Справа № 909/1138/23
УХВАЛА
25.12.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Стефанів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви № 0947 від 08.12.2023 (вх. № 13985/23 від 18.12.2023)
за позовом Державного підприємства "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Слот-Інвест"
про стягнення заборгованості в сумі 367401грн 48 к.,
у с т а н о в и в :
Державне підприємство "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Слот-Інвест" про стягнення заборгованості в сумі 367401грн 48 к.
Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Пунктом 4 частини 3 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" закріплено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб.
Відповідно до Листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 06.11.2008 № 9392 "Про надання роз`яснення щодо визначення місцезнаходження юридичної особи", адреса, згідно із нормативно-правовими актами, має певний перелік складових.
Згідно із пунктом 42 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, на поштовому відправленні, поштовому переказі зазначається поштова адреса в такій послідовності: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку); номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс; країна призначення.
В порушення вищенаведених вимог процесуального законодавства Державним підприємством "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" в позовній заяві не зазначено його місцезнаходження, зокрема найменування населеного пункту, району, області, а також позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність у позивача електронного кабінету.
Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги невідповідність позовної заяви Державного підприємства "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" вимогам процесуального законодавства, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу 10-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву Державного підприємства "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" № 0947 від 08.12.2023 (вх. № 13985/23 від 18.12.2023) - залишити без руху.
Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків шляхом:
- подання до суду позовної заяви із зазначенням місцезнаходження позивача, зокрема: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку); номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області;
- подання до суду належних доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви із зазначенням місцезнаходження позивача, зокрема: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку); номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області;
- подання до суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України;
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за вебадресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/, чи у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 25.12.2023.
Суддя Т. В. Стефанів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 26.12.2023 |
Номер документу | 115893904 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні