532/2812/23
2/532/736/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2023 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі судді Мороз Т.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Добробут» про визнання недійсною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі,
Встановив:
До Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Добробут» про визнання недійсною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі.
Як вбачається з позовної заяви, представник позивача, ОСОБА_2 , прохає суд визнати недійсною додаткову угоду про внесення змін до договору оренди землі щодо земельної ділянки площею 4,70 га, яка розташована на адмінтериторії Супротивнобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з кадастровим номером 5323486800-00-001-0113.
Відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Виключна підсудність встановлена ч.1 ст. 30 ЦПК України, відповідно до вимог якої, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцем знаходження майна.
Суд враховує, що поняття «позови, що виникають з приводу нерухомого майна» (ч. 1 ст. 30 ЦПК України) є більш широке, ніж поняття «позови, де предметом спору є нерухоме майно» (про скасування права власності на нерухоме майно тощо), а тому правило даної норми розповсюджується на позови щодо будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно.
Згідно роз`ясень п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» від 06.11.2009 року № 9 позови про визнання недійсними правочинів щодо нерухомого майна пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Згідно ст. 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
З витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-5306049242017 від 25.07.2017 року встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 5323486800-00-001-0113 знаходиться на території Супротивнобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що спір виник з приводу визнання недійсними правочину щодо нерухомого майна земельної ділянки, що розташована на території Супротивнобалківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, а тому у даному випадку діють положення процесуального закону про виключну підсудність.
Згідно п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно зі ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі вищезазначеного цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Добробут» про визнання недійсною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі підлягає направленню за територіальною підсудністю до Новосанжарського районного суду Полтавської області.
Керуючись ст.ст. 30, 31, 32, 187, 353 ЦПК України, суд, -
Постановив:
Цивільну справу № 532/2812/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма «Добробут» про визнання недійсною додаткової угоди про внесення змін до договору оренди землі передати за підсудністю до Новосанжарського районного суду Полтавської області (39300, Полтавська область, смт Нові Санжари, вул. Незалежності, 32).
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115864447 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Мороз Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні