ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 636/433/18
Провадження № 11-п/818/545/23 Суддя доповідач ОСОБА_1
Категорія: Грабіж
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Харківського апеляційного суду у складі:
головуючого - ОСОБА_1 ,
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі - ОСОБА_4
розглянувшиу відкритомусудовому засіданнів залісуду вм.Харкові подання голови Чугуївського міського суду Харківської області про передачу кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.1,2 ст.185,ч.3 ст.15,ч.2 ст.185,ч.2 ст.186,ч.1 ст.309КК України на розгляд до іншого суду, -
УС Т А Н О В И Л А:
До Харківського апеляційного суду надійшло вказане подання голови суду, в якому порушено питання про направлення об`єднаного кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.1,2 ст.185,ч.3 ст.15,ч.2 ст.185,ч.2 ст.186,ч.1 ст.309 КК України, яке надійшло з обвинувальним актом до Чугуївського міського суду Харківської області, до іншого суду.
Подання мотивовано тим, що в провадженні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова знаходиться кримінальне провадження щодо ОСОБА_5 , який обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.121,ч.3 ст.136 КК України, який вчинено останнє за часом та передбачає більш тяжке покарання.
Учасники судового провадження повідомлені про час та місце розгляду подання, в судове засідання не з`явились, клопотань про розгляд подання за їх участі не подавали. За таких обставин, згідно з ч.4 ст.34 КПК України, їх неприбуття в судове засідання не перешкоджає розгляду питання.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи подання, колегія суддів вважає, що подання задоволенню не підлягає.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Також, цією статтею передбачено, що до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків тощо.
Вищевказаний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого є вичерпним.
Положеннями статті 34 КПК України не передбачено передачу кримінального провадження до іншого суду, яке вчинене останнє за часом та передбачає більш тяжке покарання.
Вивченням матеріалів встановлено, що 02 лютого 2018 року кримінальна справа за обвинувачення ОСОБА_5 надійшла в провадження судді Чугуївського міського суду Харківської області.
В той час ухвалою колегії суддів Апеляційного суду Харківської області від 03 серпня 2018 року кримінальна справа за обвинувачення ОСОБА_5 за ч.1 ст 309 КК України, яка перебувала в провадженні судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова передана на розгляд Чугуївському міському суду Харківської області.
Відповідно до положення ч. 5 ст. 34 КПК України спори про підсудність між судами не допускаються.
Дана справа щодо ОСОБА_5 находиться в провадженні Чугуївського міського суду Харківської області майже 6 років.
За таких обставин, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення подання голови Чугуївського міського суду Харківської області про направлення кримінальної справи стосовно ОСОБА_5 із Чугуївського міського суду Харківської області до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.
На підставі викладеного, керуючись ст.34 КПК України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
У задоволенні подання голови Чугуївського міського суду Харківської області про направлення кримінального провадження стосовно обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.1,2 ст.185,ч.3 ст.15,ч.2 ст.185,ч.2 ст.186,ч.1 ст.309КК України до іншого суду- відмовити.
Матеріали кримінального провадження за обвинуваченям ОСОБА_5 за ч.1,2 ст.185,ч.3 ст.15,ч.2 ст.185,ч.2 ст.186,ч.1 ст.309КК України, повернути для розгляду до Чугуївського міського суду Харківської області.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає чинності з моменту її проголошення.
Головуючий -
Судді -
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2023 |
Оприлюднено | 28.12.2023 |
Номер документу | 115961167 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Харківський апеляційний суд
Грошева О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні