ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"26" грудня 2023 р. м. Київ Справа № 911/3805/23
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства «Акцент-Банк», Дніпропетровська обл., м. Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кларікс 27», Київська обл., Білоцерківський р-н., м. Біла Церква
про стягнення 532043,50 грн.
Встановив:
Подана позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як вбачається з інформації, що міститься в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повним місцезнаходженням позивача є: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 11, тоді як позивачем у позовній заяві вказано: м. Дніпро, вул. вул. Батумська, буд. 11.
Крім того, як вбачається з інформації, що міститься в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повним місцезнаходженням відповідача є: Київська обл., Білоцерківський р-н., м. Біла Церква, вул. Карбишева, буд. 59, тоді як позивачем у позовній заяві вказано: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Карбишева, буд. 59.
Отже, позовна заява не містить повного місцезнаходження позивача та відповідача.
Крім того, позивачем не зазначено інформації щодо наявності у відповідача електронного кабінету.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами, позивачем додано до позовної заяви копію опису вкладення у цінний лист № 0505138021160, копію списку згрупованих відправлень від 12.12.2023 р. та копію фіскального чека від 12.12.2023 р.
Згідно з п. 58 Постанови Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку» під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток поштового календарного штемпеля. Дата відбитка поштового календарного штемпеля маркувальної (франкувальної) машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання. Якщо на письмовій кореспонденції, поданій для пересилання, відсутній відбиток поштового календарного штемпеля або зазначена дата не відповідає даті подання її для пересилання, така кореспонденція повертається відправникові для відповідного оформлення. У разі виявлення у поштових скриньках поштових відправлень, оплату яких здійснено із застосуванням відбитків маркувальної (франкувальної) машини, відбитків про оплату письмової кореспонденції, нанесених друкарським чи іншим способом, або інших відміток про оплату, такі відправлення за призначенням не пересилаються, а першочергово повертаються за зворотною адресою. У разі відсутності зворотної адреси такі поштові відправлення зберігаються об`єктом поштового зв`язку протягом установленого законодавством строку. Оператор поштового зв`язку також може визначати інший порядок приймання реєстрованих поштових відправлень.
Проте, опис вкладення № 0505138021160 не містить відбитку поштового календарного штемпеля.
Отже копія опису вкладення у цінний лист № 0505138021160, копія списку згрупованих відправлень від 12.12.2023 р. та копія фіскального чека від 12.12.2023 р. не є доказами направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено доказів надання відповідачу кредиту.
Також позивачем не зазначено обставин, на яких ґрунтується позовна вимога про стягнення штрафу, як у сумі 1000,00 грн., так і у сумі 25000,00 грн.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку винагороди (комісії) у сумі 86900,00 грн., з огляду на те, що доданий до позовної заяви розрахунок винагороди (комісії) не є обґрунтованим, оскільки позивачем не зазначено періодів її нарахування.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
постановив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу надати до суду:
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- пояснення чи доповнення до позовної заяви із зазначенням:
1) доказів, що підтверджують зазначені у позові обставини та обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги про стягнення штрафу;
2) повного місцезнаходження позивача та відповідача;
3) інформації щодо наявності у відповідача електронного кабінету.
4) обґрунтованого розрахунку винагороди (комісії) у сумі 86900,00 грн. з зазначенням періоду її нарахування.
4. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115936209 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні