речі, предмети та документи, які були вилучені в ході обшуку також мають доказове значення, є речовими доказами в даному кримінальному провадженні, оскільки містять інформацію щодо обставини вчинення кримінального правопорушення та свідчать про безпосереднє відношення до нього, зокрема виявлені мобільні телефони є знаряддям та засобом спілкування та координації дій із спільниками та потенційними клієнтами, що бажали незаконно перетнути державний кордон України; документи зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, використовувались як знарядя вчинення злочину, забезпечуючи в сукупності в повній мірі наявність документального підтвердження т.зв. працевлаштування клієнтів на ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи, що вилучені в ході обшуку речі та документи відповідають вимогам ч.1 ст.98 КПК України, їх разом із іншими предметами визнано та прилучено до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення збереження речових доказів та спеціальної конфіскації, недопущення їх втрати чи зміни та використання їх у доказуванні, просить клопотання задоволити.
Також слідчий просить розглядати клопотання без його участі.
Власник майна, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, будь-яких заяв чи клопотань до суду не подав.
Згідно вимог ч.1 ст.172 КПК, неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріаликлопотання,вирішуючи питаннящодо наявностічи відсутності підстав длязадоволення клопотання, а також здійснюючи судовийконтроль задотриманням прав,свобод таінтересів осібу кримінальномупровадженні, слідчий суддя виходить із наступного.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному 18.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023142410000012, за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, за попередньо змовою групою осіб, з корисливих мотивів, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Як вбачається із наявного в матеріалах справи протоколу обшуку від 13.12.2023, старший слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 в період часу з 06:41 год. по 07:50 год. 13.12.2023, на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 05.12.2023, провів обшук за адресою проживання ОСОБА_5 : АДРЕСА_1 , у ході якого виявлено та вилучено: особистий мобільний телефон ОСОБА_5 марки «Нокіа» ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім карткою НОМЕР_3 ; мобільний телефон марки «Нокіа» ІМЕІ: НОМЕР_4 ; конверт з накладною Нової Пошти з №59 0008 6495 0633 (отримувач: « ОСОБА_5 », м.т. НОМЕР_5 ); накази про прийняття на роботу на ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 за вересень 2022 року; копії документів (паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення водія) на прізвище ОСОБА_12 .
Постановою старшого слідчого ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 від 13.12.2023 вищезазначені речі та документи визнано і долучено в якості речових доказів у кримінальному провадженні, внесеному 18.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023142410000012.
Статтею 131 КПК України, передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч.1, 2 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Пунктом 1 ч.2 ст.170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно із ч. 3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.
Так, відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовим доказомє матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч.10 ст.170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
За приписами ст.167 КПК України, тимчасовим вилученняммайна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відтак, слідчий суддя вважає, що слідчим та матеріалами клопотання доведено, що майно, на яке ініційоване накладення арешту, відповідає критеріям, наведеним уст.98 КПК України, а тому, з метою його збереження, підлягає арешту, оскільки таке має ознаки зазначені у п.1 ч.2 ст. 167 КПК України, а саме засіб вчинення злочину та предмет, який зберіг на собі сліди правопорушення, тобто має значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Крім цього, накладення арешту на майно не є припиненням права власності на нього або позбавленням таких прав, а тому слідчий суддя вважає, що застосування заходу забезпечення у вигляді арешту в даному випадку відповідає вимогам розумності та співрозмірності втручання у мирне володіння майном по відношенню до завдань кримінального провадження.
Слідчим доведено, що зазначене вище вилучене майно має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому повернення вищевказаного майна може призвести до його знищення, втрати, пошкодження або інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.
Даний захід забезпечення кримінального провадження є співмірним та пропорційним переслідуваній меті, втручання у власність буде виправданим за вказаних умов, таким, що здійснено в порядку передбаченому законом, а відтак не буде свавільним.
Керуючись ст.ст.2, 7, 98, 107, 131, 132, 170-173, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене 13.12.2023 в ході проведення обшуку за адресою проживання ОСОБА_5 : АДРЕСА_1 , а саме: особистий мобільний телефон ОСОБА_5 марки «Нокіа» ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім карткою НОМЕР_3 ; мобільний телефон марки «Нокіа» ІМЕІ: НОМЕР_4 ; конверт з накладною Нової Пошти з №59 0008 6495 0633 (отримувач: « ОСОБА_5 », м.т. НОМЕР_5 ); накази про прийняття на роботу на ТзОВ «Стрибко Транс Сервіс» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 за вересень 2022 року; копії документів (паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення водія) на прізвище ОСОБА_12 .
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 .
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Копія ухвалинегайнопісляїї постановленнявручаєтьсяслідчому,прокурору,атакожприсутнім підчасоголошенняухвали: фізичній або юридичній особі, щодо майна якої вирішувалося питання про арешт, - при вирішенні питання про арешт майна з метою забезпечення збереження речових доказів . У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути скасованою в порядку, що передбачений ст.174 КПК України.
Повний текст ухвали складено 18.12.2023.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115704240 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Кротова О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні