Справа № 456/4852/23
Провадження № 2/456/1187/2023
РІШЕННЯ
іменем України
21 грудня 2023 року місто Стрий Львівської області
Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Микитина В.Я.,
з участю секретаря судового засідання Мадилюс Т.З.,
сторони та інші учасники справи:
позивачка ОСОБА_1 ;
відповідачка ОСОБА_2 ;
третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета споруна сторонівідповідачки Грабовецько-Дулібівська сільська рада Стрийського району Львівської області;
зміст позовних вимог про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом;
розглянувши дану цивільну справу у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань приміщення суду, що знаходиться по вул. Т. Шевченка, 89, за правилами загального позовного провадження, за участю представника позивачки ОСОБА_3 адвоката Мундяка М.М., -
в с т а н о в и в:
Стислий виклад позицій сторін та інших учасників справи.
Позивачка ОСОБА_1 у порядку представництва, котре здійснює адвокат Мундяк М.М. (ордер на надання правничої допомоги серія ВС № 1116219 від 09.09.2023 року в оригіналі та свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серія ЛВ № 000535 від 23.02.2017 року у належно засвідченій копії приєднані до матеріалів позовної заяви), 19.09.2023 року, скориставшись канцелярією, подала у Стрийський міськрайонний суд Львівської області позовну заяву, що була зареєстрована в діловодстві за вх. № 15813, в якій просить ухвалити рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, а саме те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області, був її дядьком, а також про визнання за нею права власності на земельну ділянку площею 0,9214 га, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на даний час розташована на території Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області (Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 420608 від 16.11.2012 року), у порядку спадкування за законом після смерті дядька ОСОБА_4 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що спірна земельна ділянка належала дядькові позивачки ОСОБА_1 по материнській лінії ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідного розпорядження щодо належний йому прав й обов`язків з приводу спірної земельної ділянки на випадок своєї смерті за життя не зробив, у зв`язку з чим спадкування після його смерті повинно здійснюватися за законом. Позивачка ОСОБА_1 стверджує, що вона є єдиною спадкоємицею за законом прав та обов`язків після смерті свого дядька ОСОБА_4 щодо належної йому спірної земельної ділянки та інших прав, оскільки лише вона із числа усіх родичів прийняла спадщину в силу того, що на час її відкриття фактично проживала разом із спадкодавцем ОСОБА_4 в одному житловому будинку, до дня смерті останнього здійснювала за ним догляд, після чого займалася його похованням. У свою чергу, відповідачка ОСОБА_2 , яка відносяться до спадкоємців попередньої черги за законом після смерті ОСОБА_4 , який приходиться їй братом, відповідної спадщини не прийняла, оскільки на день відкриття спадщини не проживала з ним у одному житловому будинку та у визначений законом піврічний термін не подала заяву про прийняття спадщини у нотаріальну контору. Позивачка ОСОБА_1 має намір оформити спадщину після смерті дядька ОСОБА_4 , для чого із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом зверталася до приватної нотаріуса Стрийського районного нотаріального округу Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бораковської О.Я., проте отримала відмову цієї нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, в силу втрати оригіналу правовстановлюючого документа на спірну земельну ділянку та відсутності доказів на підтвердження їх ступеня родинних відносин. До того ж, в силу наявних розбіжностей у правовстановлюючих документах, є необхідність у встановленні факту родинних відносин між позивачкою ОСОБА_1 та її дядьком ОСОБА_4 . З огляду на вказане, позивачка ОСОБА_5 була змушена звертатися за захистом своїх невизнаних прав до суду із даним позовом.
Відповідачка ОСОБА_2 у запропоновані судом строки та порядку відзиву на позовну заяву ОСОБА_1 до неї, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні цього відповідача Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом, не подала, проте у своєму клопотанні про розгляд цієї справи за її відсутності одночасно виклала позицію, згідно з котрою вона позовні вимоги ОСОБА_1 визнає, а викладених нею обставин у вищевказаній позовній заяві не оспорює.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Грабовецько-Дулібівська сільська рада Стрийського району Львівської області у запропоновані судом строк та порядку письмових пояснень на позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , з її участю як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні цієї відповідачки, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом, не подала свою позицію із обґрунтуванням її відповідними доказами не навела.
Заяви та клопотання сторін та інших учасників справи.
Відповідачка ОСОБА_2 04.12.2023 року, скориставшись канцелярією, подала у Стрийський міськрайонний суд Львівської області клопотання, що було зареєстроване в діловодстві за вх. № 20708, в якому, з-поміж іншого, просила проводити підготовче засідання та судовий розгляд цієї справи по суті за її відсутності.
Інших заяв чи клопотань від учасників цієї справи до суду не надходило.
Вчинені судом процесуальні дії у справі та постановлені ухвали.
Оскільки відповідачкою у вищевказаній позовній заяві зазначена фізична особа, яка не має статусу підприємця, то суддею, на виконання вимог частин 6, 7 ст. 187 ЦПК України, 20.09.2023 року первинно, а 16.10.2023 року повторно, було вжито заходів для звернення до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання/перебування такої фізичної особи відповідачки ОСОБА_2 ..
Ухвалою судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Микитина В.Я. від 18.10.2023 року, після отримання інформації про зареєстроване місце проживання/перебування відповідачки ОСОБА_2 , яка не має статусу підприємця, вищевказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження. Визначено місце, дату та час підготовчого засідання у справі зал судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область, 16.11.2023 року, 11:00 год..
Ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 16.11.2023 року, постановленою без виходу до на рачої кімнати, підготовче засідання у справі відкладено на підставі пункту 1 ч. 2 ст. 198, пункту 2 ч. 2 ст. 223 ЦПК України. Визначено місце, дату та час нового підготовчого засідання у справі зал судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область, 04.12.2023 року, 10:30 год..
Ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області (головуючий суддя Микитин В.Я.) від 04.12.2023 року підготовче провадження у цій справі закрито та призначено її судовий розгляд по суті у судовому засіданні на 21.12.2023 року, 12:00 год. у залі судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область. За ініціативою суду витребувано від приватної нотаріуса Стрийського районного нотаріального округу Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бораковської О.Я. належно засвідчену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області, якщо така спадкова справа заводилася.
Витребувані судом від приватної нотаріусаСтрийського районногонотаріального округуЛьвівської областіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції БораковськоїО.Я.докази у вигляді належно засвідченої копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області, надійшли на адресу Стрийського міськрайонного суду Львівської області 07.12.2023 року засобами поштового зв`язку із супровідним листом, що був зареєстрований в діловодстві за вх. № 21063.
Сторони та інші часники цієї справи належно та завчасно повідомлялись судом про місце, дату та час судового засідання по щодо її розгляду по суті.
Судом також було задоволено заяву відповідачки ОСОБА_2 про розгляд справи по суті за її відсутності та, виходячи з положень ч. 3 ст. 211 ЦПК України, беручи до уваги також неявку уповноваженого представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області, суд вважав за доцільне та можливе здійснювати судовий розгляд цієї справи по суті за відсутності зазначених відповідачки та інших учасників цієї справи, за участі представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Мундяка М.М..
Інші процесуальні дії у цій справі судом не вчинялись, а ухвали не постановлялись.
Розглянувши наявні у суду матеріали справи та давши їм належу оцінку, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Як закріплено у ч. 4 ст. 10 ЦПК України та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини», суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположих свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.
Відповідно дост.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року, яка є невід`ємною частиною національного законодавства держави Україна, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.
Принцип справедливості судового розгляду в окремих рішеннях Європейського Суду з прав людини трактується як належне відправлення правосуддя, право на доступ до правосуддя, рівність сторін, змагальний характер судового розгляду справи, обґрунтованість судового розгляду тощо.
Згідно зч.1ст.4,ч.1ст.5ЦПК України,кожна особамає правоу порядку,встановленим цимКодексом,звернутися досуду зазахистом своїхпорушених,невизнаних абооспорюваних прав,свобод чизаконних інтересів,а суд,здійснюючи правосуддя,захищає права,свободи таінтереси фізичнихосіб,права таінтереси юридичнихосіб,державні тасуспільні інтересиу спосіб,визначений закономабо договором.
За змістом ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
В силу положень ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу,у межахзаявлених неювимог іна підставідоказів,поданих учасникамисправи абовитребуваних судому передбаченихцим Кодексомвипадках.Згідно ст.81ЦПК Україникожна сторонаповинна довеститі обставини,на яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників (ч. 1 ст. 82 ЦПК України).
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
У свою чергую, критерії належності, допустимості, достовірності та достатності доказі регламентовані статтями 77-80 ЦПК України.
Відповідно до вимог частин 1, 4ст.206ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно частин 1-5 ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Статтею 264 ЦПК України передбачено, що під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.
Дотримуючись положеньКонвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року, а також виходячи із наведених вище норм цивільного процесуального законодавства, суд, перевіряючи порушення прав позивачки ОСОБА_1 за пред`явленими позовними вимогами цивільного характеру, зокрема щодо спадкування, та причетність до порушення таких її прав відповідачки ОСОБА_2 , встановив наступне.
Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Сторонами цієїсправи упозовній заявіта унаданих нимина адресусуду письмовихзаявах процесуальногохарактеру визнаються,а,отже,в силуприписів ч.1ст.82ЦПК України,не підлягаютьдоказуванню тіобставини,згідно зкотрими позивачка ОСОБА_1 по материнськійлінії єплемінницею ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області,а такождочкою відповідачки ОСОБА_2 ,позивачка ОСОБА_1 задовго досмерті дядька ОСОБА_4 ,й надень йогосмерті,фактично проживаларазом зним всилу здійсненнядогляду,й судне маєобґрунтованого сумнівущодо достовірностіцих обставинабо добровільностіїх визнаннясторонами таіншими учасникамсправи.Обставина щодоспільного проживаннята реєстраціїмісця проживанняпозивачки ОСОБА_1 разом ізсвоїм дядьком ОСОБА_4 на деньйого смертістверджується такождовідкою,виданою Грабовецько-Дулібівськоюсільською радоюСтрийського районуЛьвівської області 14.09.2023 року за вих. № 593 (міститься у справі, а. с. 12).
Судом встановлено, що покійному ОСОБА_4 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 420608, виданого головою Стрийської районної державної адміністрації Львівської області 16.11.2012 року та зареєстрованого у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 462530001008116 (копія міститься у справі, а. с. 13), належало право на земельну ділянку кадастровий номер: 4625381200:04:000:0327, площею 0,9214 га, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на даний час розташована на території Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області (колись на території Довголуцької сільської ради Стрийського району Львівської області). Оригінал такого правовстановлюючого документа нині покійним ОСОБА_4 за життя було втрачено.
Судом встановлено й те, що позивачка ОСОБА_1 прийняла спадщину за законом після смерті дядька ОСОБА_4 , так як на момент його смерті фактично проживала в одному з ним житловому будинку, зокрема по АДРЕСА_1 , у зв`язку із здійсненням за ним догляду. Наведена обставина також визнається сторонами цієї справи.
У свою чергу, з витребуваної судом від приватної нотаріуса Стрийського районного нотаріального округу Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бораковської О.Я. спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області (копія міститься у справі, а. с. 35-76), вбачається, що позивачка ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею усіх прав та обов`язків, котрі залишилися після смерті зазначеного спадкодавця, так як інших осіб з числа родичів цього спадкодавця, котрі б подали заяву про прийняття спадщини, немає.
Релевантні норми та джерела права, котрі застосовує суд при ухваленні даного рішення, мотиви їх застосування.
Встановлені судом цивільні правовідносини щодо визнання права на об`єкти нерухомого мана, у тому числі й земельні ділянки, у порядку їх спадкування, регулюютьсяКонституцією України, Цивільним кодексомУкраїни (надалі ЦК України), іншими актами цивільного законодавства.
Так,за загальним правилом, наведеним у статтях 15, 16 ЦК України, кожна особа за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу має право звернутися до суду, який може захистити цивільне право або інтерес у один із способів, визначених частиною першою статті 16 ЦК України, або й іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів (договорів). Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України особа може пред`явити позов про визнання за нею права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
В силу статей 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини, і не припинилися внаслідок його смерті.
За змістом частин 1, 2 ст. 1220, ч. 1 ст. 1221 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
В силу ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Згідно зч.1ст.1265ЦК України,у п`ятучергу правона спадкуванняза закономмають іншіродичі спадкодавцядо шостогоступеня спорідненнявключно,причому родичіближчого ступеняспоріднення усуваютьвід праваспадкування родичівподальшого ступеняспоріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 1268, частин 1, 2 ст. 1269 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину, або ж не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, тобто шести місяців, він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Частина 1 ст. 1270 ЦК України встановлює строк для прийняття спадщини, який складає шість місяців і починається з часу відкриття спадщини.
Стаття 1297 ЦК України встановлює обов`язок спадкоємця, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу.
Узагальнена оцінка доводів та аргументів, наведених у справі, щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог за результатами розгляду цієї справи.
Незважаючи на те, що вимоги про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються у порядку окремого провадження, суд вважав за доцільне розглядати вказану вище вимогу про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами у порядку позовного провадження, так як вона нерозривно пов`язана із вирішенням спору про право, зокрема реалізації позивачкою ОСОБА_1 права на спадкування за законом після смерті дядька ОСОБА_4 ..
За встановлених у судовому засіданні обставин справи та перевірки доказів у їх сукупності та взаємозв`язку, а також беручи до уваги те, що факт родинних відносин між фізичними особами,виходячи ізнаявності споруз цьогоприводу, можебути встановлениму порядкупозовного провадження,виходячи такожз інтересівпозивачки ОСОБА_1 щодозахисту їїправа наспадкування,суд вважаєза необхіднезадовольнити пред`явленіу ційчастині позовнівимоги,зокрема встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме те, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області, був дядьком позивачки ОСОБА_1 по материнській лінії. Ухвалене рішеннясуду провстановлення зазначеногофакту маєнаслідком виникнення,зміну чиприпинення цивільнихправ таобов`язків позивачки ОСОБА_1 ,пов`язаних зреалізацією неюсвого правана спадкуванняза законом.
Узагальнюючи оцінкудоводів тааргументів сторінта іншихучасників цієїсправи,варто підкреслити,що спірна,що спірназемельна ділянканалежала спадкодавцеві ОСОБА_4 на правівласності,котру вінотримав увласність напідставі розпорядженняголови Стрийськоїрайонної державноїадміністрації Львівськоїобласті від20.08.2004року за№ 661,при цьомуоригінал правовстановлюючогодокумента наспірну земельнуділянку бувним зажиття втрачений,що,відповідно,унеможливлює здійснитиспадкування позивачкою ОСОБА_1 прав таобов`язків нацю земельнуділянку уприватної нотаріуса Стрийського районного нотаріального округу Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Бораковської О.Я., то у суду немає перешкод для можливості захисту зазначених порушених прав позивачки ОСОБА_1 як єдиної спадкоємиці за законом, яка з числа його родичів прийняла спадщину, після смерті спадкодавця ОСОБА_4 , у спосіб визнання за нею відповідних прав у порядку спадкування.
Зокрема, слід визнати за позивачкою ОСОБА_1 право власностіна земельнуділянку,кадастровий номер:4625381200:04:000:0327,площею 0,9214га,яка призначенадля веденнятоварного сільськогосподарськоговиробництва тана данийчас розташованана територіїГрабовецько-Дулібівськоїсільської радиСтрийського районуЛьвівської області,у порядкуспадкування зазаконом післясмерті дядька ОСОБА_4 ,що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Воля-ДовголуцькаСтрийського районуЛьвівської області. Отож, позовні вимоги у цій частині також підлягають до задоволення у повному обсязі.
Щодо розподілу судових витрат у справі.
Відповідно до роз`яснень, котрі містяться у пункті 12Постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року за № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції»,при пред`явленні позову та ухваленні рішення за вимогами про право спадкоємців на майно, судовий збір визначається судом, виходячи із загальної вартості майна, і витрати на його оплату покладаються на кожного спадкоємця пропорційно до виділеної йому частки.
Отож, розподіл судових витрат у справі, котрі полягають у сплаті позивачкою ОСОБА_1 судового збору за пред`явлення позовної заяви до суду у загальному розмірі 2 147 грн. 20 коп. і підтверджуються квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки АТ «АСВІО БАНК» від 11.09.2023 року № 681110025 (міститься у справі, а. с. 1), з урахуванням наведених вище роз`яснень Постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року за № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», слід покласти на позивачку ОСОБА_1 як єдину спадкоємицю першої черги за законом усього спірного майна.
Доказів понесення учасниками справи інших судових витрат, пов`язаних з її розглядом, окрім як сплати судового збору за пред`явлення позовної заяви до суду, матеріали цієї справи не містять.
Керуючись статтями 4-5, 12-13, 77-82, 89-90, 95, 133, 141, 206, 209-211, 247, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачки Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, - задовольнити у повному обсязі.
Встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області, був дядьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки та жительки с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на земельну ділянку, кадастровий номер: 4625381200:04:000:0327, площею 0,9214 га, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та на даний час розташована на території Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району Львівської області, у порядку спадкування за законом після смерті дядька ОСОБА_4 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Воля-Довголуцька Стрийського району Львівської області.
Строк і порядок набрання рішенням суду законної сили та його оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсяпротягом тридцятиднів здня йогопроголошення.Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що має місце у данному випадку, то зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Повне найменування сторін та інших учасників справи.
Позивачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; громадянка України; зареєстроване місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .
Відповідачка: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; громадянка України; зареєстроване місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачки: Грабовецько-Дулібівська сільська рада Стрийського району Львівської області; місцезнаходження юридичної особи: вул. Т. Шевченка, 170-А, с. Дуліби, Стрийський район, Львівська область, 82434; код у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04370998.
Дата складення повного судового рішення: 22 грудня 2023 року.
Суддя Володимир МИКИТИН
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115864714 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Микитин В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні