ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"27" грудня 2023 р. м ХарківСправа № 922/5395/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жиляєва Є.М.
розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Фізичної особи-підприємця Іотова Василя Івановича ( АДРЕСА_2 ) про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Фізична особа-підприємець Іотов Василь Іванович, в якому просить суд визнати за ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Московським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області 19.06.1997 року, індивідуальний податковий номер НОМЕР_2 ), право власності на частку в статутному капіталі приватного підприємства «ЧЗ-Темп» код ЄДРПОУ 22625717 (місцезнаходження: 61009, Харківська область, місто Харків, вулиця Одеська, будинок 49 А) в розмірі 100% (сто відсотків) статутного капіталу, що становить 3000,00 грн. Позов обґрунтовано ухиленням Відповідача від передачі Позивачу належної останньому на праві власності частки у статутному капіталі ПП «ЧЗ-Темп», згідно Договору купівлі-продажу № бн/28-2 від 28 січня 2022 року.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Так, відповідно до вимог пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету
Однак, позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у ОСОБА_1 та у відповідача - Фізичної особи-підприємця Іотова Василя Івановича зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").
Також, позивачем у поданому позові зазначено невірну адресу позивача - ОСОБА_1 , в саме, у позові вказано наступне місце проживання позивача: АДРЕСА_3 . Тоді, як згідно відповіді №380412 від 25.12.2023 з Єдиного державного демографічного реєстру убачається, що місце проживання позивача є: АДРЕСА_1 .
Отже, позовна заява не відповідає вимогам п.2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки така не містить зазначення вірного місця проживання позивача та не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Також, відповідно до вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Втім у даному разі позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Окрім того, позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог ч. 1 ст. 164 ГПК України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до вимог ачтсини1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно із ч.7 ст.42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Позов у даному разі поданий позивачем у паперовій формі та надійшов через загальний відділ документообігу суду - канцелярію.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі та який містить зазначення адреси і найменуванням адресанта, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви.
Однак у даному разі, звертаючись з позовом до суду, позивачем не надано доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Також, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позову майнового характеру, встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік», з 1 січня 2023 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 2684,00 грн.
Однак у даному разі, звертаючись з позовом до суду, позивачем не надано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також, відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У даному разі, відповідно до позовної заяви, позивачем визначено ціну позову - 50000,00 грн.
Разом з тим, відповідно до вимог прохальної частини позову, позивач просить визнати право власності на частку в статутному капіталі приватного підприємства «ЧЗ-Темп» в розмірі 100% статутного капіталу, що становить 3000,00 грн.
Водночас, відповідно до описової частини позову вказано, що відповідно до п. 2.1. договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі №бн/28-2 від 28.01.2022, ціна частки, що передається відповідно до даного договору встановлюється сторонами у розмірі 400000,00 грн.
Тобто, визначена позивачем ціна позову не узгоджується із описовою та прохальною частинами позовної заяви.
Отже, позивачу необхідно усунути вказаний недолік та привести ціну позову у відповідність до вимог прохальної частини позову (у відповідність до заявлених до стягнення сум в прохальній частині позову).
Таким чином суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має у встановлений судом строк подати позовну заяву в уточненій редакції, в якій зазначити: вірне місце проживання позивача та зазначити відповідні відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін в порядку вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви згідно з вимогами п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України; подати документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії доданих до позовної заяви документів, а саме - опис вкладення, який заповнено відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви та подати докази, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Також, з метою усунення встановлених недоліків позивач має привести ціну позову у відповідність до описової та вимог прохальної частини позову, або надати письмові пояснення з приводу суперечливого характеру ціни позову з описовою та вимогами прохальної частин позовної заяви.
Згідно з ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. При цьому суд зазначає, що згідно ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків - у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.
4. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
5. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяЄ.М. Жиляєв
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2023 |
Оприлюднено | 29.12.2023 |
Номер документу | 116003412 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жиляєв Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні