Ухвала
від 26.12.2023 по справі 588/2608/23
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 588/2608/23

провадження № 2/588/528/23

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

26 грудня 2023 року м. Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" (адреса: вул.Набережна, буд. 28-А, м. Тростянець, Охтирський район, Сумська область, 42600) про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 у грудні 2022 року звернулася до суду із вказаним позовом, у якому просить: 1) поновити її на роботі укладальника-пакувальника Приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна"; 2) стягнути з Приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи із таких мотивів.

Позовна заява має відповідати вимогам, передбаченим ст. 175 та 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1, 3 статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Позивачкою у порушення вимог п. 2, 3 та 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві не зазначено: 1) відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) ціну позову та обґрунтований розрахунок середнього заробітку за час вимушеного прогулу; 3) підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У порушення вимог ч. 5 статті 177 ЦПК України позивачкою не додано до позовної заяви доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені нею вимоги, зокрема про те, що вона перебувала у трудових відносинах з відповідачем та отримувала заохочення за сумлінну працю у вигляді премій. Також позивачкою не додано доказів про те, що її 20.11.2023 було звільнено з роботи у Приватному акціонерному товаристві "Монделіс Україна".

Крім того, позивачкою додано до позовної заяви копії документів, викладених іноземною мовою без відповідного їх перекладу українською мовою та належного засвідчення.

Відповідно до ч. 8 ст. 95 ЦПК України іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Статтею 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова.

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14.12.1999 у справі № 10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації, тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина 5 статті 10 Конституції України).

Відповідно до ст. 9 ЦПК України цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.

Отже позивачці слід подати суду здійснений в установленому законом порядку переклад українською мовою усіх документів, викладених іноземною мовою, копії яких долучено до позовної заяви.

Відповідно доч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху із наданням позивачці часу для усунення недоліків, а саме: 1) подати до суду належним чином оформлену позовну заяву із зазначенням: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету; ціну позову та обґрунтованого розрахунок середнього заробітку за час вимушеного прогулу; підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; 2) подати до суду докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені нею вимоги, зокрема про те, що вона перебувала у трудових відносинах з відповідачем та отримувала заохочення за сумлінну працю у вигляді премій, а також про те, що її 20.11.2023 було звільнено з роботи у Приватному акціонерному товаристві "Монделіс Україна"; 3) подати до суду докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: здійснений в установленому законом порядку переклад українською мовою усіх документів, викладених іноземною мовою, копії яких долучено до позовної заяви.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк 10 (десять) днів, який обчислюється з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме:

1) подати до суду належним чином оформлену позовну заяву із зазначенням: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету; ціни позову та обґрунтованого розрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу; підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

2) подати до суду докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені позивачкою вимоги, зокрема про те, що вона перебувала у трудових відносинах з відповідачем та отримувала заохочення за сумлінну працю у вигляді премій, а також про те, що її 20.11.2023 було звільнено з роботи у Приватному акціонерному товаристві "Монделіс Україна";

3) подати до суду докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: здійснений в установленому законом порядку переклад українською мовою усіх документів, викладених іноземною мовою, копії яких долучено до позовної заяви.

Роз`яснити позивачці, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву буде визнано неподаною та повернуто.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. О. Огієнко

Дата ухвалення рішення26.12.2023
Оприлюднено27.12.2023
Номер документу115924076
СудочинствоЦивільне
Сутьпоновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

Судовий реєстр по справі —588/2608/23

Ухвала від 22.03.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Огієнко О. О.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Огієнко О. О.

Ухвала від 17.01.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Огієнко О. О.

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Огієнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні