Рішення
від 18.12.2023 по справі 576/2549/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №576/2549/23

Провадження № 2/552/5004/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.12.2023 року Київськийрайоннийсудм.Полтавиускладі: головуючого судді - Шаповал Т.В., при секретарі Біжко Т.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження без виклику осіб цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Приватного акціонерного товариства «Полтавський домобудівельний комбінат», місцезнаходження: м. Полтава, вул. Ливарна,8 про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Глухівського міськрайонного суду Сумської області з позовом до відповідача про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії.

В поданій до суду позовній заяві посилався на те, що він звернувся до Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії, однак йому було відмовлено, оскільки не зараховано окремі періоди роботи, зокрема в Полтавському домобудівельному комбінаті з 23.12.1991 року по 25.08.1994 року, так як дата в наказі про звільнення календарно не відповідає даті звільнення. 11.06.2023 року звернувся до ПАТ «Полтавський домобудівельний комбінаит» з проханням надати письмове підтвердження факту його роботи. Звернення його було отримано 14.07.2023 року. 29.06.2023 року він повторно звернувся з аналогічною заявою, однак відповіді не отримав. Вважає, що його права порушені.

Просить суд визнати бездіяльність ПАТ «Полтавський домобудівельний комбінат» через нерозгляд заяви, протиправною та зобов`язати відповідача розглянути його заяву від 11.06.2023 року про надання письмового підтвердження факту роботи в Полтавському домобудівельному комбінаті у періоди з 23.12.1991 року по 15.11.1994 року.

Ухвалою Глухівського міськрайонного суду Сумської області від 06.09.2023 року цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Полтавський домобудівельний комбінат» про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії передано за підсудністю до Київського районного суду м. Полтави.

Дана справа відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розподілена судді Шаповал Т.В

Ухвалою судд Київського районного суду м. Полтави від 05.10.2023 року в даній справі відкрито провадження та вирішено розглядати справу у порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін.

27.10.2023 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Зазначив, що відповідач не має можливості підтвердити факт роботи на підприємстві, осікльки ПрАТ «Полтавський домобудівельний комбінат» не володіє та не може володіти такою інформацією чи підтверджуючими документами. Відповідач не являється правонаступником ВАТ «Полтавський домобудівельний комбінат».

07.11.2023 року до суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій вказав, що навіть якщо ПрАТ «Полтавський домобудівельний комбінат» не є правонаступником Полтавського домобудівельного комбінату, відповідач повинен виконувати вимоги чинного законодавства України та не ігнорувати звернення.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 11.06.2023 року ОСОБА_1 звертався до ПрАТ «Полтавський домобудівельний комбінат» з проханням надати письмове підтвердження факту його роботи в Полтавському домобудівельному комбінаті у період з 23.12.1991 року по 15.11.1994 року.

Дане звернення відповідачем отримано 14.07.2023 року.

29.06.2023 року ОСОБА_1 повторно звернувся до ПрАТ «Полтавський домобудівельний комбінат» з аналогічним проханням.

При розгляді справи судом встановлено, що відповідь позивач не отримав.

Згідно ч.1ст.5,п.2ч.2ст.11Закону України«Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Згідно ст.20 Закону України «Про інформацію» за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Відповідно доч.1ст.15Закону України«Про зверненнягромадян», органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Частиною 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

Відповідно достатті 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до частини першої статті 16 ЦК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ч. 3ст. 12 ЦПК Україникожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Із урахуванням цих норм правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, уповноважених захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.

Крім того, відповідно доРішення Конституційного Суду України від 01 грудня 2004 року № 18-рп/2004поняття «порушене право», за захистом якого особа може звертатися до суду і яке вживається в низці законів України, має той самий зміст, що й поняття «охоронюваний законом інтерес». Щодо останнього, то в цьому ж Рішенні Конституційний Суд України зазначив, що поняття «охоронюваний законом інтерес» означає правовий феномен, який: а) виходить за межі змісту суб`єктивного права; б) є самостійним об`єктом судового захисту та інших засобів правової охорони; в) має на меті задоволення усвідомлених індивідуальних і колективних потреб; г) не може суперечитиКонституціїі законам України, суспільним інтересам, загальновизнаним принципам права; д) означає прагнення (не юридичну можливість) до користування у межах правового регулювання конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом; є) розглядається як простий легітимний дозвіл, тобто такий, що не заборонений законом. Охоронюваний законом інтерес регулює ту сферу відносин, заглиблення в яку для суб`єктивного права законодавець вважає неможливим або недоцільним.

Отже, гарантованест. 55 Конституції Україний конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим. Таке порушення прав має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Статтею 13 ЦПК Українивизначено принцип диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до якого суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до вимогЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6статті 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч. 1ст. 89 ЦПК Українисуд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно із ст. 264 ЦПК Українипід час ухвалення рішення суд вирішує зокрема: чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; які правовідносини випливають зі встановлених обставин; яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.

Звертаючись до суду з даним позовом позивач посилається на те, що відповідач не надав йому інформацію або не відмовив у її наданні з відповідною мотивацією.

Під час розгляду справи, судом встановлено, що на звернення позивача відповідачем жодної відповіді у строки визначені законом не надано, що є порушенням Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про звернення громадян».

Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до ст.141ЦПК України сплачений позивачем судовий збір в сумі 1073,60 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Полтавський домобудівельний комбінат» про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії задовольити.

Зобов`язати Приватне акціонерне товариство «Полтавський домобудівельний комбінат» розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.06.2023 року.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Полтавський домобудівельний комбінат`на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1073 грн. 60 коп..

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ;

відповідач Приватне акціонерне товариство «Полтавський домобудівельний комбінат», місцезнаходження: м. Полтава, вул. Ливарна,8, код ЄДРПОУ 01270581.

Повний текст рішення виготовлено 18.12.2023 року.

Суддя Т.В.Шаповал

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено20.12.2023
Номер документу115731112
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —576/2549/23

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 05.10.2023

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні