ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.12.2023м. ДніпроСправа № 904/6471/23
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Компані Україна" (49000, м. Дніпро, вул. Осетинська, буд. 1А, офіс 1; ідентифікаційний код 40726032)
до відповідача-1: Акціонерного товариства "Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (03035, м. Київ, вул. Сурікова, буд. 3; ідентифікаційний код 36716128)
відповідача-2: Філія "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (51700, м. Вільногірськ Дніпропетровської обл., вул. Степова, буд. 1; ідентифікаційний код 39389830)
про стягнення 210 560 грн. 44 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Вуд Компані Україна" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№6089/23 від 12.12.2023) до відповідача-1 Акціонерного товариства "Об`єднана гірничо-хімічна компанія", відповідача-2: Філія "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія" про стягнення 210 560 грн. 44 коп., що складає 181 335 грн. 60 коп. - заборгованості за товар, поставлений за договором поставки від 01.12.2022 №751-2, 13 600 грн. 17 коп. - пені, 12 693 грн. 49 коп. - 7% штрафу, 1 813 грн. 36 коп. - інфляційних нарахувань та 1 117 грн. 82 коп. - 3% річних.
Також просить стягнути з відповідача судові витрати, а саме: судовий збір у сумі 2 526 грн. 73 коп. та витрати на професійну правничу допомогу у сумі 41 056 грн. 04 коп.
В подальшому позивачем подано клопотання/заява (вх.№64060/"3 від 14.12.2023), у якому позивач зазначає, що учасниками процесу є дві особи: позивач і відповідач та наводить найменування та реквізити відповідача.
Проте, як вбачається, позивачем у якості відповідача знову зазначено дві особи: Акціонерне товариства "Об`єднана гірничо-хімічна компанія" та Філія "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія".
Тоді як в прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути заборгованість з Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія".
Пунктом 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
З урахуванням викладеного, позивачем не визначено відповідача у справі та зміст позовних вимог щодо кожного з них (якщо відповідачів декілька).
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом зазначеного пункту Правил, для здійснення перевірки працівниками поштового відділення відповідності вкладення опису, останній має містити поіменний перелік предметів.
Належним доказом направлення на адресу інших учасників справи копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек, поштова накладна, опис вкладення з поіменним переліком документів або квитанція про доставку електронного документа до Електронного Кабінету учасника.
Як вбачається, позивачем в якості доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви надано копії поштової накладної та опису вкладення до цінного листа.
Проте, зі змісту доданих до позовної заяви копій поштової накладної та опису вкладення вбачається, що копія позовної заяви з доданими документами була направлена на адресу Філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія".
Доказів надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія" матеріали справи не містять.
Будь-яких виключень з приводу ненаправлення іншим учасникам справи будь-яких копій документів, які є додатками до позову, приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять.
Отже, позивач зобов`язаний направити іншим учасникам справи усі без винятку копії документів, які є додатками до позовної заяви, поданої до господарського суду, а також надати описи вкладення з поіменним переліком, документів, які додано до позовної заяви або квитанції про доставку електронного документу в Електронний Кабінет учасника.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що 18.10.2023 набрав чинності Закон України від 29.06.2023 №3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" (надалі - Закон від 29.06.2023 №3200-IX).
Частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX) визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX) позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається, позовна заява, з урахуванням клопотання/заяви (вх.№64060/23 від 14.12.2023) не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія".
Отже, позовна заява є такою, що оформлена без дотримання вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 29.06.2023 № 3200-IX).
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме:- визначити відповідача у справі та зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з них (якщо відповідачів декілька); - надати суду докази направлення Акціонерному товариству Об`єднана гірничо-хімічна компанія" копії позовної заяви та усіх документів, що додані до позовної заяви (з поіменним переліком); - зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія".
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Компані Україна" (49000, м. Дніпро, вул. Осетинська, буд. 1А, офіс 1; ідентифікаційний код 40726032) до Акціонерного товариства "Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (03035, м. Київ, вул. Сурікова, буд. 3; ідентифікаційний код 36716128), Філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (51700, м. Вільногірськ Дніпропетровської обл., вул. Степова, буд. 1; ідентифікаційний код 39389830) про стягнення 210 560 грн. 44 коп. - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- визначити відповідача у справі та зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з них (якщо відповідачів декілька) (з доказами направлення всім учасникам);
- надати суду докази направлення Акціонерному товариству Об`єднана гірничо-хімічна компанія" копії позовної заяви та усіх документів, що додані до позовної заяви (з поіменним переліком);
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та Акціонерного товариства Об`єднана гірничо-хімічна компанія" (з доказами направлення всім учасникам).
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Повідомити учасників процесу про обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу, подати до суду відомості про таку реєстрацію.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 18.12.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115706339 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні