Провадження № 2/734/1206/23 Справа № 734/5943/23
У Х В А Л А
26 грудня 2023 рокусмт Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Соловей В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Приватного нотаріуса Чернігівського районного нотаріального округу Чернігівської області Рожець Алли Петрівни про визнання особи такою, що не прийняла спадщину, та визнання права власності,
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернулася в Козелецький районний суд Чернігівської області з позовом до ОСОБА_2 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Приватного нотаріуса Чернігівського районного нотаріального округу Чернігівської області Рожець Алли Петрівни про визнання особи такою, що не прийняла спадщину, та визнання права власності.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до п. 2 і п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір справляється у розмірі одного відсотку ціни позову, але не менше 0.4 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073.60 гривень), та не більше 5 розмірів від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13420.00 гривень).
Відповідно до п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір справляється у розмірі одного відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073.60 гривень), та не більше не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (8052 гривень).
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Із позовної заяви вбачається, що позовна заява містить чотирнадцять вимог майнового та немайнового характеру: про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом; визнання права власності на земельні ділянки та на 1/3 частку житлового будинку з відповідною часткою господарських будівель та споруд; внесення змін до свідоцтв про право на спадщину за законом, виданих 20 вересня 2021 року Приватним нотаріусом Чернігівського районного нотаріального округу Чернігівської області Рожець А.П.
Документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, позивачем ОСОБА_1 до позовної заяви не долучені.
Таким чином, підлягає до сплати судовий збір у розмірі 13420.40 гривень, необхідно подати до Козелецького районного суду Чернігівської області документ, що підтверджує таку сплату (реквізити: отримувач коштів ГУК у Черніг.обл./тг с-щ Козелець/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37972475, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA688999980313121206000025657, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Козелецький районний суд Чернігівської області).
Не дотримані вимоги ст. 175 ЦПК України, - позивачем ОСОБА_1 не вказано у позовній заяві про ціну позову.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів із дня отримання позивачем ухвали.
За викладених обставин суддя вважає, що необхідно надати позивачеві ОСОБА_1 строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви. Залишення вказаної позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків є належним способом забезпечення права позивача на звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 13, 175, 176, 177, 185, 258 і 260 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Приватного нотаріуса Чернігівського районного нотаріального округу Чернігівської області Рожець Алли Петрівни про визнання особи такою, що не прийняла спадщину, та визнання права власності залишити без руху.
Запропонувати позивачеві ОСОБА_1 у семиденний строк із дня отримання копії цієї ухвали усунути вказаний недолік шляхом надання документу, що підтверджує сплату судового збору, або надання доказів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз`яснити позивачеві ОСОБА_1 про те, що згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, визначений судом, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2023 |
Оприлюднено | 27.12.2023 |
Номер документу | 115924385 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Соловей В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні