ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
26.12.2023Справа № 910/19296/23
Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХЕЛАТ»
(21009, Вінницька обл., Вінницький р-н, місто Вінниця, вул. Бевза, будинок 34, кабінет 310, код 44078406)
до TARGOVSKI RESURSI EOOD («ТЪРГОВСКИ РЕСУРСИ» ЕООД)
(Bulgaria, Sofia, 6 Tsar Kaloyan Str., 1st floor, office 112/Республіка Болгарія, м. Софія, вул. Цар Калоян № 6, поверх 1, офіс 112, код 206405566)
про стягнення 435 449,46 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОХЕЛАТ» до TARGOVSKI RESURSI EOOD («ТЪРГОВСКИ РЕСУРСИ» ЕООД) про стягнення 435 449,46 доларів США.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за контрактом № А-407 від 04.07.2023 в частині оплати поставленого товару у погоджені контрактом строки.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Крім того, судом встановлено, що відповідач - TARGOVSKI RESURSI EOOD («ТЪРГОВСКИ РЕСУРСИ» ЕООД) є нерезидентом України. З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що місцезнаходженням відповідача є Республіка Болгарія.
Відповідно до ст. 4-1 Закону України "Про міжнародне приватне право" учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв`язку з такими правовими відносинами.
Як погоджено сторонами в п. 12.2 контракту у редакції додаткової угоди № 1 від 20.09.2023, усі невирішені суперечки, розбіжності та вимоги, що виникають за цим договором або у зв`язку з ним, у т.ч. щодо його тлумачення, виконання, порушення, припинення, недійсності підлягають вирішенню у Господарському суді міста Києва. Правом, яке регулює цей контракт та вирішення суперечок, які можуть виникнути у зв`язку з ним, є матеріальне право України.
Враховуючи, що додатковою угодою № 1 від 20.09.2023 сторонами здійснено вибір суду, дана справа підсудна Господарському суду міста Києва.
Відповідно до ст. 367 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до вимог Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54, суди України складають доручення та направляють їх в установленому порядку для виконання іноземній державі.
Пунктом 2.3 вищевказаної Інструкції передбачено, що доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України; якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України; документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Оскільки відповідач у даній справі, якому необхідно вручити копію даної ухвали про відкриття провадження у справі та призначення підготовчого засідання, знаходиться на території іншої держави - Республіки Болгарії, яка уклала договір про правову допомогу в цивільних справах від 21.05.2004, ратифікований Україною 22.09.2005 та набув чинності 29.12.2005, суду необхідно звернутись з відповідним судовим дорученням до відповідного органу у порядку, встановленому вказаним міжнародним договором.
При цьому відповідно до ч. 2 ст. 4 вказаного договору прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої Договірної Сторони і супроводжуються засвідченим перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої Договірної Сторони.
Суд вважає за необхідне зобов`язати позивача здійснити переклад даної ухвали суду, а також позовної заяви та доданих до неї документів (посвідчити нотаріально).
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, суд з власної ініціативи зупиняє провадження у справі, в зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Пунктом 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Керуючись статтями 12, 121, 176, 177, 178, 181, 182, 228, 229, 234, 235, 247, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 08.04.24 о 14:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 16.
4. Зобов`язати позивача надати до Господарського суду міста Києва копію позовної заяви та доданих до неї документів, копію даної ухвали суду про відкриття провадження у справі № 910/19296/23, доручення про вручення документу, підтвердження про вручення документів для вручення, та короткого викладу документу, що підлягає врученню з нотаріально посвідченим перекладом на болгарську мову у трьох примірниках протягом 15 днів з моменту отримання даної ухвали.
5. Направити копію позовної заяви та доданих до неї документів, копію ухвали суду від 26.12.2023, доручення про вручення документу, підтвердження про вручення документів для вручення та короткий виклад документу, що підлягає врученню в порядку, передбаченому договором між про правову допомогу в цивільних справах від 21.05.2004, зокрема через Міністерство юстиції України.
6. Встановити відповідачу (TARGOVSKI RESURSI EOOD («ТЪРГОВСКИ РЕСУРСИ» ЕООД) строк для подання до суду оформленого відповідно до міжнародних угод документу, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо) та відзиву на позовну заяву у строк - протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.
7. Зупинити провадження у справі № 910/19296/23 у зв`язку зі зверненням з судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів).
8. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо обов`язку доказування, порядку збирання і строків подання доказів, а також порядку їх витребування.
9. Зобов`язати відповідача надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які сторона понесла або очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
10. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. Документи на підтвердження їх повноважень оформити згідно з вимогами ст. 58 ГПК України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
11. Звернути увагу учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
12. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення їх представників у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
13. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
14. Попередити учасників справи про те, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 ГПК України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
15. Повідомити учасників справи, що відповідно до ст. 192 ГПК України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
16. Звернути увагу учасників процесу на те, що документи подаються через канцелярію суду або безпосередньо у судовому засіданні за умови їх оформлення належним чином (кожна сторінка має бути належним чином засвідчена, документи прошиті та подане клопотання про приєднання зазначених документів до матеріалів справи).
17. Роз`яснити учасникам судового процесу, у порядку статті 197 ГПК України право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасникам справи необхідно не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду клопотання (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із зазначенням його облікового запису (логіну).
18. Запропонувати учасникам справи надати суду актуальні адреси електронної пошти з письмовим підтвердженням про можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді за вказаними електронним адресами та наданням письмової згоди про надсилання суду підтвердження про отримання процесуальних документів.
19. Запропонувати учасникам справи надати суду номери засобів телефонного зв`язку з метою отримання від суду інформації про розгляд справи.
20. Повідомити учасників справи, що відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115936170 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні