Ухвала
від 15.01.2024 по справі 461/4940/23
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/4940/23

Провадження № 1-кс/461/264/24

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу домашнього арешту

15.01.2024 м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання старшого слідчоговОВСвідділу розслідуванняособливотяжкихзлочинів СУГУНПуЛьвівській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу домашнього арешту відносно підозрюваного:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Снятин Коломийського району Івано-Франківської області, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , з вищою фінансово-економічною освітою, пенсіонера по догляду за дитиною-інвалідом І групи, одруженого, має на утриманні сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 інваліда І групи, військовозобов`язаного, раніше не судимого,

у кримінальномупровадженні,внесеному 18.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023142410000012, за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України, -

в с т а н о в и в :

15.01.2024 старший слідчий в ОВСвідділу розслідуванняособливо тяжкихзлочинів СУГУНП уЛьвівській області ОСОБА_6 , за погодженням прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши йому цілодобово залишати житло, що за адресою: АДРЕСА_2 , та покласти обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України , а саме: прибувати до слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом; не відлучатися з Івано-Франківської області без дозволу слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора або суду; повідомляти слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні №42023142410000012; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023142410000012 від 18.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрибко Транс Сервіс» ОСОБА_8 , маючи умисел на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, переслідуючи мету незаконного збагачення, достовірно знаючи, що в умовах воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов`язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за невстановлених органом досудового розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше грудня 2022 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено), вирішив створити організовану злочинну групу, протиправна діяльність якої полягала у організації незаконного переправлення, використовуючи положення п.29 Правил від 27.01.1995 №57, осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, з корисливих мотивів.

Так, ОСОБА_8 , розуміючи, що вказана діяльність є протиправною та кримінально караною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, вимагає чітких та узгоджених дій значної кількості людей, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого періоду часу, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), але не пізніше грудня 2022 року створив та очолив організовану групу, до складу якої в різний час увійшли ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з якими перебував у довірливих відносинах та усвідомлював, що на останніх не поширюються діючі обмеження та заборони визначені Правилами від 27.01.1995 №57, оскільки вони не підпадають під мобілізацію або мають законні підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, визначені ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З метою здійснення своєї протиправної діяльності, у цілях безпеки, зменшення ризику та для прикриття протиправних дій, пов`язаних із організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України, ОСОБА_8 використовував ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», (ЄДРПОУ: 41292820), зареєстроване 21.04.2017 за адресою: Івано-Франківська область, Снятинський район, с. Тулуків, вул. Головна, 21, основним видом діяльності якого є інший пасажирський наземний транспорт, не введений в інші угрупування із чинною ліцензією з дозволеними видами робіт, серед яких: міжнародні перевезення пасажирів автобусами; міжнародні перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення (наказ Державної служби України з безпеки на транспорті від 18.04.2023 №240 «Про прийняття рішень за результатами розгляду заяв здобувачів на отримання ліцензій»), директором якого із 18.04.2017 є ОСОБА_8 .

Протиправна діяльність організованої злочинної групи у складі ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 полягала у наступних діях: 1) пошуку військовозобов`язаних громадян України, які бажали потрапити на територію Європейського Союзу з різних причин, однак не мали правових підстав для виїзду за кордон в умовах воєнного стану; 2) складання документів щодо працевлаштування цих осіб в ТОВ «Стрибко Транс Сервіс»; 3) подачі заявок із фіктивними відомостями на внесення вищевказаних осіб до інформаційної системи «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека (далі за текстом - система «Шлях»), як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс»; 4) переправленні їх через державний кордон України у міжнародних пунктах пропуску в межах Львівської та Чернівецької областях, при цьому забезпечуючи їх транспортними засобами вказаного підприємства, особисто або дистанційно (із використанням мобільного зв`язку) супроводжуючи під час перетину державного кордону, в ході чого надаючи поради та засоби щодо місця і часу його перетину, інструктуючи при цьому щодо порядку дій під час проходження контрольних операцій у пунктах пропуску; 5) отриманні грошової винагороди за вказані протиправні послуги.

Так, ОСОБА_8 достовірно знаючи що у громадян України військовозобов`язаних осіб (клієнтів), які мали намір виїхати за межі території України, немає законних підстав для перетину державного кордону в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про особу у системі «Шлях», відповідно до п.29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть їм право як водіїв транспортних засобів суб`єктів господарювання на безперешкодний виїзд за межі території України, приймав таких осіб на посади водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та в порушення вимог ч.4 ст.24 Кодексу законів про працю України та п.п.10, 11 Ліцензійних умов допускав до роботи на транспортних засобах, з внесення відомостей щодо них до системи «Шлях» та організації подальшого незаконного переправлення їх через державний кордону України.

В подальшому, ОСОБА_8 , як директор ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», що є суб`єктом господарювання, яке має ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (далі за текстом Ліцензіат), незаконно передав за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце) ОСОБА_5 особистий файловий носій цифрового ключа, тим самим уповноваживши його діяти від імені директора ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», авторизуючись особисто або через ОСОБА_5 у системі «Шлях» за допомогою кваліфікованого електронного підпису (далі за текстом КЕП), отримували доступ до особистого кабінету Ліцензіата де, на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), подавали заявки на внесення громадян України військовозобов`язаних осіб (клієнтів), які не мали законних підстав для перетину державного кордону України в умовах воєнного стану, до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та після схвалення поданих заявок, ОСОБА_8 виготовляв (складав) пакет документів, необхідний для перетину вказаними особами державного кордону України.

Надалі, після фіктивного працевлаштування на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», внесення відомостей до системи «Шлях», військовозобов`язані особи (клієнти) та проходження детального і ретельного інструктажу ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , у супроводі ОСОБА_10 , який відповідав за безпосереднє незаконне переправлення осіб через державний кордон України та повернення транспортних засобів Ліцензіата на територію України чи під його дистанційним контролем за допомогою мобільного зв`язку, здійснювали перетин державного кордону України на одному з транспортних засобів Ліцензіата через пункти пропуску в межах Львівської та Чернівецької областей.

В цілях безпеки та зменшення ризику викриття незаконної діяльності, пов`язаної із організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України, пошук потенційних клієнтів, їх фіктивне працевлаштування та подальше внесення до системи «Шлях», ОСОБА_8 здійснював також за рекомендацією третіх осіб, з якими перебував у довірливих відносинах.

Спілкування з клієнтами та передача необхідної інформації щодо останніх відбувалось як за допомогою мобільних застосунків шляхом направлення SMS повідомлень, так і у приміщенні офісу ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», що знаходиться за адресою: Івано-Франківська область, Снятинський район, с. Тулуків, вул. Головна, 21.

Під час особистих зустрічей з клієнтом ОСОБА_8 та ОСОБА_5 зазначали вартість послуг з організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, що становила від 50 до 550 доларів США або до 500 Євро, вказували спосіб розрахунку готівковий чи шляхом перерахування на визначений картковий рахунок та доводили до відома час, місце та спосіб вчинення даного кримінального правопорушення.

Всі учасники організованої ОСОБА_8 злочинної групи, були об`єднані єдиним планом з розподілом функцій та ролей, також були обізнані про дії кожного з них та схвалювали їх, мали єдиний намір на особисте збагачення, розуміли, що дана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки з урахуванням дії на території України воєнного стану, який забороняє виїзд за межі України військовозобов`язаним громадянам.

Так, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , діючи умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, увійшли до створеної ОСОБА_8 організованої злочинної групи, де останній виступав організатором для вчинення тяжких злочинів у сфері недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, склавши при цьому єдиний план злочинних дій, відомий всім учасникам групи, з розподілом функцій кожного учасника групи, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_8 як організатору групи.

Зокрема, ОСОБА_8 , як організатор групи, в ході вчинення злочинних дій виконував наступні функції: відповідав за пошук клієнтів, їх фіктивне працевлаштування водіями на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та забезпечення внесення таких до системи «Шлях» (подача заявок); надавав клієнтам документи про фіктивне працевлаштування їх на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» як документальне підтвердження причини внесення їх до системи «Шлях» саме від ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» у випадку виникнення питань під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду; надавав клієнтам поради та вказівки щодо місця і часу перетину державного кордону та інструктував їх з приводу версії, якої вони повинні дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду; забезпечував клієнтів транспортними засобами на яких здійснює свою фіктивну господарську діяльність ТОВ «Стрибко Транс Сервіс»; дистанційно керував діями інших співучасників - інформував ОСОБА_5 та ОСОБА_10 про кількість клієнтів, необхідність подачі заяв на внесення таких до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», вказував час та спосіб перетину державного кордону України; забезпечував дотримання встановлених правил поведінки між учасниками групи, зокрема щодо додержання конспірації; розпоряджався коштами, які надходили від організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та їх розподіл між всіма учасниками групи.

ОСОБА_5 , виконуючи функції виконавця, за вказівкою ОСОБА_8 відповідав за пошук клієнтів, забезпечення внесення таких до системи «Шлях» (подача заявок); надавав клієнтам поради та вказівки щодо місця і часу перетину державного кордону та інструктував їх з приводу версії, якої вони повинні дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду; забезпечував клієнтів транспортними засобами на яких здійснює свою фіктивну господарську діяльність ТОВ «Стрибко Транс Сервіс»; дистанційно керував діями інших співучасників - інформував ОСОБА_8 та ОСОБА_10 про кількість клієнтів, час та спосіб перетину державного кордону України.

ОСОБА_10 , виконуючи функції виконавця, за вказівкою ОСОБА_8 надавав клієнтам поради та вказівки щодо місця і часу перетину державного кордону, а також місця залишення транспортних засобів на яких вони здійснювали перетин державного кордону України; інструктував клієнтів з приводу версії, якої вони повинні дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду; забезпечував безперешкодний перетин державного кордону України клієнтами, супроводжуючи їх на транспортному засобі ліцензіата, або підтримуючи постійний дистанційний зв`язок з ними; звітував ОСОБА_8 про готовність до відправки клієнтів, про їх успішний перетин державного кордону чи виникнення питань під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску; повертав транспортні засоби Ліцензіата, які використовували клієнти на територію України, для подальшого їх використання в протиправній діяльності як безпосередні засоби вчинення кримінального правопорушення.

ОСОБА_9 відповідав за пошук клієнтів; інформував ОСОБА_8 та ОСОБА_5 про кількість клієнтів та необхідність подачі заяв на внесення таких до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс»; надавав клієнтам поради та вказівки щодо обставин перетину державного кордону та інструктував їх з приводу версії, якої вони повинні дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду; отримував від клієнтів грошові кошти за організацію їх незаконного переправлення через державний кордон України для передачі іншим учасникам групи.

Організована на тривалий період часу група, де ОСОБА_8 виступав організатором, характеризувалась стабільністю і згуртованістю свого складу, тривалістю злочинної діяльності, розробкою і узгодженням планів і методів вчинення злочинів, наявністю загальних правил поведінки, домовленістю та готовністю до постійного вчинення злочинів всіма членами організованої групи, а також розподілу коштів отриманих від злочинної діяльності між всіма її учасниками.

За вказаних обставин, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, члени організованої групи вчинили наступні злочини.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_11

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , 24.12.2022 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 24.12.2022 до ОСОБА_5 через невстановлених досудовим розслідуванням осіб звернувся ОСОБА_11 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону України як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України, будучи уповноважений ОСОБА_8 на подання заявки про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_11 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 24.12.2022, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі підприємства, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_11 через державний кордон в напрямку Республіки Румунія, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 24.12.2022 о 18.43 год. подали заявку на внесення ОСОБА_11 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 (на праві приватної власності належить ОСОБА_12 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 24.12.2022 виготовив та передав ОСОБА_11 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_11 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою незаконного перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Румунія, відповідав за супровід останнього на транспортному засобі Ліцензіата та сприяння ОСОБА_11 шляхом надання вказівок та порад щодо місця і часу перетину державного кордону, з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, чим забезпечить безперешкодний незаконний перетин ОСОБА_11 державного кордону України. В подальшому, після успішного перетину державного кордону України ОСОБА_11 залишиться на території Республіки Румунія, а ОСОБА_10 повернеться на територію України на транспортному засобі ліцензіата.

Так, 24.12.2022 близько 21.18 год. ОСОБА_10 , реалізуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України, попередньо узгодивши з останнім його поведінку та дії під час перетину кордону, на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_11 , перебуваючи в якості пасажира в даному транспортному засобі, прибули на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне Сірет», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Тереблече Чернівецького району Чернівецької області, де безпосередньо забезпечив незаконне переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України до Республіки Румунія, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

У подальшому, 24.12.2022 близько 22.44 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне Сірет» на вказаному транспортному засобі, без пасажирів.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_13

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 21.01.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 17.01.2023 до ОСОБА_5 звернувся ОСОБА_13 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України, будучи уповноважений ОСОБА_8 на подання заявки про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», переслідуючи мету незаконного збагачення, повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_13 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 20.01.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_13 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 20.01.2023 о 12.14 год. подали заявку на внесення ОСОБА_13 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 (на праві приватної власності належить ОСОБА_12 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.01.2023 виготовив та через ОСОБА_10 передав ОСОБА_13 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_13 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України з корисливих мотивів, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Польща відповідав за супровід останнього на транспортному засобі Ліцензіата та сприяння ОСОБА_13 шляхом надання вказівок та порад щодо місця і часу перетину державного кордону, з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, чим забезпечить безперешкодний незаконний перетин ОСОБА_13 державного кордону України. В подальшому, після успішного перетину ОСОБА_13 державного кордону України він залишиться на території Республіки Польща, а ОСОБА_10 повернеться на територію України на транспортному засобі Ліцензіата.

Так, 21.01.2023 близько 22.19 год. ОСОБА_10 , реалізуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України та мету протиправного збагачення, попередньо узгодивши з останнім його поведінку та дії під час перетину кордону, на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_13 , перебуваючи в якості пасажира в даному транспортному засобі, прибули на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Шегині Яворівський району Львівської області, де безпосередньо забезпечив незаконне переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України до Республіки Польща, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

У подальшому, 22.01.2023 близько 00.10 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика» на вказаному транспортному засобі, без пасажирів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом перерахування ОСОБА_13 на банківський рахунок № НОМЕР_2 , який надав ОСОБА_5 , в сумі 22 654,6 грн., що була розподілена між учасниками організованої групи.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_14

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 21.02.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.02.2023 до ОСОБА_9 звернувся ОСОБА_14 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, усвідомлюючи, що ОСОБА_8 уповноважений на подання заявки про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», переслідуючи мету незаконного збагачення, повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державного кордону України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_14 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.02.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_14 через державний кордон в напрямку Республіки Румунія, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 21.02.2023 о 11.00 год. подали заявку на внесення ОСОБА_14 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 (на праві приватної власності належить ОСОБА_12 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.02.2023 виготовив та передав ОСОБА_14 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_14 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, відповідав за дистанційне керування його діями за допомогою мобільного зв`язку, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_14 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу Ліцензіата на території Республіки Румунія.

Крім цього, ОСОБА_10 , діючи відповідно до попередньо розробленого та відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності, згідно домовленості з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , в цілях конспірації та приховання злочинної діяльності, після підтвердження безперешкодного перетину державного кордону України ОСОБА_14 , зобов`язувався забезпечити переміщення через державний кордон України особистого транспортного засобу ОСОБА_14 , та після зустрічі з останнім в попередньо обумовленому місці на території Республіка Румунія для обміну транспортними засобами, повернутись на територію України на транспортному засобі Ліцензіата, тим самим повернувши його.

Так, на виконання спільного злочинного плану, 21.02.2023 ОСОБА_10 , попередньо узгодивши з ОСОБА_14 його поведінку та дії під час перетину кордону на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 під його ( ОСОБА_14 ) керуванням, реалізовуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, дочекавшись підтвердження безперешкодного перетину ОСОБА_14 державного кордону України через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Тереблече Чернівецького району Чернівецької області та мав місце 21.02.2023 близько 22.22 год., перебуваючи в особистому транспортному засобі ОСОБА_14 марки «Volkswagen Caddy», р.н. НОМЕР_3 , 21.02.2023 близько 23.16 год. прибув на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», де, крім забезпечення незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України до Республіки Румунія, забезпечив переміщення через державний кордон України його особистого транспортного засобу.

У подальшому, 22.02.2023 близько 01.22 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет» на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 312 D», р.н. НОМЕР_1 , без пасажирів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом передачі ОСОБА_14 через ОСОБА_9 , в сумі 300 доларів США (що в перерахунку на національну валюту відповідно до офіційного валютного курсу НБУ на 21.02.2023 становило 10 970, 58 грн.), яка була розподілена між учасниками організованої групи.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_15

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , діючи повторно з єдиним умислом, 02.05.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 01.05.2023 до ОСОБА_8 звернувся ОСОБА_15 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_15 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 01.05.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_15 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 01.05.2023 о 22.34 год. подали заявку на внесення ОСОБА_15 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 02.05.2023 виготовив та передав ОСОБА_15 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_15 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Польща відповідав за супровід останнього на транспортному засобі Ліцензіата та сприяння ОСОБА_15 шляхом надання вказівок та порад щодо місця і часу перетину державного кордону, з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, чим забезпечить безперешкодний незаконний перетин ОСОБА_15 державного кордону України, де після перетину такого він залишиться на території Республіки Польща, а ОСОБА_10 повернеться на територію України на транспортному засобі Ліцензіата.

Так, 02.05.2023, близько 09.00 год. ОСОБА_10 , реалізуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, попередньо узгодивши з останнім його поведінку та дії під час перетину кордону, на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під керуванням ОСОБА_15 , перебуваючи в якості пасажира в даному транспортному засобі, прибули на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Грушів Яворівського району Львівської області, де безпосередньо забезпечив незаконне переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України до Республіки Польща, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

У подальшому, 02.05.2023 близько 10.20 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж» на вказаному транспортному засобі, без пасажирів.

Епізод протиправної діяльності групи осіб, що стосується громадян України ОСОБА_17 та ОСОБА_18 .

ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного перетину державного кордону України, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 23.06.2023 організував незаконне переправлення громадян України ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених органом досудового розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.06.2023 до ОСОБА_8 звернувся ОСОБА_17 з приводу з`ясування обставин незаконного перетину державного кордону України до Республіки Польща ним там його братом ОСОБА_18 у власних потребах на декілька днів.

За невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 07.06.2023, згідно спільного злочинного плану ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , для досягнення злочинної мети пов`язаної з організацією незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України, ОСОБА_18 , діючи за вказівками ОСОБА_8 перереєстрував належні йому на праві власності транспортні засоби автомобілі марок «MERCEDES BENZ SPRINTER 313 CDI», р.н. НОМЕР_5 та «MERCEDES BENZ 316 CDI», р.н. НОМЕР_6 , надавши право користування даними автомобілями представникам ТОВ «Стрибко Транс Сервіс». Вказані дії надали ОСОБА_8 право на внесення змін в облікові дані щодо ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» в кабінеті Ліцензіата, зокрема додати вищевказані мікроавтобуси до переліку транспортних засобів на яких вказане підприємство здійснює господарську діяльність. Після цього, для досягнення злочинної мети, ОСОБА_18 , діючи за вказівками ОСОБА_8 , за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 21.06.2023 виготовив сертифікати відповідності екологічним стандартам на дані автомобілі, необхідні для використання вищезгаданих транспортних засобів під час здійснення міжнародних перевезень, тобто ОСОБА_8 фактично надав останнім засоби для перетину державного кордону України.

У подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_17 та ОСОБА_18 через державний кордон України, достовірно знаючи що у ОСОБА_17 та ОСОБА_18 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про них у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть їм право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 23.06.2023, склав документи щодо прийняття їх на посаду водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортних засобах, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з цим, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_17 та ОСОБА_18 через державний кордон України, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 23.06.2023 узгодив з ОСОБА_17 та ОСОБА_18 обставини організації їх виїзду через державний кордон України в напрямку Республіки Польща, що полягало в наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 23.06.2023 о 10.28 год. подали заявку на внесення ОСОБА_17 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 313 CDI», р.н. НОМЕР_5 (на праві приватної власності належить ОСОБА_17 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець Корчова», а 23.06.2023 о 10.47 год. подали заявку на внесення ОСОБА_18 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ 316 CDI», р.н. НОМЕР_6 (на праві приватної власності належить ОСОБА_18 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець Корчова», чим саме забезпечили їх правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Також, ОСОБА_8 за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 23.06.2023. виготовив та передав ОСОБА_17 та ОСОБА_18 пакети документів, що підтверджують їх працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_17 та ОСОБА_18 через державний кордон України, з корисливих мотивів, які полягала у тому, що ОСОБА_8 у подальшому міг безперешкодно використовувати у господарській діяльності ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» або у своїй протиправній діяльності, транспортні засоби ОСОБА_17 та ОСОБА_18 автомобілі марок «MERCEDES BENZ SPRINTER 313 CDI», р.н. НОМЕР_5 та «MERCEDES BENZ 316 CDI», р.н. НОМЕР_6 , сприяли такому переправленню останніх шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи їх з приводу версії, якої вони повинні дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В подальшому, 23.06.2023 близько 08.25 год. ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , перебуваючи в сервісній зоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець - Корчова», що розташований в прикордонному населеному пункті смт. Краковець Яворівського району Львівської області в ході телефонної розмови з ОСОБА_8 поінформували останнього про невдалу спробу перетину державного кордону України.

В свою чергу, ОСОБА_8 , не покидаючи спільного злочинного умислу, спрямованого на організацію незаконного переправлення ОСОБА_18 через державний кордон України, з вказаних вище корисливих мотивів, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, незважаючи на відмову ОСОБА_18 у перетині державного кордону України через міжнародний пункт пропуску «Краківець - Корчова», продовжив сприяти останньому шляхом надання порад щодо спроби перетину ним державного кордону через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика».

Слідуючи вказівкам ОСОБА_8 , ОСОБА_18 25.06.2023, перебуваючи на території міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Шегині Яворівського району Львівської області в ході телефонної розмови з ОСОБА_8 поінформували останнього про повторну невдалу спробу перетину ним державного кордону України.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_19

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 29.06.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 27.06.2023 до ОСОБА_5 через невстановлених досудовим розслідуванням осіб звернувся ОСОБА_19 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України, будучи уповноважений ОСОБА_8 на подання заявки про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», переслідуючи мету незаконного збагачення, повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного перетину державного кордону України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_19 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 27.06.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_19 через державний кордон в напрямку Республіки Румунія, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 27.06.2023 о 17.22 год. подали заявку на внесення ОСОБА_19 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 29.06.2023 виготовив та передав ОСОБА_19 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_19 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Румунія відповідав за дистанційне керування його діями за допомогою мобільного зв`язку, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_19 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу Ліцензіата на території Республіки Румунія.

Так, на виконання спільного злочинного плану, 29.06.2023 ОСОБА_10 , попередньо узгодивши з ОСОБА_19 його поведінку та дії під час перетину кордону на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під його керуванням, реалізовуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, дочекавшись підтвердження безперешкодного перетину 29.06.2023 близько 06.14 год. ОСОБА_19 державного кордону України через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Тереблече Чернівецького району Чернівецької області, прибув на територію вказаного міжнародного пункту пропуску, де перетнув державний кордон України, та 29.06.2023 близько 16.12 год. прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет» на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 , без пасажирів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_19 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом перерахування ОСОБА_19 на банківський рахунок № НОМЕР_2 , який надав ОСОБА_5 , в сумі 11 200 грн., що була розподілена між учасниками організованої групи.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_20

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 01.07.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 28.06.2023 до ОСОБА_8 звернувся ОСОБА_20 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_20 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 01.07.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_20 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 01.07.2023 о 11.40 год. подали заявку на внесення ОСОБА_20 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 01.07.2023 виготовив та передав ОСОБА_20 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_20 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Польща відповідав за дистанційне керування його діями за допомогою мобільного зв`язку, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_20 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу ліцензіата на території Республіки Польща.

Так, на виконання спільного злочинного плану, 01.07.2023 ОСОБА_10 , попередньо узгодивши з ОСОБА_20 його поведінку та дії під час перетину кордону на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під його керуванням, реалізовуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, дочекавшись підтвердження безперешкодного перетину 01.07.2023 близько 12.00 год. ОСОБА_20 державного кордону України через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Шегині Яворівського району Львівської області, прибув на територію вказаного міжнародного пункту пропуску та перетнувши державний кордон пішоходом, 02.07.2023 близько 00.57 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика» на вказаному транспортному засобі, без пасажирів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_20 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом перерахування ОСОБА_20 на банківський рахунок № НОМЕР_2 , який надав ОСОБА_5 , в сумі 5788,4 грн., що була розподілена між учасниками організованої групи.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_21

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , діючи повторно з єдиним умислом, 09.07.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 07.07.2023 до ОСОБА_5 звернувся ОСОБА_21 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України, будучи уповноважений ОСОБА_8 на подання заяв про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», переслідуючи мету незаконного збагачення, повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_21 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 07.07.2023, склад документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_21 через державний кордон в напрямку Республіки Румунія, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 07.07.2023 о 20.32 год. подали заявку на внесення ОСОБА_21 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 09.07.2023 виготовив та передав ОСОБА_21 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_21 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Румунія відповідав за супровід останнього на транспортному засобі Ліцензіата та сприяння ОСОБА_21 шляхом надання вказівок та порад щодо місця і часу перетину державного кордону, з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, чим забезпечить безперешкодний незаконний перетин ОСОБА_21 державного кордону України. В подальшому, після успішного перетину ОСОБА_21 державного кордону України він залишиться на території Республіки Румунія, а ОСОБА_10 повернеться на територію України на транспортному засобі Ліцензіата.

Так, 09.07.2023 близько 12.50 год. ОСОБА_10 , реалізуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України попередньо узгодивши з останнім його поведінку та дії під час перетину кордону, на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під керуванням ОСОБА_21 , перебуваючи в якості пасажира в даному транспортному засобі, прибули на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Тереблече Чернівецького району Чернівецької області, де безпосередньо забезпечив незаконне переправлення ОСОБА_21 через державний кордон України до Республіки Румунія, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

У подальшому, 09.07.2023 близько 16.03 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне - Сірет» на вказаному транспортному засобі, без пасажирів.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_15

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , діючи повторно з єдиним умислом, 14.07.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 10.07.2023 до ОСОБА_8 звернувся ОСОБА_15 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення особи через державний кордон України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_15 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 14.07.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_15 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 14.07.2023 о 11.13 год. подали заявку на внесення ОСОБА_15 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 14.07.2023 виготовив та через ОСОБА_10 передав ОСОБА_15 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_15 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_15 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, під час перетину кордону та до моменту приїзду на територію Республіки Польща відповідав за дистанційне керування його діями за допомогою мобільного зв`язку, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_15 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу Ліцензіата на території Республіки Польща.

Так, на виконання спільного злочинного плану, 14.07.2023 ОСОБА_10 , попередньо узгодивши з ОСОБА_15 його поведінку та дії під час перетину кордону на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під його керуванням, реалізовуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, дочекавшись підтвердження безперешкодного перетину 14.07.2023 близько 23.24 год. ОСОБА_15 державного кордону України через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Грушів Яворівського району Львівської області, прибув на територію вказаного міжнародного пункту пропуску та перетнувши державний кордон України, 15.07.2023 близько 04.33 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж» на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 , без пасажирів.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_14

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 16.07.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 15.07.2023 до ОСОБА_9 звернувся ОСОБА_14 з приводу обставин незаконного перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В цей час, ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, реалізуючи спільний злочинний умисел на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, усвідомлюючи що ОСОБА_8 уповноважений на подання заявки про внесення військовозобов`язаних осіб (клієнтів) до системи «Шлях» як водіїв ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», переслідуючи мету незаконного збагачення, повідомив про вказаний факт ОСОБА_8 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного перетину державного кордону України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_14 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 15.07.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_14 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 15.07.2023 о 14.49 год. подали заявку на внесення ОСОБА_14 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 (на праві приватної власності належить ОСОБА_16 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 16.07.2023 виготовив та передав ОСОБА_14 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_9 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_14 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, відповідав за дистанційне керування його діями за допомогою мобільного зв`язку, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_14 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу ліцензіата на території Республіки Польща.

Так, на виконання спільного злочинного плану, 16.07.2023 ОСОБА_10 , попередньо узгодивши з ОСОБА_14 його поведінку та дії під час перетину кордону на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 під його керуванням, реалізовуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, дочекавшись підтвердження безперешкодного перетину 16.07.2023 близько 00.30 год. ОСОБА_14 державного кордону України через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Шегині Яворівського району Львівської області, прибув на територію вказаного міжнародного пункту пропуску та перетнувши державний кордон України, 16.07.2023 близько 06.44 год. ОСОБА_10 прослідував на в`їзд в Україну через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Грушів - Будомєж» на транспортному засобі марки «MERCEDES BENZ SPRINTER 213 CDI», р.н. НОМЕР_4 , без пасажирів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом передачі ОСОБА_14 через ОСОБА_9 , в сумі 300 доларів США (що в перерахунку на національну валюту відповідно до офіційного валютного курсу НБУ на 16.07.2023 становило 10 980 грн.), яка була розподілена між учасниками організованої групи.

Епізод протиправної діяльності організованої групи, що стосується громадянина України ОСОБА_22

ОСОБА_8 , як організатор, будучи в складі організованої групи, до якої окрім нього увійшли як виконавці ОСОБА_5 та ОСОБА_10 , з корисливих мотивів, діючи повторно з єдиним умислом, 25.07.2023 організував незаконне переправлення громадянина України ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , через державний кордон України, за наступних обставин.

Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 25.07.2023 до ОСОБА_8 звернувся ОСОБА_22 з приводу обставин перетину ним державного кордону як військовозобов`язаною особою в умовах воєнного стану.

В свою чергу, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного перетину державного кордону України, достовірно знаючи, що у ОСОБА_22 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що наявність відомостей про нього у системі «Шлях», відповідно до п. 29 Правил від 27.01.1995 №57, надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 25.07.2023, склав документи щодо прийняття його на посаду водія ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» та допустив до роботи на транспортному засобі, порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, зокрема не повідомив центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В подальшому, ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України, переслідуючи спільну злочинну мету протиправного збагачення, діючи разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_10 у складі організованої групи та керуючи їх діями, узгодили обставини організації виїзду ОСОБА_22 через державний кордон в напрямку Республіки Польща, що полягло у наступному:

ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , ігноруючи вказані норми законодавства в сфері належного оформлення трудових відносин, авторизуючись у системі «Шлях» за допомогою особистого КЕП, отримали доступ до особистого кабінету Ліцензіата, де, керуючись інструкцією, опублікованою на офіційному сайті Укртрансбезпеки (https://dsbt.gov.ua), 25.07.2023 о 18.07 год. подали заявку на внесення ОСОБА_22 до системи «Шлях» як водія транспортного засобу марки «RENAULT MASTER», р.н. НОМЕР_7 (на праві приватної власності належить ОСОБА_23 з правом користування ТОВ «Стрибко Транс Сервіс») через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», чим забезпечили його правом перетину державного кордону України в умовах воєнного стану на підставі п. 29 Правил від 27.01.1995 №57. Крім цього, ОСОБА_8 , діючи за невстановлених органом досудового розслідування обставин (час, спосіб та місце), однак не пізніше 25.07.2023 виготовив та передав ОСОБА_22 пакет документів, що підтверджують його працевлаштування на ТОВ «Стрибко Транс Сервіс», необхідних для перетину ним державного кордону України.

Крім цього, ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України, сприяли такому переправленню останнього шляхом надання вказівок, порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи ОСОБА_22 з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду.

В свою чергу, ОСОБА_10 , виконуючи відведену йому роль в складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України, усвідомлюючи, що останній насправді водієм ТОВ «Стрибко Транс Сервіс» не являється, такі документи виготовлені лише з метою перетину ним державного кордону, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, відповідав за безпосереднє керування його діями, додатково надаючи йому поради з приводу версії, якої ОСОБА_22 повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, інформуючи про місце залишення ним вищезгаданого транспортного засобу ліцензіата на території Республіки Польща.

Так, 25.07.2023, ОСОБА_10 , реалізуючи спільний з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинний умисел, спрямований на незаконне переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України та мету протиправного збагачення, попередньо узгодивши з останнім його поведінку та дії під час перетину кордону, на транспортному засобі марки «RENAULT MASTER», р.н. НОМЕР_7 під керуванням ОСОБА_10 , де ОСОБА_22 перебував в якості пасажира, прибули на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», що розташований в прикордонному населеному пункті с. Шегині Яворівського району Львівської області, де згідно попередньо узгодженого з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинного плану, ОСОБА_10 в цілях конспірації вийшов з даного автомобіля та перебуваючи на постійному дистанційному зв`язку з ОСОБА_22 , очікував на підтвердження перетину ним державного кордону для подальшого повернення транспортного засобу Ліцензіата. В цей час, ОСОБА_22 , пересівши на місце водія транспортного засобу марки «RENAULT MASTER», р.н. НОМЕР_7 , здійснив спробу перетину державного кордону, однак перебуваючи в сервісній зоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика», ОСОБА_22 було відмовлено в дозволі на перетин державного кордону, про що він в ході телефонної розмови повідомив ОСОБА_8 та ОСОБА_10 .

В свою чергу, ОСОБА_8 , не покидаючи спільного злочинного умислу, спрямованого на організацію незаконного переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України, будучи обізнаним в особливостях прикордонного контролю у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, незважаючи на відмову ОСОБА_22 у перетині державного кордону України через міжнародний пункт пропуску «Шегині - Медика», продовжив сприяти останньому шляхом надання вказівок та порад щодо місця і часу перетину державного кордону, інструктуючи його з приводу версії, якої він повинен дотримуватись під час проходження контрольних операцій у пункті пропуску для пояснень причин та мети виїзду, надав вказівку з приводу спроби перетину ним державного кордону через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець - Корчова».

Слідуючи вказівкам ОСОБА_8 , ОСОБА_22 , згідно попередньої домовленості на територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині - Медика» підібрав ОСОБА_10 та 26.07.2023 направився до міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець - Корчова», що в смт. Краківець Яворівського району Львівської області. Перебуваючи там, згідно попередньо узгодженого з ОСОБА_8 та ОСОБА_5 злочинного плану, ОСОБА_10 в цілях конспірації вийшов з автомобіля марки «RENAULT MASTER», р.н. НОМЕР_7 під керуванням ОСОБА_22 та перебуваючи на постійному дистанційному зв`язку з ОСОБА_22 , очікував на підтвердження перетину ним державного кордону для подальшого повернення транспортного засобу Ліцензіата. В подальшому, під час проходження ОСОБА_22 прикордонного контролю в пункті пропуску «Краківець - Корчова», незаконна діяльність ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 була припинена працівниками правоохоронних органів.

За вчинені дії та свої послуги з організації незаконного переправлення ОСОБА_22 через державний кордон України ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_10 отримали попередньо домовлену грошову винагороду, шляхом передачі ОСОБА_8 особисто ОСОБА_22 , в сумі 500 євро США (що в перерахунку на національну валюту відповідно до офіційного валютного курсу НБУ на 25.07.2023 становило 20 291, 90 грн.), яка була розподілена між учасниками організованої групи.

Викладені обставини свідчать про наявність достатніх доказів для повідомлення ОСОБА_5 про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні порадами, вказівками та надання засобів, вчинене щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, в складі організованої групи, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.

15.01.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: протоколами про результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій в порядку ст.263 КПК України; протоколами тимчасових доступів до документів; протоколами обшуків; протоколами оглядів; допитами свідків; речовими доказами, а також іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності та взаємозв`язку.

ОСОБА_5 підозрюється у вчинені тяжких кримінальних правопорушень, що передбачені ч.3 ст.332 КК України, за які кримінальним законом передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

На даний час, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_5 необхідно обрати щодо останнього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, з огляду на ризики, що дали підстави для звернення до суду із даним клопотанням.

При оцінці обставин, передбачених ст.178 КПК України, орган досудового розслідування приходить до висновку, що:

- наявні докази, які дають підстави обґрунтовано підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень є вагомими, належними, допустимими та отриманими у встановленому КПК України порядку;

- у разі визнання винуватим, ОСОБА_5 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна;

- вік та стан здоров`я підозрюваного дозволяють застосування до нього запобіжного заходу з обмеженням волі та свободи пересування.

Оцінюючи особу підозрюваного та обставини вчинення тяжких кримінальних правопорушень, в якому він підозрюється, орган досудового розслідування приходить до переконання в тому, що наявні ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а тому є підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та ризиків, які дають підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 може:

- переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Даний ризик підтверджується тим, що у разі визнання винуватим, ОСОБА_5 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років із конфіскацією майна, а тому страх та невідворотність в майбутньому покарання за вчинені ним діяння, може спонукати останнього перебуваючи на волі ухилитися (змінити місце проживання, у т.ч. шляхом виїзду за кордон, тощо) від органів досудового розслідування, суду з метою уникнення покарання та той факт що останній зареєстрований та фактично проживає за межами Львівської області;

- необхідно зазначити, що ОСОБА_5 з метою уникнення кримінальної відповідальності, у випадку доведення його вини судом може незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні шляхом їх переконання чи залякування і схилити їх до зміни даних ними показань чи до дачі неправдивих показань, які б виправдовували ОСОБА_5 ;

- вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (у тому числі щодо організації незаконного перетину державного кордону України). Крім цього слід врахувати, що з огляду на здійснення своєї протиправної діяльності за попередньою змовою групою з невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами та наявністю таким чином у ОСОБА_5 спільників, органом досудового розслідування вживаються заходи з приводу перевірки причетності ОСОБА_5 до вчинення інших епізодів злочинної діяльності;

- без обмеження волі та свободи пересування ОСОБА_5 матиме змогу та буде намагатись перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема може негативно впливати на хід досудового розслідування, перешкоджати проведенню слідчих дій, узгоджувати свої показання з показаннями інших осіб, які визнані свідками, давати цим особам поради з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування, з метою створення собі алібі щодо його непричетності до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.

Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об`єктивний зв`язок підозрюваного ОСОБА_5 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст.2 КПК України.

Згідно ст.181 КПК України, заборон для застосування щодо ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту немає.

З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_5 , сторона обвинувачення приходить до висновку про необхідність застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки більш м`які запобіжні заходи запобігти вищевказаним ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного не в силі.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав, надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у клопотанні. Вказав, що підозрюваний обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, та існують ризики, передбачені ст.177 КПК України. Вважає, що більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти ризикам, зазначеним у клопотанні.

Захисник ОСОБА_4 заперечила проти задоволення клопотання, просила відмовити у застосуванні запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 , оскільки вважає, що ризики, передбачені ст.177 КПК України відсутні. Зазначила, що ОСОБА_5 , будучи свідком, завжди приходив на виклики до органу досудового розслідування. Просить слідчого суддю врахувати, що підозрюваний має на утриманні сина, який пересувається на інвалідному візку.

Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні просив застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання. Додатково пояснив, що одружений, його дружина працює оператором на заправній станції «БРСМ» добу через дві, має на утриманні сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є інвалідом ІІ групи, він же є пенсіонером по догляду за дитиною-інвалідом І групи.

Відповідно до ч.1ст.194 КПК Українипід час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч.1ст.177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно ч.2ст.177 КПК Українипідставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 18.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023142410000012, за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.

15.01.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні порадами, вказівками та надання засобів, вчинене щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, в складі організованої групи, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України.

Санкція кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України передбачаєпокарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Причетність підозрюваного ОСОБА_5 до неправомірних дій та обґрунтованість його підозри у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України, підтверджується доказами, долученими до матеріалів клопотання, а саме: повідомленням заступника начальника загону з оперативно-розшукової діяльності начальника головного оперативно-розшукового відділу НОМЕР_8 прикордонного загону ОСОБА_24 від 18.05.2023 №5/1053-23 вих.; повідомленням НОМЕР_8 прикордонного загону від 24.05.2023 №5/1105-23 вих.; протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 10.07.2023; протоколами проведення оперативно-технічних заходів за застосуванням технічних засобів від 07.06.2023 та від 15.07.2023; протоколами за ходом проведення негласної розшукової дії зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 18.07.2023 та від 04.09.2023; протоколом допиту свідка ОСОБА_22 від 26.07.2023; протоколами огляду речей від 08.09.2023 та від 16.09.2023; аналізом перетинів державного кордону України; протоколом допиту свідка ОСОБА_25 від 12.10.2023; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 від 21.10.2023.

Слідчий суддя, при постановлені ухвали, керується висновками ЄСПЛ. Зокрема, у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 зазначено, що «обґрунтована підозра» означає існування фактів або інформації, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення, крім того, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно пов`язують підозрюваного з певним злочином, вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.

Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях ЄСПЛ, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

Питання щодо наявності чи відсутності в діях підозрюваного ОСОБА_5 складу кримінальних правопорушень, а також більш вагомі докази причетності до кримінальних правопорушень, належність та допустимість цих доказів, можуть бути більш ретельно досліджені в подальшому органами досудового розслідування та/або судом при розгляді кримінального провадження в судовому засіданні.

З врахуванням вищевказаних письмових доказів, що були надані органом досудового розслідування, здійснюючи їх оцінку за своїм внутрішнім переконанням, слідчий суддя, приходить до висновку, що повідомлена ОСОБА_5 підозра у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332 КК України, не може вважатись не обґрунтованою, а докази надані органом досудового розслідування є на даний час досить вагомими, щоб свідчити про причетність ОСОБА_5 до кримінальних правопорушень, що йому інкримінуються.

Щодо застосування заявленого запобіжного заходу саме у виді домашнього арешту, та вирішуючи питання про існування передбачених ст.177 КПК України ризиків неправомірної процесуальної поведінки підозрюваного, слідчий суддя, зазначає таке.

Згідно з ч.2 ст.181 КПК України, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Інкриміновані підозрюваному правопорушення передбачають застосування покарання у виді позбавлення волі, тобто домашній арешт, як запобіжний захід, може бути застосований до підозрюваного ОСОБА_5 .

Слідчий суддя погоджується із доводами органу досудового розслідування, про те, що з високим ступенем ймовірності існують ризики, передбаченіп.п.1, 3, 4, 5 ст.177 КПК України, зокрема, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Про факт існування передбачених кримінальним процесуальним законом ризиків неправомірної процесуальної поведінки підозрюваного, слідчий суддя зазначає, що ризиком у даному випадку є дія, яка може вчинитися з високим ступенем ймовірності. Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа буде вдаватись до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Таким чином, слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про достатньо високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи.

Ризик переховування від органу досудового розслідування/суду, передбачений п.1 ч.1 ст.177 КПК України, обумовлюється тим, що у разі визнання винуватим, ОСОБА_5 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев`яти років із конфіскацією майна, а тому страх та невідворотність в майбутньому покарання за вчинені ним діяння, може спонукати останнього ухилитися (змінити місце проживання, у т.ч. шляхом виїзду за кордон, тощо) від органів досудового розслідування, суду з метою уникнення покарання. Також слідчий суддя враховує, що останній зареєстрований та фактично проживає за межами Львівської області. Тяжкість ймовірного покарання та суворість можливого вироку особливо сильно підвищують ризик переховування від органів досудового розслідування та/або суду на перших етапах притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Так, у справі «Ілійков проти Болгарії» №33977/96 від 26.07.2001 Європейським судом з прав людини зазначено, що суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування.

Ризик втечі має оцінюватись у контексті чинників, пов`язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейним зв`язками та усіма видами зв`язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідування («Бекчиєв проти Молдови» §58).

Слідчий суддя вважає доведеним наявність ризику, передбаченого п.3 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки ОСОБА_5 , з метою уникнення кримінальної відповідальності, може незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні шляхом їх переконання та залякування і схиляння їх до зміни даних ними показань чи до дачі неправдивих показань, які б виправдовували ОСОБА_5 .

Про неможливість запобігти такому ризику свідчить той факт, що з урахуванням принципу безпосередності дослідження показань, речей і документів (ст.23 КПК України) такі ще судом не допитані та надані ними під час досудового розслідування показання не можуть лягти в основу обвинувального вироку відносно нього.

Наявність ризику перешкодити кримінальному провадженню іншим чином, передбачений п.4 ч.1 ст.177 КПК України, підтверджується тим, що оскільки для закінчення досудового розслідування та прийняття остаточного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих (розшукових) дій, ОСОБА_5 може перешкоджати їх проведенню, зокрема, може негативно впливати на хід досудового розслідування, узгоджувати свої показання з показаннями свідків та осіб, які ще не допитані в ході досудового розслідування, давати цим особам поради чи вказівки з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування з метою створення собі штучного алібі щодо його непричетності до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.

Також існує ризик, передбачений п.5 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки ОСОБА_5 може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (у тому числі щодо організації незаконного перетину державного кордону України), враховуючи періодичність вчинення кримінальних правопорушень, які були зафіксовані працівниками правоохоронних органів. Крім цього, слідчий суддя врахувує, що з огляду на здійснення своєї протиправної діяльності за попередньою змовою групою з невстановленими на даний час досудовим розслідуванням особами та наявністю таким чином у ОСОБА_5 спільників, органом досудового розслідування вживаються заходи з приводу перевірки причетності ОСОБА_5 до вчинення інших епізодів злочинної діяльності;

Слідчий суддя при обранні запобіжного заходу враховує дані про особу підозрюваного, зокрема те, що ОСОБА_5 має постійне місце проживання, з вищою фінансово-економічною освітою, пенсіонер по догляду за дитиною-інвалідом І групи, одружений, має на утриманні сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 інваліда І групи, який пересувається на інвалідному візку, військовозобов`язаний, раніше не судимий.

За приписами ч.5ст.194 КПК України,якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків передбачених даною нормою, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

З врахуванням наведеного, слідчий суддя приходить до висновку, що встановлені вище обставини є достатніми для застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді домашнього арешту.

Однак, зважаючи на те, що підозрюваний ОСОБА_5 має постійне місце проживання, є пенсіонером по догляду за дитиною-інвалідом І групи, має на утриманні сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 інваліда І групи, який пересуваєтьсяна інвалідномувізку, та за яким потрібен догляд, раніше несудимий,слідчий суддявважає заможливе застосуватизапобіжний західу видідомашнього арештуу певнийперіод доби,заборонивши йомузалишати місцесвого фактичногопроживання заадресою: АДРЕСА_2 , з 21.00год. по 07.00 год., з покладенням на ОСОБА_5 обов`язків, які передбачені ч.5 ст.194 КПК України, оскільки такі сприятимуть контролю за поведінкою підозрюваного під час строку дії запобіжного заходу та такий запобіжний захід дозволить запобігти ризикам позапроцесуальної поведінки підозрюваного.

Керуючись ст.ст.2, 7-9, 176-178, 181, 193, 194, 196, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

клопотання старшого слідчоговОВСвідділу розслідуванняособливотяжкихзлочинів СУГУНПуЛьвівській області ОСОБА_6 задовольнити частково.

Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арештуу певний період доби, заборонивши йому залишати місце свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 21.00год. по 07.00 год., строком на 2 (два) місяці, до 15.03.2024, але в межах строку досудового розслідування.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що відповідно дост.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків.

Покласти напідозрюваного ОСОБА_5 обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, строком на 2 (два) місяці, до 15.03.2024, але в межах строку досудового розслідування, а саме:

-прибувати до слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом;

-не відлучатися з Івано-Франківської області без дозволу слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

-утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні №42023142410000012;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Копію ухвали для виконання передати органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 .

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 18.01.2024.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення15.01.2024
Оприлюднено22.01.2024
Номер документу116400422
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт