Справа № 758/6071/14-ц
У Х В А Л А
про залишення заяви
про перегляд заочного рішення без руху
17 жовтня 2023 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі судді Гребенюка В.В., розглянувши матеріали заяви відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі № 758/6071/16-ц за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Рус-Інн», про стягнення заборгованості за кредитним договором,
У С Т А Н О В И В:
Рішенням Подільського районного суду міста Києва від 03 вересня 2020 року у справі № 758/6071/14-ц задоволено позов товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Рус-Інн», про стягнення заборгованості за кредитним договором, стягнуто солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Рус-Інн» на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» заборгованість у розмірі 41 453 (сорок одна тисяча чотириста п`ятдесят три) долари США 06 центів та 74 547 (сімдесят чотири тисячі п`ятсот сорок сім) гривень 03 копійки
Відповідач ОСОБА_1 , не погоджуючись з Рішенням суду, звернулася до суду із вищезазначеною заявою.
В обґрунтування заяви зазначила, що дізналась про заочне Рішення суду від 03 вересня 2020 року лише 04 жовтня 2023 року шляхом отримання копії рішення.
Щодо поважності причин неявки у судові засідання зазначила, що в судові засідання, призначені по справі, про які вона дізналась лише після ознайомлення із рішенням суду, вона не могла з`явитись з незалежних від неї причин, тому що не знала про час та місце їх проведення. Судові повістки їй жодного разу не були вручені, повідомлення з пошти також не надходили, тому відповідач не могла знати про те, що відбувається судовий розгляд. Відповідач не проживає за місцем реєстрації з 2018 року, а фактично проживає в м. Кременчуці, Полтавської області з 2018 року. На підставі викладеного просила визнати причину її неявки в судове засідання поважною.
Що стосується заперечення проти позовних вимог та докази, якими воно ґрунтується, відповідач повідомила, що під час розгляду справи без її участі не було враховано факти, які мають суттєве значення по справі. Зазначила, що внаслідок припинення поруки за договором поруки № SR-012/177/2008 від 15.07.2008, укладеним між ОСОБА_1 та Закритим акціонерним товариством «ОТП Банк» та недослідженням Подільським районним судом міста Києва по справі № 758/6071/14-ц, такого факту та неврахування таких обставин під час розгляду справи, які виключають наявність у відповідача обов`язку за кредитним договором та договором поруки та мають юридичні наслідки, слід переглянути заочне рішення суду.
Відповідно до ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Згідно із вимогами ст. 285 ЦПК України, заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів. Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються правила статті 185 цього Кодексу.
Як вбачається із змісту заяви, в ній міститься лише твердження про те, що про судові засідання по справі відповідача не було належним чином повідомлено.
Суд зазначає, що до заяви про перегляд заочного рішення не додано жодних доказів того, що місце проживання відповідача на час розгляду цивільної справи та на час винесення оскаржуваного рішення суду було зареєстровано за іншою адресою, аніж та, на яку суд надсилав поштові відправлення. Крім того, судові засідання проводились у справі і до 2018 року, тобто, в період, коли, як стверджує відповідач, вона проживала за адресою, на яку надсилались повідомлення про дати судових засідань. Доказів фактичної зміни місця проживання подана до суду заява не містить.
Згідно з ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Разом із тим, суд вважає за необхідне запропонувати стороні відповідача у встановлений в даній ухвалі строк подати до суду належним чином оформлену заяву про перегляд заочного рішення суду.
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, а також те, що заява про перегляд заочного рішення суду оформлена неналежно, то її необхідно залишити без руху, надати відповідачу строк для усунення недоліків, а саме для оформлення заяви про перегляд заочного рішення з зазначенням у ній відомостей, що передбачені ч. 2 ст. 285 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 284, 285 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву представника відповідача про перегляд заочного рішення по цивільній справі № 758/6071/14-ц за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Рус-Інн», про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху;
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали;
Роз`яснити, що у разі неусунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, заява буде визнана неподаною та повернута;
Копію цієї ухвали направити заявнику;
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Володимир ГРЕБЕНЮК
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 27.12.2023 |
Номер документу | 115901031 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні