ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26.12.2023 р. Справа № 914/3727/23
Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши матеріали позовної заяви: Приватного підприємства «Самбірська виробничо-транспортна компанія» , м.Самбір Львівської області
до відповідача: Відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, м.Самбір Львівської області
про: стягнення заборгованості. Ціна позову: 183091,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області поступила позовна заява Приватного підприємства «Самбірська виробничо-транспортна компанія» до відповідача, Відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, про стягнення заборгованості за договором підряду від 20.08.2021 №14 в розмірі 183091,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копій та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Враховуючи викладене, належним доказом відправлення відповідачеві (відповідачам) копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що дану позовну заяву підписано директором підприємства 22.11.2023 за вих.№1/1К.
Проаналізувавши долучені до позову документи, судом з`ясовано, що на підтвердження виконання вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України позивачем надано опис вкладення у цінний лист (у якому наявний відбиток штемпеля відділу пошти з датою 16.12.2023), з якого вбачається про направлення відповідачу . Відтак, перелічені додатки свідчать про відправку позовної заяви з долученими до неї документами відповідачу Відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, позовної заяви від 04.10.2023 №1/1К, проте на розгляд Господарського суду Львівської області у даній справі подано позовну заяву, підписано директором підприємства від 22.11.2023 за вих.№1/1К.
Відтак, суд доходить висновку, що надані позивачем опис вкладення у цінний лист та список згрупованих відправлень Укрпошта, не є належними та допустимими доказами надіслання відповідачеві позовної заяви від 22.11.2023 за вих.№1/1К і доданих до неї документів.
18.10.2023 введено в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023.
Вказаним законом внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України, згідно із якими осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, в обов`язковому порядку зобов`язано зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Як вбачається із відповіді на запит суду №376320 від 26.12.2023, у позивача немає зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
У відповідності до абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу (абз. 2 ч.2 ст.174 ГПК України).
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Приватного підприємства «Самбірська виробничо-транспортна компанія» без руху.
2. Встановити Приватному підприємству «Самбірська виробничо-транспортна компанія» строк на усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Приватному підприємству «Самбірська виробничо-транспортна компанія» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання належних документів, які підтверджують відправлення відповідачу копій позовної заяви поданої від 22.11.2023 за вих.№1/1К і всіх доданих до неї документів (оригінали опису вкладення та фіскального чеку);
- подання доказів на підтвердження виконання вимог Господарського процесуального кодексу України (зокрема ст.6 ГПК України) щодо реєстрації позивачем електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115936342 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні