Справа № 712/13365/23
Провадження 2/712/85/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2023 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Романенко В.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга 2020» про визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла заява ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга 2020» про визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння, в якій просить накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 до прийняття остаточного рішення по витребування її з чужого незаконного володіння.
Перевіривши заявупро забезпеченняпозову,вважаю,що вказаназаява,відповідно доч.10ст. 153 ЦПК України, підлягає поверненню заявнику, оскільки її подано без додержання вимогстатті 151 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК Україри заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
В поданому клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_3 відсутні: місцезнаходження або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Так, відповідно до ч. 6ст. 151 ЦПК України, до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Але, суд встановив, що до заяви про забезпечення позову не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, відповідно до п. 4) ч. 1ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», тобто в розмірі 536,80 грн.
Разом з тим ОСОБА_3 є інвалідом другої групи, та звільняється від сплати судового збору.
ОСОБА_2 , повинен сплати судовий збір у розмірі 268,40 грн.
Слід зазначити, що ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 13 грудня 2023 року звільнено ОСОБА_2 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга 2020» про визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння, але не за подання заяви про забезпечення позову.
Відповідно до ч. 10ст. 153 ЦПК України, суд встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі вищенаведеного, оскільки заява про забезпечення позову подана без додержання вимогстатті 151 ЦПК України, суд приходить до висновку про повернення її заявнику.
Разом з тим, суд роз`яснює заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє права повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
Керуючись ст. ст. 151,153, 352-355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліга 2020» про визнання права власності та витребування майна із чужого незаконного володіння повернути заявнику.
Суд роз`яснює, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з такою, якщо перестануть існувати обставини, які стали причиною для її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Черкаського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: В.А. Романенко
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115823269 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Романенко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні