ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
18.12.2023 Справа № 914/1694/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Зоряни ГОРЕЦЬКОЇ, за участю секретаря судового засідання Марти ПРИШЛЯК розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» про заміну сторони у виконавчому документі у справі
за позовом: Акціонерного товариства «Райффайзен Банк», м. Київ,
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЕКСТОН-ТРЕЙД», м. Львів,
до відповідача-2: ОСОБА_1 , м.Київ ,
про стягнення заборгованості 678 515,45 грн за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Львівської області перебувала справа за позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пекстон-Трейд», ОСОБА_1 про стягнення 678 515,45 грн.
Рішенням господарського суду від 27.02.2023 позовні вимоги задоволено повністю. 03.04.2023 на виконання рішення від 27.02.2023 видано відповідні накази.
За вх. № 4774/23 від 29.11.2023 на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит-Капітал» надійшло клопотання про зміну сторони у виконавчому провадженні у справі №914/1694/22. Серед іншого у вказаному клопотанні заявник просить виправити описку у виконавчому документі про стягнення заборгованості по кредиту та відсотках.
Згідно протоколу передачі справи раніше визначеному складу суду від 29.11.2023 заяву передано на розгляд судді Горецькій З. В.
Ухвалою від 04.12.2023 суд прийняв заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит-Капітал» та призначив до розгляду в судовому засіданні на 18.12.2023.
Явку представників учасників справи в судове засідання, суд визнав необов`язковою.
Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили.
Частиною 3 ст. 334 ГПК України визначено, що суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Господарський суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності представників сторін, оскільки про час та місце розгляду заяви останні повідомлені належним чином.
Статтею 338 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Відповідно до ч. 2, 5 ст. 334 ГПК України, заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал»» про заміну сторони у виконавчих документах, судом встановлено наступне.
Частиною 1 ст. 52 ГПК України визначено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
19.06.2023 між Акціонерним товариством «Райффайзен Банк» (первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал»» (новий кредитор) було укладено договір про відступлення прав вимоги №114/2-62 (далі договір про відступлення права вимоги), за умовами якого відповідно до статей 512-519 Цивільного кодексу України, первісний кредитор передає (відступає) новому кредиторові за плату, а новий кредитор приймає належні первісному кредитору права вимоги до боржників, вказаними у реєстрі боржників (портфель заборгованості). Перелік кредитних договорів, боржників, розрахунок сум заборгованості боржника на дату підписання договору зазначені в додатку 1 до договору (попередній реєстр боржників), що є його невід`ємною частиною (пункт 2.1 договору про відступлення права вимоги).
Відповідно до пункту 2.3 договору про відступлення права вимоги, внаслідок передачі (відступлення) портфеля заборгованості за цим договором, новий кредитор заміняє первісного кредитора у кредитних договорах, що входять до портфеля заборгованості і відповідно вказані у реєстрі боржників, та набуває прав грошових вимог первісного кредитора, включаючи право вимагати від боржників належного виконання всіх грошових та інших зобов`язань за кредитними договорами. Права вимоги переходять до нового кредитора в повному обсязі, безвідзивно та без можливості зворотного відступлення. Первісний кредитор зберігає права та обов`язки, визначені кредитними договорами та договорами забезпечення щодо правового режиму збереження та розкриття інформації, у тому числі щодо обробки персональних даних боржників і поручителів, за зазначеними договорами. Новий кредитор зобов`язується забезпечити дотримання тих самих умов збереження та розкриття інформації, які були визначені законодавством, а також кредитними договорами та договорами забезпечення для первісного кредитора, в тому числі щодо зберігання та захисту інформації, яка містить банківську таємницю, згідно з документацією з грифом «банківська таємниця».
На дату укладення договору права вимоги, кредитні договори та договори забезпечення є дійсними. Новий кредитор приймає на себе всі ризики, пов`язані з визнанням прав вимоги, кредитного договору та/або договорів забезпечення недійсними, з будь-якими судовими рішеннями або діями боржників/поручителів щодо заперечення (оспорювання) своїх обов`язків та/або умов кредитного договору чи договорів забезпечення після укладення цього договору (пункт 2.5 договору про відступлення права вимоги).
Відступлення прав вимоги за договором здійснюється без згоди боржників за кредитними договорами та/або поручителів за договорами забезпечення (пункт 2.6 договору про відступлення права вимоги).
Згідно з даними, які містяться у витягу з Реєстру боржників, права вимоги за якими відступаються, який є додатком №1 до договору про відступлення права вимоги, первісний кредитор передав, а новий кредитор прийняв право вимоги за договором №015/3187/456246 від 09.10.2018, який укладений між Акціонерним товариством «Райффайзен Банк» та ТОВ «ДСМ-Трейд» (правонаступником якого за всіма правами та обов`язками є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕКСТОН-ТРЕЙД») та за договором поруки № 015/3187/456246/П від 09.10.2018, який укладений між Акціонерним товариством «Райффайзен Банк» та ОСОБА_1 .
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (частина 1 статті 513 Цивільного кодексу України).
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 514 Цивільного кодексу України). Отже, чинним законодавством України допускається заміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги на підставі правочину протягом всього часу існування зобов`язання. Заміна кредитора у зобов`язанні не змінює судове рішення, не впливає на права та обов`язки боржника.
З огляду на положення договору відступлення права вимоги №114/2-62 від 19.06.2023 Первісний кредитор (позивач) передає (відступає) Новому кредиторові (Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал") за плату, а Новий кредитор приймає належні Первісному кредиторові права вимоги до боржників, вказаних у реєстрі боржників (абз.1 п.2.1. цього договору).
За умовами п.3.1 договору відступлення права вимоги №114/2-62 загальна вартість прав вимог за договором становить 109 306 213,01 грн та пеня 195 752,47 грн.
Згідно з витягом з реєстру боржників від 19.06.2023 до договору відступлення права вимоги №114/2-58 за вказаним правочином передаються також права вимоги до ТОВ «ДСМ-Трейд» (правонаступником якого за всіма правами та обов`язками є ТОВ «ПЕКСТОН-ТРЕЙД») та ОСОБА_1 .
Наявною в матеріалах справи платіжною інструкцією №71745 від 19.06.2023 підтверджується виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" своїх зобов`язань за договором відступлення права вимоги №114/2-62 від 19.06.2023 в повному обсязі.
З огляду на викладене, суд вважає, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія "Кредит-Капітал» про заміну сторони у виконавчих документах - наказах Господарського суду Львівської області від 03.04.2023 у справі № 914/1694/22, а саме стягувача Акціонерне товариство "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" підлягає до задоволення.
Відповідно до положень ч. 1-3 ст. 243 Господарського процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Як визначено ч. 1, ч. 3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Відповідно до положень ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання. Про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладені вище норми права, суд вважає за необхідне виправити описки в пунктах 2, 3, 4 резолютивної частини рішення від 27.02.2023 та наказі від 03.04.2023 зазанчивши дату народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись статтями 18, 52, 234, 243, 326, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія "Кредит-Капітал» вх. №4774/23 від 29.11.2023 про заміну сторони у виконавчих документах задовольнити.
2. Стягувача - Акціонерне товариство «Райффайзен Банк» (вул. Генерала Алмазова, буд. 4-А, м. Київ, 01011; ідентифікаційний код: 14305909) у виконавчих документах - наказах Господарського суду Львівської області від 03.04.2023 у справі № 914/1694/22 замінити на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" (79018, м. Львів, вул. Смаль Стоцького, буд. 1, корпус 28, 3-й корпус; ідентифікаційний код юридичної особи: 35234236).
3. Виправити описки в пунктах 2, 3, 4 резолютивної частини рішення від 27.02.2023 у справі №914/1694/22 та зазначити дату народження боржника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
4. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія "Кредит-Капітал» про виправлення описки у виконавчому документі.
5. Виправити описку в наказі Господарського суду Львівської області від 03.04.2023 у справі №914/1694/22 та зазначити дату народження боржника ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 254-257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Горецька З.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115856141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні