718/4449/23
2/718/934/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29.12.2023 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана позивачем з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Так, позивачем ОСОБА_1 не в повній мірі сплачений судовий збір.
Крім того, позивачем в прохальній частині позову міститься клопотання про витребування доказів, однак дане клопотання має подаватися окремо від позову та зі сплатою судового збору.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу (відповідно до частини 1статті 6 Закону "Про судовий збір").
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», а саме за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою має бути сплачений судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімумів про працездатних осіб.
Виходячи з того, що позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру на суму 181862 гривні, то судовий збір становить 1818,62 грн. , а останнім сплачено тільки 1130,45 грн.
Судовий збір має бути сплачений за місцем розгляду справи та зарахований до спеціального фонду Державного бюджету України.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.Керуючись ст. 185 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу строкдля усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіцманського
районного суду: Масюк Л.О.
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2023 |
Оприлюднено | 01.01.2024 |
Номер документу | 116037654 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні