Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/400/23
Провадження № 2/499/166/23
У Х В А Л А
Іменем України
21 грудня 2023 року смт.Іванівка
Іванівський районний суд Одеської області в складі: головуючого судді Тимчука Р.М.при секретарі судового засідання Скаковець Т.С. розглянувши у судовому засіданні з власної ініціативи питання про виправлення описки у судовому рішенні у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права засновника фермерського господарства в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
15 червня 2023 року Іванівським районним судом Одеської області постановлено рішення у справі №499/400/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права засновника фермерського господарства в порядку спадкування.
Здослідженого судовогорішення вбачається,що судомв тексті рішеннядопущена опискащодо зазначенняназви селянсько (фермерського)господарства,а самезазначено назву « ОСОБА_3 » замість вірного « ОСОБА_3 ».
Згідно статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи проте їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Згідно роз`яснень, що містяться в п. 19 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни «Просудове рішенняу цивільнійсправі» від18.12.2009р.№14 вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що допущена описка в рішенні Іванівського районного судуОдеської області підлягає виправленню, оскільки не змінює зміст судового рішення, а лише усуває неточність, яка допущена судом при технічному виготовленні тексту даного рішення, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 269 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Внести виправлення в рішення Іванівського районного судуОдеської області від 15 червня 2023 року по цивільній справі №499/400/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права засновника фермерського господарства в порядку спадкування, а саме в тексті рішення назву селянсько (фермерського) господарства «Станчук» нечитати,читати вірно«Станчука» .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяР. М. Тимчук
Суд | Іванівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115836259 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Іванівський районний суд Одеської області
Тимчук Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні