Справа № 199/2650/23
(2-сз/199/25/23)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.12.2023 року суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Руденко В.В., розглянувши заяву представника позивача про повернення судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування, скасування запису про державну реєстрацію, визнання майна спільною сумісною власністю, визнання права власності в порядку поділу майна подружжя, стягнення збитків,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла заява представника позивача про повернення судового збору з посиланням на те, що розмір судового збору з урахуванням дійсної вартості спірного майна становить 3501,64 грн., а розмір сплаченого судового збору складає 7501,64 грн., а тому різниця між цим сумами, яка складає 4000,00 грн, є переплаченим судовим збором, що підлягає поверненню. Так, за вимогою про визнання права власності по частині нерухомого майна за позивачем та відповідачем ціна позову становить 100000,00 гр. При цьому загальна ціна позову складає 350163,88 грн., з яких 100000,00 грн. вартість майна; 250163,88 грн. сума заявлена позивачем до стягнення з відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подана заява не підлягає задоволенню з огляду на наступні факти.
Рішенням судувід 22серпня 2023року буловідмовлено у позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування, скасування запису про державну реєстрацію, визнання майна спільною сумісною власністю, визнання права власності в порядку поділу майна подружжя та стягнення збитків. Судові витрати позивача у вигляді судового збору віднесено за її рахунок, у стягненні судових витрат відповідача ОСОБА_2 у вигляді правничої допомоги відмовлено.
При цьому ухвалою суду від 31 березня 2023 року позов було залишено без руху та попередньо визначено розмір судового збору за вимоги щодо визнання права власності по 1/2 частині нерухомого майна за позивачем та відповідачем з урахуванням ціни позову в розмірі 500000,00 грн.
Відповідно до ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Частиною 1 статті 7 Закону Украіни «Судовий збір» від 08 липня 2011 року передбачено, що сплачена сумасудового зборуповертається заклопотанням особи,яка йогосплатила заухвалою судув разі: 1)зменшеннярозміру позовнихвимог абовнесення судовогозборув більшомурозмірі,ніж встановленозаконом; 2)повернення заявиабо скарги; 3)відмови увідкритті провадженняу справів судіпершої інстанції,апеляційного такасаційного провадженняу справі; 4)залишення заявиабо скаргибез розгляду(крімвипадків,якщо такізаяви абоскарги залишенібез розглядуу зв`язкуз повторнимнеприбуттям абозалишенням позивачемсудового засіданнябез поважнихпричин танеподання заявипро розглядсправи зайого відсутності,або неподанняпозивачем витребуванихсудом матеріалів,або зайого заявою(клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Однак, протягом розгляду справи доказів дійсної вартості спірного нерухомого майна позивачем або іншими учасниками судового процесу суду не надано. Вартість визначеного у договорі від 10жовтня 2019року нерухомого майна у розмірі 100000,00 грн. не може бути взята до уваги, оскільки вказана вартість не є дійсною, а є оціночною сторонами договору. Таким чином, відсутні підстави для повернення судового збору.
Керуючись ст. 176, 260 ЦПК України, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні заяви представника позивача про повернення судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 провизнання недійснимдоговору дарування,скасування записупро державнуреєстрацію,визнання майнаспільною сумісноювласністю,визнання прававласності впорядку поділумайна подружжя,стягнення збитків,-відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів до Дніпровського апеляційного суду з дня її проголошення.
Суддя В.В. Руденко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115736069 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
РУДЕНКО В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні