Рішення
від 30.11.2023 по справі 910/14427/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30.11.2023Справа № 910/14427/23

Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши справу

за позовом Акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті''(ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI) (квартал Мастафа Кемал, просп. 2118, корпус В, Анкара, апартам. № 4В/118)доТовариства з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" (04111, місто Київ, вулиця Щербаківського Данила, будинок 53)простягнення 1 938 952 грн 80 коп.Представники сторін: не з`явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

12.09.2023 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті''(ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI) з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" про стягнення 1 938 952 грн 80 коп. заборгованості за договором субпідряду від 23.04.2021 № ЗП-08-230421-Т.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного між сторонами договору субпідряду від 23.04.2021 № ЗП-08-230421-Т належним чином не виконав взяті на себе зобов`язання щодо виконання робіт у строк, у зв`язку з чим відповідач не набув право на кошти сплачені авансом, у зв`язку з чим в останнього виник обов`язок з повернення безпідставно набутих грошових коштів в розмірі 1 093 600 грн 00 коп., яку позивач просить суд стягнути з відповідача на підставі статті 1212 Цивільного кодексу України. Крім того, у зв`язку з неналежним виконанням зобов`язань за договором позивачем нараховано 845 352 грн 80 коп. пені.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.09.2023 відкрито провадження у справі № 910/14427/23, розгляд справи постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження , підготовче провадження призначено на 23.10.2023.

17.10.2023 до Господарського суду міста Києва від відповідача надійшло клопотання про ознайомлення зі справою.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.10.2023 суд, в порядку статті 120 Господарського процесуального кодексу України, повідомив учасників судового процесу про оголошення перерви в підготовчому засіданні до 06.11.2023.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.11.2023 суд, в порядку статті 120 Господарського процесуального кодексу України, повідомив учасників судового процесу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 30.11.2023.

28.11.2023 до Господарського суду міста Києва від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника.

Представники сторін в судове засідання 30.11.2023 не з`явились.

Представник відповідача в судове засідання не зв`язався вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі не виконав, про розгляд справи був повідомлений належним чином, а саме на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (04111, місто Київ, вулиця Щербаківського Данила, будинок 53) судом були направлені ухвали, проте поштові відправлення повернуті із зазначенням причин: за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до частин 2, 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є обов`язковою. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

З огляду на вищевикладене, оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" не скористалося наданими йому процесуальними правами, зокрема, відповідачем не надано відзиву на позовну заяву, будь-яких письмових пояснень та інших доказів, що впливають на вирішення даного спору по суті, суд, на підставі частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку про можливість розгляду даної справи виключно за наявними матеріалами.

У судовому засіданні 30.11.2023 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

23.04.2021 між Акціонерним товариством "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті''(ONUR TAAHHUT TASIMACILIK INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI) (генпідрядник за договором, позивач у справі) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" (субрідрядник за договором, відповідач у справі) укладено договір субпідряду про виконання робіт і будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь. Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) ( І черга будівництва) № ЗП-08-230421-Т (далі - договір) відповідно до умов якого субпідрядник зобов`язується на свій ризик та/або з залученням субпідрядних організацій виконати та здати генпідряднику в установлений договором строк роботи з влаштування зовнішнього освітлення на об`єкті: "Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі" (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя (через м. Кременчук) - Маріуполь "Під`їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) (І черга будівництва) (далі - роботи), а генпідрядник зобов`язується надати субпідряднику будівельний майданчик (фронт робіт), затверджену в установленому порядку проектну документацію, прийняти від субпідрядника закінчені роботи та оплатити їх.

Згідно з пунктами 2.1. та 2.2 договору строк виконання робіт: до 27.06.20210. Строк виконання зобов`язань щодо виконання робіт може продовжуватись за згодою сторін, або у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили.

У відповідності до пунктів 3.1. та 3.2 договору вартість виконання робіт, визначена проектно-кошторисною документацією та Договірною ціною (Додаток №1), які є невід`ємними частинами Договору. Ціна цього договору є динамічною.

Пунктом 4.4 договору встановлений обов`язок субпідрядника виконати з використанням власних ресурсів та у встановлені строки роботи відповідно до технічної специфікації.

Передача виконаних робіт субпідрядником і приймання їх генпідрядником оформлюється актом про виконані роботи (пункт 12.2 договору).

Згідно з пунктом 13.1 договору розрахунки проводяться генпідрядником на користь субпідрядника після підписання сторонами актів приймання виконаних будівельних робіт (форма № КЬ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3), складених у відповідності з положенням чинного ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, які складаються субпідрядником і подаються для підписання генпідряднику не пізніше як за 5 робочих днів до кінця звітного місяця, або поетапної оплати генпідрядником виконаних робіт.

Генпідрядник може здійснювати проміжні платежі за виконані роботи. Представник Генпідрядника протягом п`яти робочих днів перевіряє виконання робіт згідно представленого акту та підписує його в частині фактично виконаних робіт.

У відповідності до пункту 13.2 договору, сторонами погоджено, що генпідрядник надає субпідряднику аванс (попередню оплату) 920 000 грн 00 коп. з ПДВ. для придбання необхідних матеріалів. Генпідрядник здійснює перерахування авансу на поточний рахунок субпідрядника протягом 2 банківських днів з дати отримання від субпідрядника рахунку на попередню оплату. Субпідрядник підтверджує використання за призначенням коштів, отриманих у якості попередньої оплати, згідно з проміжними актами приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ - 2в). Невідпрацьовані суми авансу повертаються генпідряднику у триденний термін з дня закінчення терміну будівництва.

Відповідно до пункту 17.1 договору цей договір набирає чинності з дати його підписання сторонами і діє по 31 грудня 2021 року, але в будь-якому випадку - до повного виконання сторонами своїх обов`язків. Строк дії договору може продовжуватись за згодою сторін, або у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Дослідивши зміст укладеного договору, суд дійшов до висновку, що даний правочин за своєю правовою природою є договором субпідряду.

Відповідно до норм статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Згідно зі статтею 843 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.

Стаття 853 Цивільного кодексу України встановлює обов`язок замовника прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові, в іншому випадку він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Частиною 1 статті 854 Цивільного кодексу України визначено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов`язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

Відповідно до частини 4 статті 879 Цивільного кодексу України оплата робіт проводиться після прийняття замовником збудованого об`єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.

Відповідно до частини 4 статті 882 Цивільного кодексу України передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною. Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими.

За матеріалами справи судом встановлено, що на виконання умов договору позивачем платіжними дорученнями № 4551 від 07.05.2021 та № 4726 від 01.06.2021 було перераховано на розрахунковий рахунок суббідрядника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" грошові кошти у сумі 1 093 600 грн 00 коп. з призначенням платежу: "оплата за виконання робіт зг.дог. №ЗП-08-230421-Т від 23.04.2021р., в т.ч. ПДВ 20%".

За змістом статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з частинами 1, 2 статті 251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Проте, як зазначено позивачем в позовній заяві, відповідачем роботи, визначені умовами договору, не виконано, невідпрацьовані суми авансу позивачу не повернуті.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач неодноразово звертався до відповідача з вимогами про повернення коштів та розірвання договору.

Доказів задоволення відповідачем зазначеної вимоги та повернення грошових коштів позивачу, як і належних та допустимих доказів виконання робіт на зазначену суму, оформлених у відповідності до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", суду не надано.

Таким чином, як зазначає позивач в позовній заяві та встановлено судом, обов`язок щодо виконання робіт за договором субпідряду від 23.04.2021 № ЗП-08-230421-Т загальною вартістю 1 093 600 грн 00 коп. на суму здійсненої відповідної передплати, всупереч домовленостям між сторонами, вимогам цивільного та господарського законодавства відповідач не виконав, в результаті чого у останнього утворилась заборгованість перед позивачем в розмірі 1 093 600 грн 00 коп., яку позивач просив стягнути в судовому порядку.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частини 1 статті 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

В силу статей 525, 526 Цивільного кодексу України та статті 193 Господарського кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, умов договору та вимог зазначених Кодексів, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

За приписами частини 2 статті 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (стаття 599 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Зазначене також кореспондується зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України відповідно до яких зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Частиною 1 статті 78 Господарського процесуального кодексу України визначено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Твердження відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву не приймаються судом до уваги, оскільки не спростовують заявлені позивачем вимоги.

З огляду на вищевикладене та враховуючи, те що матеріалами справи підтверджується факт невиконання відповідачем зобов`язань за договором у встановлений строк щодо виконання робіт або повернення суми невикористаного авансу, розмір заборгованості відповідає фактичним обставинам та на момент прийняття рішення доказів виконання робіт або повернення сплачених позивачем коштів відповідач суду не представив, як і доказів, що спростовують вищевикладені обставини, тому вимоги позивача про стягнення з відповідача 1 093 600 грн 00 коп. боргу підлягають задоволенню.

Крім того, у зв`язку з невиконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором, позивач просить суд стягнути з відповідача 845 352 грн 80 коп. пені, нарахованих за загальний період прострочення 28.06.2021 по 09.08.2023.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання (частина 1 статті 230 Господарському кодексі України).

Згідно з статтею 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

У відповідності до частини 2 статті 551 Цивільного кодексу України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства. Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі. Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків, передбачених законом.

Згідно з пунктом 15.1 договору у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за договором сторони несуть відповідальність, передбачену законами та цим договором.

У разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов`язань при виконанні робіт субпідрядник сплачує генпідряднику штрафні санкції (неустойка, штраф, пеня) у розмірі:

- за порушення умов зобов`язання щодо якості робіт стягується штраф у розмірі двадцяти відсотків вартості неякісних робіт;

- за порушення строків виконання робіт (в цілому або окремих етапів робіт) стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості робіт, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення (пункт 15.2 договору).

Абзацом 8 пункту 15.3 договору сторонами погоджено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання припиняється через 3 роки від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Дії відповідача є порушенням умов договору, що є підставою для та застосування відповідальності відповідно до умов пункту 6.2 договору.

З огляду на вимоги статті 86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має з`ясовувати обставини, пов`язані з правильністю здійснення позивачем розрахунку, та здійснити оцінку доказів, на яких цей розрахунок ґрунтується. У разі якщо відповідний розрахунок позивачем здійснено неправильно, то господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи самостійно визначає суми пені та інших нарахувань у зв`язку з порушенням грошового зобов`язання, не виходячи при цьому за межі визначеного позивачем періоду часу, протягом якого, на думку позивача, мало місце невиконання такого зобов`язання, та зазначеного позивачем максимального розміру відповідних пені та інших нарахувань.

Тобто визначаючи розмір заборгованості за договором, зокрема, в частині пені, 3 % річних та інфляційних нарахувань суд зобов`язаний належним чином дослідити поданий стороною доказ (в даному випадку - розрахунок заборгованості), перевірити його, оцінити в сукупності та взаємозв`язку з іншими наявними у справі доказами, а у випадку незгоди з ним повністю чи частково - зазначити правові аргументи на його спростування і навести у рішенні свій розрахунок - це процесуальний обов`язок суду.

Суд встановив, що доданий до позовної заяви арифметичний розрахунок пені є неправильним, оскільки позивачем, з урахуванням пунктів 2.1 та 13.2 договору, неправильно визначено день початку прострочення обов`язку з виконання робіт.

Таким чином, судом встановлено, що з урахуванням пунктів 2.1 та 13.2 договору у відповідача виник обов`язок щодо повернення коштів не пізніше 30.06.2021, а прострочення виконання грошового зобов`язання виникло 01.07.2021.

Відповідно до здійсненого судом, за допомогою системи "ЛІГА", розрахунку заявлених до стягнення пені встановлено, що розмір пені, перерахований судом у відповідності до приписів чинного законодавства, з урахуванням визначеного судом початку періоду прострочення, а саме за період з 01.07.2021 по 09.08.2023, становить 842 072 грн 00 коп., а отже є меншими, ніж нараховано та заявлено до стягнення позивачем, а тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідача пені підлягають частковому задоволенню в сумі, визначеній судом.

Згідно з частиною 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтею 74, статтями 76-79, статтею 86, статтею 123, статтею 129, статтями 232-233, статтями 237- 238, статтею 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Магістральбудмонтаж" (04111, місто Київ, вулиця Щербаківського Данила, будинок 53, ідентифікаційний код 42879486) на користь Акціонерного товариства "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (Турецька Республіка, Чанкая/Анкара, квартал Мустафа Кемал, проспект 2118, корпус В, апартаментм № 4В/118; реєстраційний номер в Торговельній палаті м. Анкара 37/1796, дата реєстрації у палаті 20.08.1991; номер державної реєстрації (ідентифікаційний код) 83588), що діє в Україні через Представництво "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті" (79037, місто Львів, вулиця Богдана Хмельницького, 212, корпус 2; ідентифікаційний код 26579227) заборгованість в розмірі 1 093 600 (однин мільйон дев`яносто три тисячі шістсот) грн 00 коп., пеню в розмірі 842 072 (вісімсот сорок дві тисячі сімдесят дві) грн 00 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 29 035 (двадцять дев`ять тисяч тридцять п`ять) грн 08 коп.

3. В іншій частині позову відмовити.

4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до частини 1 статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (частина 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України).

Повний текст рішення складено: 26.12.2023

Суддя Н.Плотницька

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.11.2023
Оприлюднено28.12.2023
Номер документу115936128
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/14427/23

Постанова від 23.04.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 10.04.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 01.04.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 17.03.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 25.02.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 06.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 29.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Рішення від 30.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Плотницька Н.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні