Справа № 357/13532/23
1-кс/357/3037/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2023 року слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111030002453 від 17.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України,-
У С Т А Н О В И В:
13 грудня 2023 року до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111030002453 від 17.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України.
Обставини, встановлені в ході досудового розслідування, згідно з клопотанням:
до чергової частини Білоцерківського РУП надійшла заява від керівника Фермерського господарства « ОСОБА_5 » про те, що ОСОБА_6 , який користується мобільним номером телефону НОМЕР_1 та є керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », запропонував купити товар, а саме міндобриво, після чого потерпілий перерахував грошові кошти на рахунок НОМЕР_2 , однак товар доставлений не був. Таким чином ОСОБА_7 , шляхом обману заволодів грошовими коштами ФГ Землянське, чим останнім було завдано значної майнової шкоди.
Відомості за вказаним фактом були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111030002453 від 17.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
Було допитано в якості потерпілого ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який повідомив, що з 2001 року очолює СФГ « ОСОБА_9 » ( АДРЕСА_1 ). Підприємство займається вирощуванням зернових культур (КВЕД 01.11). Після деокупації Харківської області від рф, стала нагальна необхідність продовжувати роботу та забезпечувати продовольчу безпеку країни.
Приблизно на початку квітня 2023 року, з підприємством з номеру НОМЕР_1 зв`язався ОСОБА_6 (дзвонив на номер НОМЕР_3 або на номер НОМЕР_4 , цими номерами користується підприємство в роботі), керівник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , АДРЕСА_2 ) та запропонував на вигідних умовах купити у нього аміачну селітру, на що він, як керівник підприємства, погодився, після чого вони уклали всі необхідні договори на поставку. Умовою поставки була 50% передплата за товар. 07 квітня 2023 року підприємство перерахувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » двома платіжками на рахунок отримувача НОМЕР_6 В АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » - триста сорок сім тисяч двісті гривень 00 копійок та вісімдесят чотири тисячі гривень 00 копійок, разом 431.200 грн. За умовами договорів, поставка аміачної селітри повинна бути здійснена протягом 3 днів з моменту 50 % оплати, яку було сплачено. На телефонні дзвінки ОСОБА_6 не відповідає, що свідчить про те, що підприємство зі статутним капіталом в 100 гривень використано для шахрайських дій. Вказані протиправні дії не можна розцінювати у площині господарсько-правових відносин, оскільки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не виходить на контакт, на телефонні дзвінки та листи не відповідає, що свідчить саме про намір останніх протиправно заволодіти грошовими коштами, без реального наміру та можливості виконати зобов`язання за договорами.
Для забезпечення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до карткового рахунку НОМЕР_6
На підставі вищевикладеного в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації стосовно зазначеного банківського рахунку, що перебуває у володінні АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , з метою:
1. встановлення особи, якій належать зазначені вище картки, та яка ймовірно причетна до вище вказаного правопорушення;
2. отримання копій документів особи власника вказаних карткових рахунків (паспортів), копії особової справи банку, задля встановлення місця його проживання та реєстрації, номерів мобільних телефонів;
3. отримання інформації про рух коштів на зазначених банківських рахунках, сум надходження грошових коштів, місць з яких здійснювалось їх поповнення, інформації про переказ грошових коштів, поповнення номерів мобільних телефонів операторів рухомого мобільного зв`язку з вказаних рахунків з моменту відкриття карткового рахунку, користувачі яких також можуть бути причетними до вказаного кримінального правопорушення;
4. отримання інформації з приводу місць зняття грошових коштів із зазначених рахунків, а також до фото-, відеоматеріалів, що наявні у розпорядженні банків, де зображено особу, що відкривала банківський рахунок в момент відкриття, фото-, відеоматеріали, де зображено особу, що здійснювала зняття коштів (у кількості що відповідає кількості операцій зі зняття готівкових коштів, враховуючи операції з перевірки балансу на рахунку), а також до відомостей щодо користування послугами веб-банкінгу, в тому числі до інформації щодо IP-адрес, які використовувалися для авторизації та користування вказаним сервісом, номерів сім-карток, які прив`язувалися до карткового рахунку, з можливістю вилучення копій вказаних документів, в тому числі електронних копій фото-, відеоматеріалів.
Отримана інформація матиме важливе значення для розслідування кримінального провадження, адже без отриманої інформації неможливо провести аналітичну роботу та продовжити повне всебічне та неупереджене розслідування кримінального провадження.
Відомості про участь сторін при розгляді клопотання та фіксування судового процесу:
Слідчий СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.
Особа, у володінні якої знаходяться документи - представник АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » належним чином повідомлявся про час і місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.
Зважаючи на положення ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання за відсутності вищезазначених осіб, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Правове обґрунтування рішення:
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, з огляду на таке.
Слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111030002453 від 17.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України.
Відповідно до ст.21 Закону України «Про інформацію» та ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Згідно з п.2 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішеннями суду.
У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підставі ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Потреба в отриманні доступу до зазначеної у клопотанні інформації, виникла у зв`язку з необхідністю з`ясування нових та перевірки встановлених обставин, які мають значення для кримінального провадження, зокрема, з метою встановлення особи, якій належать зазначені вище картки, та яка ймовірно причетна до вище вказаного правопорушення; отримання копій документів особи власника вказаних карткових рахунків (паспортів), копії особової справи банку, задля встановлення місця його проживання та реєстрації, номерів мобільних телефонів; отримання інформації про рух коштів на зазначених банківських рахунках, сум надходження грошових коштів, місць з яких здійснювалось їх поповнення, інформації про переказ грошових коштів, поповнення номерів мобільних телефонів операторів рухомого мобільного зв`язку з вказаних рахунків з моменту відкриття карткового рахунку, користувачі яких також можуть бути причетними до вказаного кримінального правопорушення; отримання інформації з приводу місць зняття грошових коштів із зазначених рахунків, а також до фото-, відеоматеріалів, що наявні у розпорядженні банків, де зображено особу, що відкривала банківський рахунок в момент відкриття, фото-, відеоматеріали, де зображено особу, що здійснювала зняття коштів (у кількості що відповідає кількості операцій зі зняття готівкових коштів, враховуючи операції з перевірки балансу на рахунку), а також до відомостей щодо користування послугами веб-банкінгу, в тому числі до інформації щодо IP-адрес, які використовувалися для авторизації та користування вказаним сервісом, номерів сім-карток, які прив`язувалися до карткового рахунку, з можливістю вилучення копій вказаних документів, в тому числі електронних копій фото-, відеоматеріалів.
Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Слідчий у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи знаходяться у володінні АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.
Аналіз доданих до клопотання слідчого документів свідчить, що є достатньо даних, які свідчать про те, що було вчинене кримінальне правопорушення. Слідчим доведено, що документи, які є предметом цього клопотання, можуть бути використані в якості доказів та мають суттєве значення для встановлення обставин події кримінального провадження, оскільки можуть підтвердити або спростувати такі обставини, що неможливо довести іншим способом. Також слідчим обґрунтовано необхідність вилучення копій документів, а тому клопотання підлягає частковому задоволенню з можливістю вилучення копій паперових документів та запису фото-, відеоматеріалів на оптичні носії.
Разом з тим, у своєму клопотанні слідчий просить встановити володільцю АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » термін виконання ухвали протягом п`яти днів з моменту її отримання, але не більше строку дії, що не належить до повноважень слідчого судді, а тому в цій частині клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,162 163, 164, 165 КПК України та ст.62 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111030002453 від 17.05.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України - задовольнити частково.
Розкрити банківську таємницю та надати тимчасовий доступ слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 до документів, які перебувають у володінні АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 , щодо банківського рахунку, а саме карткового рахунку НОМЕР_6 , а саме до:
?документів особи власника вказаного банківського рахунку (паспорту), особової справи банку;
?інформації про рух коштів на зазначених банківських рахунках, сум надходження грошових коштів, місць з яких здійснювалось їх поповнення, інформації про переказ грошових коштів, поповнення номерів мобільних телефонів операторів рухомого мобільного зв`язку з вказаних рахунків з моменту відкриття карткового рахунку;
?інформації з приводу місць зняття грошових коштів із зазначених рахунків, а також до фото-, відеоматеріалів, що наявні у розпорядженні банків, де зображено особу, що відкривала банківський рахунок в момент відкриття, фото-, відеоматеріали, де зображено особу, що здійснювала зняття коштів (у кількості що відповідає кількості операцій зі зняття готівкових коштів, враховуючи операції з перевірки балансу на рахунку), а також до відомостей щодо користування послугами веб-банкінгу, в тому числі до інформації щодо IP-адрес, які використовувалися для авторизації та користування вказаним сервісом, номерів сім-карток, які прив`язувалися до карткового рахунку
з можливістю вилучення копій вказаних паперових документів, копіювання та запису фото-, відеоматеріалів на оптичні носії.
В задоволені іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала слідчого судді є обов`язкова для виконання АТ « БАНК КРЕДИТ ДНІПРО » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), юридична адреса: АДРЕСА_3 .
Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її винесення, тобто 22 січня 2024 року включно.
Відповідно ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115861205 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Гребінь О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні