Ухвала
від 29.12.2023 по справі 910/18764/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

29.12.2023Справа № 910/18764/23

Суддя Гумега О.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАЇНСЬКІ СУШИЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ" (Україна, 01024, місто Київ, вулиця Круглоуніверситетська, будинок 7, офіс 28)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА" (0033, Республіка Вірменія, вул. Ерзикян П., буд. 81/1)

про стягнення 18 755,00 Євро

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРАЇНСЬКІ СУШИЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ" (далі - позивач, ТОВ "УКРАЇНСЬКІ СУШИЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА" (далі - відповідач, ТОВ "ЮГ-ПРОМСУШКА") про стягнення 18 755,00 Євро заборгованості за поставлений товар на підставі Контракту № 14 від 26.06.2023.

Позовна заява сформована в системі "Електронний суд" 07.12.2023 та зареєстрована в КП "Діловодство спеціалізованого суду" 08.12.2023 .

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань щодо оплати за Контрактом № 14 від 26.06.2023.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.12.2023 позовну заяву ТОВ "УКРАЇНСЬКІ СУШИЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ" залишено без руху, встановлено позивачу спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.

19.12.2023 представником позивача сформовано в системі "Електронний суд" заяву про продовження строку усунення недоліків. Заява зареєстрована в КП "Діловодство спеціалізованого суду". Відповідно до заяви позивач просив суд продовжити ТОВ "УКРАЇНСЬКІ СУШИЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ" строк усунення недоліків позовної заяви до 22.12.2023.

22.12.2023 представником позивача сформовано в системі "Електронний суд" заяву про усунення недоліків разом з доданими до неї документами. Заява зареєстрована в КП "Діловодство спеціалізованого суду".

Згідно з ч. 2 ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Заява позивача про продовження строку усунення недоліків судом задоволена.

28.12.2023 представником позивача сформовано в системі "Електронний суд" заяву про уточнення юридичної адреси відповідача. Заява зареєстрована в КП "Діловодство спеціалізованого суду" 29.12.2023.

До заяви про уточнення юридичної адреси відповідача додано уточнену позовну заяву, у якій адреса місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА" визначена відповідно до відомостей з Державного реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції Республіки Вірменія, а саме: вул. Єрзикян, буд. 81/1, Арабкір, 0033, Єреван, Вірменія.

Зважаючи на наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк.

Судом враховано, що позовні вимоги згідно уточненої позовної заяви позивач залишив без змін, при цьому до матеріалів справи долучено докази направлення копії уточненої позовної заяви і доданих до неї документів на адресу місцезнаходження відповідача відповідно до відомостей з Державного реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції Республіки Вірменія. Відтак, суд роглядає уточнену позовну заяву.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

За змістом ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України).

Зокрема, відповідно до до п. 8 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 342 000,00 грн).

Позивач визначив ціну позову у сумі 18 755,00 євро, що становить 741 634,59 грн відповідно до офіційного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком України станом на 07.12.2023 (дата підписання позовної заяви).

Пунктами 1, 2 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приписами частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Заяв або клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від сторін спору до суду не надходило.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі, а також те, що вказана справа має бути розглянута в порядку (за правилами) спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, оскільки є справою незначної складності, визнаною судом малозначною.

Судом встановлено, що відповідач (Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА") є нерезидентом, який не має на території України офіційно зареєстрованих представництв, а тому про розгляд даної справи відповідача належить повідомляти у порядку, встановленому ГПК України або передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною 1 статті 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно, зокрема, вручити документи на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ч. 2 ст. 367 ГПК України).

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном, а рівно повідомлення у належній формі іноземних учасників судового процесу про час і місце розгляду справи, регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (далі - Конвенція), яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 р. № 2052-ІІІ, із заявами та застереженнями. Україна та Республіка Вірменія приєднались до зазначеної Конвенції.

Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном (ст. 1 Конвенції).

Згідно ст. 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

В силу застережень, викладених у Законі України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" та ст. 15 Конвенції, якщо документ про виклик до суду або аналогічний документ підлягав передачі за кордон з метою вручення відповідно до положень цієї Конвенції, і якщо відповідач не з`явився, то судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що: документ був вручений у спосіб, передбачений внутрішнім правом запитуваної Держави для вручення документів, складених у цій країні, особам, які перебувають на її території; документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві або за його місцем проживання в інший спосіб, передбачений цією Конвенцією, і що, в кожному з цих випадків, вручення або безпосередня доставка були здійснені в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.

Відповідно до п. b) ч. 2 ст. 15 Конвенції, кожна договірна держава може заявити, що суддя незалежно від положень частини першої статті 15 Конвенції може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією; з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців; не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.

Відповідно до абз. 3, 4 п. 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (із змінами і доповненнями) (далі - Інструкція), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.

Відповідно до п. 6.7 Інструкції суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Враховуючи, що Республіка Вірменія являється підписантом Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 15.11.1965, суд дійшов висновку, що про розгляд даної справи відповідача належить повідомляти в порядку, передбаченому зазначеною Конвенцією. Центральним органом Республіки Вірменія згідно Конвенції є: Міністерство юстиції Республіки Вірменія. Адреса: 0010, Вазгена Саркісяна, 3/8, Єреван, Республіка Вірменія.

Отже, судові документи підлягають надісланню до Центрального органу Республіки Вірменія для їх подальшого вручення відповідачу (Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА", код юридичної особи 53205177) за адресою останнього згідно витягу з Державного реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції Республіки Вірменія, а саме: 0033, вул. Єрзикян, буд. 81/1, Арабкір, Єреван, Республіка Вірменія.

Також, документи, що підлягають врученню відповідачу згідно з дорученням Господарського суду міста Києва, слід складати та вручати в нотаріально засвідченому перекладі на вірменську мову.

Статтею 228 ГПК України встановлено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України).

Враховуючи наведені приписи ст. 228 ГПК України та необхідність звернення господарського суду до компетентного органу іноземної держави із судовим дорученням про вручення за кордоном документів відповідачу, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі № 910/18764/23 на підставі п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України.

Керуючись ст. 12, 74, 119, 176, 228, 232, 234, 235, 247, 252, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).

3. Зобов`язати учасників справи пояснення по суті спору, заяви з процесуальних питань та копії доказів у справі направляти всім учасникам справи з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

4. Зобов`язати позивача в термін до 15.01.2024 надати до суду супровідним листом належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на вірменську мову наступних документів:

- позовної заяви № б/н від 07.12.2023 та доданих до неї документів (у двох примірниках);

- ухвали Господарського суду міста Києва у справі № 910/18764/23 від 29.12.2023 (у двох примірниках);

- прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів відповідачу у справі № 910/18764/23 від 29.12.2023 (у двох примірниках);

5. Надіслати вищевказані документи до Центрального органу запитуваної Держави - Респібліки Вірменія: Міністерство юстиції Республіки Вірменія. Адреса: 0010, Вазгена Саркісяна, 3/8, Єреван, Республіка Вірменія,

для їх подальшого вручення відповідачу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ПРОМСУШКА", код юридичної особи 53205177, за адресою: 0033, вул. Єрзикян, буд. 81/1, Арабкір, Єреван, Республіка Вірменія.

6. Запропонувати відповідачу:

- подати до суду відзив на позовну заяву, в тому числі з посиланням на висновок щодо застосування відповідної норми права у подібних правовідносинах, викладений в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду, до відзиву додати всі докази, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали суду про відкриття провадження у справі (ст. 165, 251 ГПК України), при цьому звернути увагу, що копії відзиву та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду з урахуванням положень статті 42 ГПК України (ч. 5 ст. 165 ГПК України); у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України);

- подати до суду протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив (якщо така буде подана) заперечення на відповідь на відзив (ст. 167, 251 ГПК України).

7. Запропонувати позивачу:

- надати посилання на висновок щодо застосування відповідної норми права у подібних правовідносинах, викладений в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду;

- подати до суду протягом п`яти днів з дня отримання відзиву відповідь на відзив (ст. 166, 251 ГПК України), при цьому звернути увагу, що згідно ч. 3 ст. 166 ГПК України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу, а отже, копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відповіді на відзив до суду з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

8. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 7 статті 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

9. Зупинити провадження у справі № 910/18764/23.

10. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 29.12.2023 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Оксана ГУМЕГА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.12.2023
Оприлюднено01.01.2024
Номер документу116042057
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/18764/23

Рішення від 27.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 27.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 29.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 13.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні