Ухвала
від 12.12.2023 по справі 917/1621/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

12.12.2023 Справа № 917/1621/22

Суддя господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., при секретарі судового засідання Кобець Н.С., розглянувши у відкритому попередньому засіданні матеріали

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр-Сервіс-Безпека", 36034, Полтавська область, м. Полтава, вул. Рябушанська, буд. 13-А, код ЄДРПОУ 34962773, адреса для листування: м.Полтава, вул. Довженка, 2-ж

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції", 39220, Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, буд. 1, код ЄДРПОУ 36156348

про відкриття провадження у справі про банкрутство

За участю представників:

від ГУ ДПС у Полтавській області - Гизила Т.А., витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 01.09.2023

від ТОВ "Укр-Сервіс-Безпека" - Шендрик С.І., довіреність від 20.01.2023

В судовому засіданні суд, відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, постановив вступну та резолютивну частину ухвали суду та повідомив, що зважаючи на те, що ухвали у справі про банкрутство, в яких вирішуються питання по суті, фактично є рішенням суду , повний текст ухвали суду буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Укр-Сервіс-Безпека", м. Полтава (далі - ТОВ "Укр-Сервіс-Безпека") звернулось до Господарського суду Полтавської області із заявою за вх. № 1748/22 від 13.12.2022 про відкриття справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції", Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики (далі - ТОВ "Сільські традиції", боржник) відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2022 дану заяву було передано на розгляд судді Ореховській О.О.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 19.12.2022 вищевказану заяву залишено без руху, встановлено строк та спосіб для усунення недоліків заяви.

У визначений судом строк заявник усунув недоліки заяви.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 04.01.2023 заяву ТОВ "Укр-Сервіс-Безпека" прийнято судом до розгляду; призначено підготовче засідання суду; зобов`язано заявника надати додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство; зобов"язано боржника до дати проведення підготовчого засідання суду надати до господарського суду та заявнику відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За результатами підготовчого засідання ухвалою Господарського суду Полтавської області від 17.01.2023:

- відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції"( 39220, Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, буд. 1, код ЄДРПОУ 36156348);

- визнано кредиторські вимоги ТОВ "Укр-Сервіс-Безпека" (36034, Полтавська область, м. Полтава, вул. Рябушанська, буд. 13-А, код ЄДРПОУ 34962773, адреса для листування: м.Полтава, вул. Довженка, 2-ж) в розмірі 4 259 988,00грн;

- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ТОВ "Сільські традиції"( 39220, Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, буд. 1, код ЄДРПОУ 36156348);

- введено процедуру розпорядження майном боржника - ТОВ "Сільські традиції" (39220, Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, буд. 1, код ЄДРПОУ 36156348) та призначено розпорядником майна ТОВ "Сільські традиції" арбітражного керуючого Несвіта Володимира Івановича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 896 від 26.06.2013) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства;

- встановлено основну грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Сільські традиції" (39220, Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, буд. 1, код ЄДРПОУ 36156348) із розрахунку трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

- з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника постановлено здійснити офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції" шляхом офіційного оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України, вирішені інші процедурні питання.

Суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України ( дата публікації 18.01.2023).

Після офіційного оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції" у визначений Кодексом 30 - денний строк до господарського суду із заявами про грошові вимоги до боржника, а також документами, що їх підтверджують, звернулись Різник Т.С., ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 02.03.2023 визнано грошові вимоги ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , встановлено дату підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство - 25.04.2023 о 10:00год.

З пропуском тридцятиденного строку, встановленого ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до господарського суду із заявами про грошові вимоги до боржника, а також документами, що їх підтверджують, звернулись Білицька селищна рада (вх. № 700/23 від 24.04.2023) та Головне управління ДІІС у Полтавській області (вх. № 770/23 від 02.05.2023).

Зазначені заяви призначено до розгляду в судовому засіданні 16.05.2023.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 16.05.2023 відкладено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції", а також розгляд поданих в межах даної справи заяв Білицької селищної ради (вх. № 700/23 від 24.04.2023) та Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання грошових вимог до боржника на 27.06.2023.

27.06.2023 судом постановлено протокольну ухвалу про перерву в судовому засіданні на 07.09.2023.

07.09.2023 судом постановлено протокольну ухвалу про перерву в судовому засіданні на 02.11.2023.

Згідно ухвали Господарського суду Полтавської області від 02.11.2023 відкладено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції", а також розгляд поданих в межах даної справи заяв Білицької селищної ради (вх. № 700/23 від 24.04.2023) та Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання грошових вимог до боржника на 12.12.2023.

Від Білицької селищної ради надійшли Додаткові пояснення по справі (вх. № 15361 від 29.11.2023).

Від арбітражного керуючого Сердюка В.В. надійшов лист за вх. № 15481 від 01.12.2023, в якому він просить повернути (залишити) без розгляду подану ним заяву на участь у справі № 917/1621/22 про банкрутство ТОВ "Сільські традиції".

Від розпорядника майна Несвіта В.І. надійшло клопотання про залучення до матеріалів справи доказів щодо отримання копії документів іншими учасниками справи (вх. № 15897 від 11.12.2023), зокрема, доказів отримання Білицькою селищною радою Заперечення (пояснення) на відповідь та заяву про уточнення кредиторських вимог та Доповнення до Заперечення (пояснення) на відповідь та заяву про уточнення кредиторських вимог.

При цьому при досліджені матеріалів справи суд встановив, що Доповнення до Заперечення (пояснення) на відповідь та заяву про уточнення кредиторських вимог, надане в якості додатку до клопотання розпорядника майна Несвіта В.І. за вх. № 15897 від 11.12.2023, останнім до суду не подавалося.

Також розпорядник майна Несвіт В.І. подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи (вх. № 15897), яке вмотивоване неможливістю явки розпорядника майна в судове засідання у зв"язку з хворобою.

Зазначене клопотання судом відхиляється як документально необґрунтоване та нормативно невмотивоване. Також суд зауважує, що нормами чинного процесуального законодавства України не обмежено коло осіб, які можуть представляти юридичних та фізичних осіб в судовому процесі, а тому неможливість розпорядника майна бути присутнім у судовому засіданні не перешкоджає реалізації його права як учасника судового процесу на участь у судовому засіданні його уповноваженого представника.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні учасників у справі суд встановив наступне.

Як вже було зазначено вище, ухвалою Господарського суду Полтавської області від 17.01.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції", введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Несвіта Володимира Івановича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 896 від 26.06.2013) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства;

З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України ( дата публікації 18.01.2023).

Згідно ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.

За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Суд встановив, що з порушенням тридцятиденного строку, встановленого ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до господарського суду із заявами про грошові вимоги до боржника, а також документами, що їх підтверджують, звернулись:

1) Білицька селищна рада (вул. Кобеляцька, буд. 53а, смт. Білики, Полтавський район, Полтавська область, 39220; код ЄДРПОУ 21051585) (заява про грошові вимоги до боржника в межах провадження у справі про неплатоспроможність від 20.04.2023, б/н (за вх. № 700/23 від 24.04.2023), а.с. 1-59 т. 8).

Кредиторські вимоги Білицької селищної ради до боржника, згідно поданої заяви, становлять 6 657 679,60грн, у тому числі:

- 6 654 116,05грн заборгованість за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392,

- 3 563,55грн заборгованість за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0481.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 27.04.2023 зазначена заява призначена до розгляду в судовому засіданні.

Від ТОВ "Сільські традиції" з супровідним листом за вх. № 6132 від 15.05.2023 надійшли заперечення на заяву Білицької селищної ради від 20.04.2023 про грошові вимоги до боржника (а.с. 6-25 т. 10).

В зазначеному Запереченні боржник категорично не погоджується з позицією Білицької селищної ради щодо плати за користування земельною ділянкою комунальної власності Білицької селищної ради з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, площею 57.2999 га у вигляді орендної плати та зазначає наступне.

Рішенням Господарського суду Полтавської області від 30.11.2018 у справі № 917/1879/17 Договір оренди №3 від 20 квітня 2011 року земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0392, площею 57,2999 га, укладений між ТОВ "Сільські традиції" та Білицькою селищною радою, було розірвано..

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2019 рішення Господарського суду Полтавської області від 30.11.2018 у справі № 917/1879/17 залишено без змін.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №321394734 від 30.01.2023 оренда земельної ділянки комунальної власності Білицької селищної ради з кадастровим номером 53218555300:30:003:0392 загальною площею 57,2999 га за ТОВ "Сільські традиції" не значиться.

09.07.2019 між ТОВ "Сільські традиції" та Білицькою селищною було підписано Акт приймання-передачі (повернення) земельної ділянки до Договору оренди землі №3 від 20.04.2011, за яким ТОВ "Сільські традиції" передало (повернуло), а Білицька селищна рада прийняла земельну ділянку і не мала жодних претензій щодо її стану чи орендної плати за користування нею (а.с. 10 т. 10).

15.09.2019 ТОВ "Сільські традиції" звернулось до Білицької селищної ради з проханням затвердити рішенням сесії порядок сплати ТОВ "Сільські традиції" земельного податку за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0392, для обслуговування власного нерухомого майна (а.с. 12 т. 10).

Білицька селищна рада направила із супровідним листом за вих. №02-27/808 на адресу товариства Рішення тридцять п`ятої сесії селищної ради сьомого скликання № 110 від 21.10.2019, яким було внесено зміни до Положення про оподаткування платою за землю і визначено ставки земельного податку (а.с. 13-15 т. 10).

Однак, як зазначає боржник, земельний податок ТОВ "Сільські традиції" почало сплачувати ще з липня 2019 року.

На сьогоднішній день підприємство опинилось у вкрай складному матеріальному становищі, всі рахунки товариства заблоковані, що абсолютно унеможливлює ведення господарської діяльності та перерахування податкових платежів до місцевого бюджету.

Боржник стверджує, що на сьогоднішній день існує заборгованість ТОВ "Сільські традиції" саме зі сплати земельного податку за користування земельною ділянкою комунальної власності Білицької селищної ради з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, площею 57, 2999га. Період розрахунку заборгованості починається з січня 2022 року. Підтвердженням цьому є заява Головного управління ДПС у Полтавській області з грошовими вимогами до ТОВ "Сільські традиції" у даній справі.

Відтак, за твердженням боржника, Білицька селищна рада неправомірно намагається стягнути з ТОВ "Сільські традиції" неіснуючий борг. Тоді як боржник має заборгованість лише зі сплати земельного податку за користування земельною ділянкою комунальної власності Білицької селищної ради кадастровий номер 5321855300:30:003:0392, площею 57,2999га, на якій розташовані об"єкти нерухомого майна, що належать на праві власності ТОВ "Сільські традиції".

Боржник зазначає, що заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою комунальної Білицької селищної ради кадастровий номер 5321855300:30:003:0481, площею 6,8 га ним була визнана у повному обсязі. При цьому боржник стверджує, що ним була погашена заборгованість в цій частині в сумі 3 563,55грн, квитанція додається.

Проте, фактично вказана квитанція суду не надана, в переліку додатків до Заперечення боржника квитанція про сплату боргу в сумі 3 563,55грн відсутня.

Також боржник заперечує проти визнання причин пропуску Білицькою селищною радою строку звернення до суду, визначеного ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Білицька селищна рада подала до суду у формі єдиного документа Відповідь на заперечення ТОВ "Сільські традиції" щодо заявлених кредиторських вимог та Заяву про уточнення кредиторських вимог (вх. № 7881 від 23.06.2023, а.с. 21-56 т. 11), відповідно до яких Білицька селищна рада повідомляє про відсутність у неї примірника Акту від 09.07.2019 приймання - передачі (повернення) земельної ділянки до Договору оренди землі № 3 від 20.04.2011, при цьому факт його надходження до селищної ради не заперечує. На думку Білицької селищної ради, не зважаючи на підписання зазначеного акту та його існування , враховуючи правові позиції ВП ВС, викладені у постанові у справі № 905/1680/20 від 09.11.2021, ТОВ "Сільські традиції" повинно було сплачувати орендну плату за фактичне використання земельної ділянки з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, що розташована за адресою: вул. Будівельна, 1, смт. Білики, Полтавська область.

Білицька селищна рада зазначає, що цільовим призначення земельної ділянки з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, яка розташована за адресою вул. Будівельна, 1, смт. Білики, Полтавська область є ведення товарного сільськогосподарського виробництва (під господарськими дворами і будівлями).

На зазначеній земельній ділянці розташоване нерухоме майно ТОВ "Сільські традиції", тобто, як зазначає селищна рада, за відсутності договору оренди боржник використовує земельну ділянку з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, що розташована за адресою: вул. Будівельна, 1, смт. Білики, Полтавська область саме за цільовим - призначенням: ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( дворами та будівлями).

Вказане нерухоме майно належить ТОВ "Сільські традиції" на праві власності, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.

З вищенаведеного вбачається, що земельна ділянка площею 57,2999 га з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, що розташована за адресою: вул. Будівельна, 1, с Білики, Полтавська область, є сформованою як об`єкт цивільних прав та використовується ТОВ "Сільські традиції" для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель (свинокомплексу), що належать йому на праві власності. Факт розміщення нежитлових будівель (свинокомплексу) підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 05.04.2023 номер НВ-0000626562023 та Додатком до витягу Державного земельного кадастру - Кадастровим планом земельної ділянки.

Заявник стверджує, що ТОВ "Сільські традиції" в період з 12.04.2020 по 17.01.2023 не сплачувало плату за користування земельною ділянкою комунальної власності Білицької селищної ради з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, які відповідно до ст.ст. 1212-1214 Цивільного кодексу України є безпідставно збереженими коштами у розмірі орендної плати та підлягають відшкодуванню Білицькій селищній раді.

За розрахунком Білицької селищної ради , враховуючи лист Головного управління ДПС Полтавської області від 12.05.2023 за № 7421/5/16-31-04-01-08 з інформацією про суми сплаченого ТОВ "Сільські традиції" земельного податку, сума безпідставно збережених коштів за користування вказаною земельною ділянкою становить 5 549 189,56грн.

Крім того, ТОВ "Сільські традиції" має заборгованість за по сплаті орендних платежів в сумі 3 563,55грн за Договором оренди земельної ділянки від 02.01.2014 за користування земельною ділянкою загальною площею 6,8 га з кадастровим номером 5321855300:30:003:0481, розташованою за адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт. Білики.

На підставі зазначеного, Білицька селищної ради просить суд визнати та включити в реєстр вимог кредиторів ТОВ "Сільські традиції" її кредиторські вимоги до боржника в сумі 5 552 753,11грн, з яких:

5 549 189,56грн - заборгованість за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392,

3 563,55грн - заборгованість за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 5321855300:30:003:0481.

Зазначені уточнення до розміру кредиторських вимог Білицької селищної ради приймаються судом.

ТОВ "Сільські традиції" у своїх Запереченнях (поясненнях) на відповідь та заяву про уточнення кредиторських вимог (вх. № 7967 від 27.06.2023 (а.с. 57-58 т. 11), вх. № 11016 від 07.09.2023 (а.с. 61-69 т. 11), зазначає, зокрема, таке:

- Договір оренди землі № 3 від 20.04.2011 був розірваний у 2018 році; за актом приймання передачі (повернення) земельної ділянки до Договору оренди землі № 3 від 20.04.2011 земельна ділянка була повернута Білицькій селищній раді.

Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо суб"єкта № 321394734 від 30.01.2023 оренда земельної ділянки комунальної власності Білицької селищної ради кадастровий номер 5321855300:30:003:0399, площею 57,3га за ТОВ "Сільські традиції" не значиться, а так само відсутня оренда і земельні ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0392, площею 57,2999га.

Відтак, ТОВ "Сільські традиції" не є орендарем земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0392 та не зобов"язано сплачувати земельний податок.

- Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо об"єкта нерухомого майна № 338301797 від 06.07.2023 відомості про земельну ділянку кадастровий номер 5321855300:30:003:0399 відсутні (а.с. 67 т. 11);

- Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо об"єкта нерухомого майна № 338300488 від 06.07.2023 відомості про земельну ділянку кадастровий номер 5321855300:30:003:0392 відсутні (а.с. 66 т. 11);

- Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо об"єкта нерухомого майна № 338301850 від 06.07.2023 за адресою: Полтавська область, смт. Білики, вул. Будівельна, 1, жодна земельна ділянка не зареєстрована (а.с. 68-69 т. 11).

Таким чином, як зазначає боржник, Білицька селищна рада не є власником ні земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0399, ні земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0392.

29.11.2023 Білицька селищна рада надала до суду Додаткові пояснення у справі (вх. № 15361, а.с. 71-130 т. 11) з метою спростування доводів, викладених у запереченнях боржника щодо земельної ділянки площе 57,299га, яка розташована за адресою: Полтавська область, смт. Білики, вул. Будівельна, 1. У зазначених поясненнях Білицька селищна рада повідомляє наступне:

- у заяві про визнання кредиторських вимог земельна ділянка з кадастровим номером 5321855300:30:003:0399 взагалі не фігурує, а фігурує вже земельна ділянка з кадастровим номером 5321855300;30;003:0392;

- згідно постанови КМУ № 1051 від 17.10.12 кадастровий номер земельної ділянки було змінено/переприсвоєно з 5321855300:30:003:0399 на 5321855300:30:003:0392;

- на момент укладення Договору оренди землі №3 від 20.04.2011 між Білицькою селищною радою та ТОВ "БЕЛГРАНКОРМ-ПОЛТАВЩИНА" (найменування юридичної особи змінено на ТОВ "Сільські традиції" код ЄДРПОУ 36156348) про передачу в оренду земельної ділянки площею 57,3 га, яка розташована за адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт. Білики, вул. Будівельна, 1, кадастровий номер земельній ділянці не був присвоєний.

20.04.2011 Кобеляцьким відділом ПРФ ДП ЦДЗК було розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

10.07.2017 Відділом у Кобеляцькому району районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області була здійснена державна реєстрація земельної ділянки.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-000626562023 від 05.04.2023, земельна ділянка з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, що розташована за адресою: вул. Будівельна, 1, смт. Білики, Полтавський район, Полтавська область, площею 57,2999 га має комунальну форму власності.

З кадастрового плану земельної ділянки (додаток до Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-000626562023 від 05.04.2023) вбачається, що на зазначеній земельній ділянці розташований майновий комплекс за" адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт. Білики, вул. Будівельна, 1, який є власністю ТОВ "Сільські традиції" (код 36156348).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників у справі, суд встановив наступне.

Кредиторські вимоги Білицької селищної ради до боржника, згідно поданої заяви (з урахуванням уточнення до заяви), становлять 5 552 753,11грн, у тому числі:

- 5 549 189,56грн заборгованість за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0392,

- 3 563,55грн заборгованість за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0481.

З представлених документів вбачається, що 02.01.2014 між Білицькою селищною радою (Орендодавець) та ТОВ "БЕЛГРАНКОРМ-ПОЛТАВЩИНА" (найменування юридичної особи змінено на ТОВ "Сільські традиції" код ЄДРПОУ 36156348) (Орендар), було укладено Договір оренди землі № 711 з урахуванням Додаткової угоди до нього № 1 від 03.03.2015(а.с. 20-24 т. 8), за умовами якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 6,8га, яка знаходиться на території смт. Білики Білицької селищної ради, кадастровий номер земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0481 (п.п. 1,2 Договору).

Зазначений Договір укладено на 49 років (п. 8 Договору).

Право оренди земельної ділянки зареєстровано на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 11118464 від 23.02.2014 (а.с. 25 т.8).

Відповідно до п. 9 Договору, Орендна плата вноситься Орендарем у формі та розмірі у грошовій формі 3% від грошової нормативної оцінки земельної ділянки площею 6,8га, що становить 2 178,00грн на рік.

За актом приймання-передачі земельної ділянки від 02.01.2014 Орендодавець передала, а Орендар прийняв в оренду земельну ділянку загальною площею 6,8 га для вирощування (виробництва) товарної сільськогосподарської продукції (рілля), розташовану на території смт. Білики Білицької селищної ради Кобеляцького району Полтавської області (а.с. 24 т. 8).

Заявник зазначає, що станом на 11.04.2023 рік нормативно-грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0481 становить 184 020,38 грн, на підтвердження чого надав Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-9917805392023 від 13.04.2023, а.с. 26-27 т. 8).

З моменту набуття права користування земельною ділянкою по теперішній час ТОВ "Сільські традиції" продовжує використовувати земельну ділянку площею 6,8 га (кадастровий номер 5321855300:30:003:0481) на підставі Договору оренди землі № 711 від 02.01.2014.

Орендна плата за користування земельною ділянкою комунальною власності Білицької селищної ради боржником в період з 2022 року по 11.04.2023 не сплачувалась.

Згідно поданої Головного управління ДПС Полтавській області звітності в розрізі платників податків юридичних осіб ТОВ "Сільські традиції" (код ЄДРПОУ 36156348) має заборгованість з орендної плати за земельну ділянку площею 6,8 га (кадастровий номер 5321855300:30:003:0481) до бюджету Білицької селищної територіальної громади становить 3 563,55грн (Довідка Фінансового управління Білицької селищної ради, а.с. 18, 19 т. 8).

Згідно зі ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

У ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України встановлено, що право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

В силу ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно ч. 1 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди.

Відповідно ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України). Відповідно ст.631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права та виконати обов`язки відповідно до договору.

За ст. 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином і в установлений строк, одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається. Зазначені положення викладені і в ст.193 Господарського кодексу України.

Суд встановив, що кредиторські вимоги Білицької селищної ради в цій частині в сумі 3 563,55грн є обґрунтованими, підтверджені наданими доказами, визнані боржником та розпорядником майна, а тому визнаються судом у повному обсязі.

З представлених заявником до суду документів вбачається, що 20.04.2014 між Білицькою селищною радою (Орендодавець) та ТОВ "БЕЛГРАНКОРМ-ПОЛТАВЩИНА" (найменування юридичної особи змінено на ТОВ "Сільські традиції" код ЄДРПОУ 36156348) (Орендар) був укладений Договір оренди землі №3 (а.с. 64-69 т. 8), відповідно до умов якого Орендодавець надав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, загальною площею 57,3 га у тому числі 57,3 га земель ведення товарного сільськогосподарського виробництва/під господарськими будівлями і дворами, яка знаходиться по вул. Будівельній, 1 в смт. Білики Білицької селищної ради (п. 1, п.2 Договору).

На земельній ділянці розміщені об`єкти нерухомого майна - господарські будівлі, а також інші об`єкти інфраструктури асфальтні площадки та дороги (п. 3 Договору).

Згідно п. 15 Договору земельна ділянка передається в оренду для обслуговування господарських будівель та споруд, ведення товарного с/г виробництва.

Відповідно до п. 16 договору цільове призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення - ведення товарного с/г виробництва (під господарськими будівлями і дворами).

В подальшому сторони вносили зміни у зазначений договір шляхом укладання додатковий угод до нього, а саме №1 від 17.03.2014, № 2 від 16.06.2014, № 3 від 03.03.2015 (а.с. 28-30 т. 8).

Білицька селищна рада в свої письмових поясненнях за вх. № 15361 від 29.11.2023 зазначила, що на момент укладення договору оренди кадастровий номер земельній ділянці, яка розташована за адресою: Полтавська область, Полтавський район, смт. Білики, вул. Будівельна, 1 не був присвоєний.

20.04.2011 Кобеляцьким відділом ПРФ ДП ЦДЗК було розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Згідно постанови Кабінету міністрів України № 1051 від 17.10.2012 "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" кадастровий номер земельної ділянки за адресою вул. Будівельна, 1, смт. Білики, Кобеляцький район, Полтавська область було змінено/переприсвоєно з 5321855300:30:003:0399 на 5321855300:30:003:0392, що підтверджується листом Відділу №4 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 28.11.2023 за №29-16-0.164-5558/15-23 (а.с. 121 т. 11).

10.07.2017 Відділом у Кобеляцькому району районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області була здійснена державна реєстрація земельної ділянки.

Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-000626562023 від 05.04.2023 (а.с. 77-82 т. 11) у відповідному реєстрі наявна наступна інформація щодо земельної ділянки: кадастровий номер - 5321855300:30:003:0392; місце розташування - Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна,1; категорія земель - землі сільськогосподарського призначення; форма власності -комунальна власність; площа земельної ділянки - 57,2999га; дата проведення нормативної грошової оцінки - 11.02.2023; проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, 20.04.2011, Кобеляцький відділ ПРФ ДП ЦДЗК; дата державної реєстрації земельної ділянки - 10.07.2017; орендар - ТОВ Белгранкорм - Полтавщина, податковий номер - 36156348, дата державної реєстрації речового права - 21.06.2011, строк дії речового права - 49.

Рішенням Господарського суду Полтавської області від 30.11.2018 у справі № 917/1879/17 Договір оренди №3 від 20 квітня 2011 року земельної ділянки кадастровий номер 5321855300:30:003:0392, площею 57,2999 га, укладений між ТОВ "Сільські традиції" та Білицькою селищною радою, було розірвано (а.с. 31-51 т. 8)

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень постановою Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2019 рішення Господарського суду Полтавської області від 30.11.2018 у справі № 917/1879/17 залишено без змін.

09.07.2019 між ТОВ "Сільські традиції" та Білицькою селищною було підписано Акт приймання-передачі (повернення) земельної ділянки до Договору оренди землі №3 від 20.04.2011, за яким ТОВ "Сільські традиції" передало, а Білицька селищна рада прийняла земельну ділянку загальною площе 57,3 (57,2999) га, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( під господарськими будівлями і дворами), розташовану на території смт. Білики, вул. Будівельна, 1 Білицької селищної ради Кобеляцького району Полтавської області (а.с. 10 т. 10). За змістом зазначеного Акту Орендодавець не має жодних претензій до орендаря щодо спати орендної плати; орендар не має жодних претензій до Орендаря щодо корисних властивостей орендованої земельної ділянки.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Реєстру прав власності на нерухоме майно від 13.04.2023 за ТОВ "Сільські традиції" (код ЄДРПОУ 36156348) зареєстровано право власності на нежитлове приміщення, майновий комплекс за адресою Полтавська область, Кобеляцький район, смт. Білики, вул. Будівельна, будинок 1, що знаходяться на земельній ділянці кадастровий номер 5321855300:30:003:0392.

Зазначена обставина боржником не заперечуються.

Заявник зазначає, що земельна ділянка площею 57,2999 га з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, що розташована за адресою: вул. Будівельна, 1, смт Білики, Полтавська область, є сформованою як об`єкт цивільних прав та використовується ТОВ "Сільські традиції" для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель (свинокомплексу), що належать йому на праві власності.

Факт розміщення нежитлових будівель (свинокомплексу) підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру земельну ділянку від 05.04.2023 за НВ-0000626562023 та Додатком до витягу Державного земельного кадастру - Кадастровим планом земельної ділянки (а.с. 52-55 т. 8).

Вищевказані дані підтверджують факт користування ТОВ "Сільські традиції" земельною ділянкою з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392.

В обґрунтування своїх кредиторських вимог до боржника Білицька селищна рада посилається на те, що після розірвання Договору оренди землі № 3 від 20.04.2011 ТОВ "Сільські традиції" у період з 12.04.2020 по 17.01.2023 продовжило користуватися земельною ділянкою з кадастровим номером 5321855300:30:003:0392, внаслідок чого боржник безпідставно зберіг кошти несплаченої орендної плати позивачу на суму 5 549 189,56грн (з урахуванням уточнення до заяви про грошові вимоги за вх. №7881 від 23.06.2023).

Розрахунок безпідставно збережених коштів заявником визначений виходячи з наступного:

- Нормативно - грошова оцінка земельної ділянки (НГО) становить - 80 214 130,01грн (Витяг № НВ - 5300348572023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 07.04.2023 - а.с. 56 т. 8);

- Розмір річної платати за землю - 3 % від нормативно-грошова оцінка земельної ділянки (Детальний розрахунок розміру безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати, а.с. 16 т. 8).

Разом з цим, як зазначає заявник, при здійсненні розрахунку заборгованості ним враховано судову практику, а також правові позиції КГС ВС у даній категорії справ (№ 922/3684/20, № 922/246/21), зокрема, що розмір безпідставно збережених коштів визначено як різниця між розміром плати за землю, яка повинна надійти до місцевого бюджету, та фактично здійсненою оплатою за користування земельною ділянкою.

Головне управління ДПС у Полтавській області листом № 7421/5/16-31-04-01-08 від 12.05.2023 (а.с. 33-34 т. 11) повідомило , що ТОВ "Сільські традиції" у 2020 році сплатило земельний податок з юридичних осіб в сумі 634 104,04грн,; у 2021 році - 581 262.04грн,; у 2022 році - 52 842,00грн. У 2023 році (станом на 01.05.2023) сплата відсутня.

Отже, за розрахунком заявника, безпідставно збережені кошти за користування вищевказаною земельною ділянкою становлять: .

за період з 12.04.2020 по 31.12.2020 становить 1 740 536,73 - (52 842*9) = 1 264 958,73грн;

за період з 01.01.2021 по 31.12.2021 становить 2 406 423,90 - (52 842*12) =: 1 772 319,80грн;

за період 01.01.2022 по 16.01.2023 становить 251 1910,97 грн.

Всього: 1 264 958,73 грн + 1 772 319,86 грн + 2 511 910,97 грн = 5 549 189,56грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що боржник не є власником земельної ділянки, не має права постійного користування, а тому єдина можлива форма здійснення плати за землю для нього як землекористувача є орендна плата.

З посиланням на приписи ст. 1212 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) заявник указував на те, що боржник, не сплачуючи орендну плату за користування земельною ділянкою за відсутності укладеного договору оренди, фактично збільшив свої доходи, а заявник втратив належне йому майно (кошти від орендної плати).

Відтак боржник як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі ст. 1212 ЦК України.

Судом прийнято до уваги наступне.

Згідно зі ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Земельним податком є обов`язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів, а орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов`язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункти 14.1.72, 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин). Отже, законодавець розмежовує поняття "земельний податок" та "орендна плата" за земельні ділянки державної та комунальної власності» в залежності від правових підстав передання прав землекористування такими ділянками.

Відповідно до положень ст. 80 Земельного кодексу України, суб`єктами права на землі комунальної власності є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.

В силу ст.ст. 122, 123, 124 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі - продажу права оренди земельної ділянки.

Особи, які отримують земельну ділянку комунальної власності в користування за договором оренди (договором купівлі-продажу права оренди), зобов`язані сплачувати за неї орендну плату. Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди, як це передбачено частиною першою ст. 21 Закону України "Про оренду землі".

Згідно із ч 1 ст. 79 ЗК України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Відповідно до частин першої, третьої, четвертої, дев`ятої статті 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі; земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, відшкодування завданих збитків.

Статтею 1212 Цивільного кодексу України визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення глави 83 Цивільного кодексу України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідків події.

Отже, у випадку використання землекористувачем сформованої земельної ділянки комунальної власності, якій присвоєно окремий кадастровий номер, без оформлення договору оренди власник такої земельної ділянки (орган місцевого самоврядування, який представляє інтереси територіальної громади) може захистити своє право на компенсацію йому вартості неотриманої орендної плати в порядку ст. 1212 Цивільного кодексу України.

Право оренди земельної ділянки виникає на підставі відповідного договору з моменту державної реєстрації цього права. Проте з огляду на приписи ч. 2 ст. 120 Земельного кодексу України не вважається правопорушенням відсутність у власника будинку, будівлі, споруди зареєстрованого права оренди на земельну ділянку, яка має іншого власника і на якій розташоване це нерухоме майно. До моменту оформлення власником об`єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об`єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України.

Зазначені правові висновки викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 23 травня 2018 року у справі № 629/4628/16-ц та від 20 листопада 2018 року у справі № 922/3412/17.

Відповідно до пункту 289.1 статті 289 ПК України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 1 січня поточного року, за певною формулою (пункт 289.2 статті 289 Податкового кодексу України).

Отже, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, який у будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлено положеннями підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПК України.

Статтею 12 Закону України "Про оцінку земель" регламентовано, що нормативно-правові акти з проведення оцінки земель затверджуються Кабінетом Міністрів України. Для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності нормативна грошова оцінка земель проводиться обов`язково (стаття 13 цього Закону); нормативно-грошова оцінка земельних ділянок у межах населених пунктів проводиться не рідше ніж на 5 - 7 років (стаття 18 Закону України "Про оцінку земель").

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Частиною 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 23 цього Закону в редакції на час розгляду спору судом витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, якій присвоєно кадастровий номер, проводиться вперше відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213 (зі змінами). За результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (пункт 1 розділу III Порядку № 489). Порядком затверджена форма заяви (додаток 8) на витяг та сама форма витягу (додаток 9), у якій, зокрема, вказано: "Витяг сформовано" із зазначенням дати його формування.

Отже, результатом нормативної грошової оцінки конкретної земельної ділянки є технічна документація на неї, а надання витягу з технічної документації є послугою компетентного органу (Держгеокадастру та його територіальних органів), який веде відповідний облік згідно з Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі - Порядок № 1051), про що зазначено в пункті 2 розділу III Порядку № 489.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки - це роздруковані за допомогою програмного забезпечення актуальні дані про земельну ділянку, які є у Державному земельному кадастрі та технічній документації з нормативної грошової оцінки земель станом на певну дату. Витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки може бути доказом проведення такої оцінки та визначати дані про таку оцінку як на момент його видачі, так за попередній період за умови, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки була сталою та не зазнала змін у цей період.

Видача витягу є адміністративною послугою, яка надається відповідним управлінням Держгеокадастру на виконання приписів Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI "Про адміністративні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2011 року № 835 "Деякі питання надання Державною службою геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг», що не позбавляє його надати власнику (органу місцевого самоврядування) більш повну інформацію про зміни в нормативній грошовій оцінці конкретної земельної ділянки за попередній період, виходячи з технічної документації на таку земельну ділянку, яка зберігається в даних Державного земельного кадастру, оформивши відповідну довідку.

Отже, така довідка, поряд з витягом про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, може бути належним доказом на обґрунтування її нормативної грошової оцінки.

Технічна документація на конкретну земельну ділянку, яка виготовляється на замовлення землекористувача (власника), відповідно до статті 20 Закону України «Про оцінку земель», також є джерелом інформації про нормативну грошову оцінку певної земельної ділянки.

Отже, власник (землекористувач) може використати технічну документацію на обґрунтування нормативної грошової оцінки, надавши суду її оригінал або належно засвідчену копію. Відтак технічна документація, виготовлена на конкретну земельну ділянку уповноваженим органом, може бути належним доказом на обґрунтування нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка набула статусу об`єкта цивільних прав.

Згідно з пунктом 286.2 статті 286 та підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельної ділянки; платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку; при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Отже, як положення Податкового кодексу України, так і законодавство про оцінку земель визнають належними доказами на обґрунтування оцінки землі довідку, витяг з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки, яка є об`єктом плати за землю, та технічну документацію на земельну ділянку, виготовлену компетентним органом.

Розрахунок безпідставно збережених коштів заявником визначений виходячи з нормативно - грошової оцінки земельної ділянки (НГО) в розмірі 80 214 130,01грн згідно Витягу № НВ в 5300348572023 із технічної документації з нормативної гроша земельних ділянок від 07.04.2023 - а.с. 56 т. 8).

За розрахунком заявника, безпідставно збережені кошти за користування вищевказаною земельною ділянкою становлять 5 549 189,56грн.

Суд перевірив вказаний розрахунок та встановив його правильність і відповідність нормативно-правовим актам щодо визначення вартості земель і технічній документації з нормативної грошової оцінки земель.

Суд встановив, що кредиторські вимоги Білицької селищної ради в цій частині в сумі 5 549 189,56грн є обґрунтованими, підтверджені наданими доказами та визнаються судом у повному обсязі.

Посилання боржника щодо відсутності у Білицької селищної ради права власності на земельну ділянку з кадастрової номером 5321855300:30:003:0392 спростовується матеріалами справи.

Таким чином , за результатом розгляду в даному судовому засіданні кредиторських вимог Білицької селищної ради вимоги останньої судом визнано в загальному розмірі 5 552 753,11грн, у тому числі:

- 5 549 189,56грн заборгованість за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0392,

- 3 563,55грн заборгованість за користування земельною ділянкою кадастровий номер 5321855300:30:003:0481.

Судові витрати в сумі 5 368,00грн судового збору (платіжна інструкція № 114 від 13.04.2023 - а.с. 7 т. 8), сплаченого заявником при зверненні із заявою про грошові вимоги до боржника, підлягають відшкодуванню за рахунок боржника з включенням їх в реєстр вимог кредиторів боржника в черговості, визначеній Кодексом України з процедур банкрутства.

Разом з цим суд встановив, що кредиторські вимоги Білицької селищної ради згідно заяви за вх. № 700/23 від 24.04.2023 (з урахуванням уточнення до заяви за вх. № 7881 від 23.06.2023) на загальну суму 5 552 753,11грн заявлені з пропуском строку, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

В заяві про грошові вимоги до боржника Білицька селищна рада заявила до суду клопотання про визнання поважними причини пропуску Білицькою селищною радою строку звернення до суду, визначено ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для подальшого визнання Білицької селищної ради кредитором боржника з правом вирішельного голосу на зборах та комітеті кредиторів. При цьому Білицька селищна рада наголошує на поважності причин пропуску строку на подання заяви з грошовими вимогами до боржника у справі № 917/1621/22 у зв"язку із запровадженням воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 "Про введення воєнного стану в Україні", який неодноразово продовжувався та тримає на даний час. Заявник зазначає, що неможливість виконання ухвали суду від 17.01.2023 спричинена постійними повітряними тривогами, перебоями в енергопостачанні та засобах зв"язку, запровадженими заходами безпеки з метою убезпечення працівників.

З цього приводу суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Загальні положення щодо видів, порядку обчислення, поновлення чи продовження процесуальних строків, а також наслідків їх пропуску врегульовані в главі 6 розділу І Господарського процесуального кодексу України (статті 113 - 119).

Згідно з ст. 118 та ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

При цьому строк на заявлення конкурсними кредиторами вимог до боржника у справі про банкрутство, початок його перебігу, а також наслідки його спливу визначено в Кодексі України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За приписами ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Водночас наведені у заяві Білицькою селищною радою аргументи зводяться до обґрунтування поважності причин пропуску строку на звернення до суду із грошовими вимогами до боржника, однак суд зауважує, що в даному випадку застосуванню підлягає ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства як спеціальна норма, яка не передбачає можливості поновлення визначеного у цій статті строку.

Відтак, суд дійшов до висновку про неможливість поновлення строку визначеного ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства незалежно від поважності причин його пропуску, враховуючи, що кредитор, який звернувся до суду із відповідною заявою не втрачає права на задоволення своїх вимог, однак не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Відповідної правової позиції дотримується Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у свої постанові від 17.03.2021 у справі № 904/678/20.

Крім того, безпідставними є посилання Білицької селищної ради на запровадження на території України воєнного стану, з огляду на наступне.

Введення на території України воєнного стану не зупинило перебіг процесуальних строків звернення до суду. Питання поновлення процесуального строку у випадку його пропуску з причин, пов`язаних із запровадженням воєнного стану в Україні, вирішується в кожному конкретному випадку з урахуванням доводів, наведених у заяві про поновлення такого строку. Сам по собі факт запровадження воєнного стану в Україні не є підставою для поновлення процесуального строку. Такою підставою можуть бути обставини, що виникли внаслідок запровадження воєнного стану та унеможливили виконання учасником судового процесу процесуальних дій протягом установленого строку (аналогічний висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 10.11.2022 у справі №990/115/22).

Тобто, особа, яка заявляє клопотання про поновлення встановленого законом процесуального строку, повинна надати докази на підтвердження того, що пропуск такого строку дійсно пов`язаний з об`єктивно непереборними обставинами чи істотними перешкодами. Аналогічний за змістом висновок викладений у постановах Верховного Суду від 05.09.2022 року у справі №697/2360/21 та від 19.10.2022 у справі №398/1739/15.

Посилання Білицької селищної ради на запровадження на території України воєнного стану, що перешкодило зверненню нею в встановлений строк до суду із заявою про грошові вимоги до боржника, носить формальний характер. Жодного документального доказу на підтвердження наявності обставин, які перешкодили вчасному зверненню із заявою Білицька селищна рада суду не надала.

Також суд відхиляє доводи заявника щодо необхідності застосування до спірних правовідносин аналогії закону в частині поновлення на період дії воєнного стану в Україні процесуального строку на подання конкурсними кредиторами до господарського суду заяв з вимогами до боржника з огляду на те, що передбачена в ч. 10 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України можливість застосування аналогії закону допускається в разі, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

В даному випадку спірні правовідносини врегульовані законом, а саме, в ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства визначено як строк на подання конкурсними кредиторами до суду заяв з вимогами до боржника, так і наслідки заявлення таких вимог після закінчення строку, встановленого для їх подання, відтак наявність законодавчого врегулювання відносин виключає можливість застосування аналогії закону.

Також суд критично відноситься на посилання Білицької селищної ради на неповідомлення боржником її як кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції" , оскільки норми Кодексу України з процедур банкрутства не зобов"язують боржників повідомляти своїх кредиторів про відкриття провадження у справі про банкрутство. Суд зауважує, що саме з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника суд здійснює офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржників на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

На підставі вищевикладеного, суд відмовляє у задоволенні клопотання Білицької селищної ради про визнання поважними причин пропуску Білицькою селищною радою строку звернення до суду, визначено ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для подальшого визнання Білицької селищної ради кредитором боржника з правом вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

2) Головне управління ДПС у Полтавській області ( м.Полтава вул. Європейська, 4, код ЄДРПОУ ВП 44057192) (заява про приєднання в якості кредитора за вх. № 770/23 від 02.05.2023, а.с. 1-39 т. 9).

В подальшому від заявника надійшли додаткові пояснення (вх. № 7928 від 26.06.2023, а.с. 46-56 т. 9). Відтак кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області згідно заяви за вх. № 770/23 від 02.05.2023 розглядаються судом з урахуванням наданих додаткових пояснень до неї.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 03.05.2023 зазначена заява Головного управління ДПС у Полтавській області про грошові вимоги до боржника призначена до розгляду в судовому засіданні.

За результатами розгляду вищевказаної заяви Головного управління ДПС у Полтавській області про грошові вимоги до боржника розпорядником майна зазначені кредиторські вимоги визнано у повному обсязі (див Відзив на вимоги кредиторів за вх. № 7884 від 23.06.2023, а.с. 44-45).

Кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області до боржника, згідно поданої заяви, становлять 875 724,84грн.

В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на наступне.

ТОВ "Сільські традиції" перебуває на обліку як платник податків за основним місцем обліку в Головному управлінні ДПС у Полтавській області, Кобеляцька ДПІ, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За ТОВ "Сільські традиції" обліковується заборгованість у загальному розмірі 875 724,84 грн, у розрізі наступних податків і зборів:

1) з єдиного соціального внеску - 218 242,02 грн (основний платіж), який виник на підставі самостійно задекларованих боржником сум грошових зобов`язань, що підлягали сплаті згідно з податковими розрахунками, поданих боржником до контролюючого органу, а саме:

- № 9051137570 від 07.05.2022 згідно якого боржником самостійно нарахованого суму єдиного внеску за І квартал 2022 року у розмірі 95 697,22грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковому розрахунку № 9051137570 від 07.05.2022 становить 19 769,94грн.

- № 9150012099 від 05.08.2022 згідно якого боржником самостійно нарахованого суму єдиного внеску за II квартал 2022 року у розмірі 110 337,47грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковому розрахунку № 9150012099 від 05.08.2022 становить 110 337,47 гривень.

- № 9230165976 від 04.11.2022, згідно якого боржником самостійно нарахованого суму єдиного внеску за III квартал 2022 року у розмірі 88 134,61грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковому розрахунку J230165976 від 04.11.2022 становить 88 134,61грн.

2) з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості - 26 625,08 грн (основний платіж), яка виникла на підставі самостійно задекларованих боржником сум грошових зобов`язань у декларації з податку на майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості № 9045266202 від 07.04.2022 та за якою визначено суму податкового зобов`язання на 2022 рік у розмірі 37 030,50 гривень.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковій декларації становить 26 625,08 грн, в тому числі: за І квартал 2022 року по терміну сплати 29.04.2022 - 8 109,82 грн; за ІІ квартал 2022 року по терміну сплати 29.07.2022 - 9 257,63 грн; за III 2022 року по терміну сплати 31.10.2022 - 9 257,63 грн.

3) з орендної плати з юридичних осіб ( смт Білики) - 2 719,88 грн (основний платіж), як виникла на підставі самостійно задекларованих боржником сум грошових зобов`язань у податковій декларації № 9031697683 від 15.02.2022, якою визначено суму грошового зобов`язання з орендної плати з юридичних осіб за 2022 рік, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 3 263,94 грн, в тому числі, щомісячно з січня по листопад - по 272,00 грн, за грудень - 271,94 грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковій декларації становить - 2 719,88 грн, в тому числі: за лютий 2022 року по терміну сплати 30.03.2022 - 271,88 грн; за березень 2022 року по терміну сплати 03.05.2022 - 272,00 грн; за квітень 2022 року по терміну сплати 30.05.2022 - 272,00 грн; за травень 2022 року по терміну сплати 30.06.2022- 272,00 грн; за червень 2022 року по терміну сплати 01.08.2022 - 272,00грн, за липень 2022 року по терміну сплати 30.08.2022 - 272,00 грн; за серпень 2022 року по терміну сплати 30.09.2022 - 272,00 грн; за вересень 2022 року по терміну сплати 31.10.2022 - 272,00 грн; за жовтень 2022 року по терміну сплати 30.11.2022 - 272,00 грн; за листопад 2022 року по терміну сплати 30.12.2022 - 272,00 грн.

4) з орендної плати з юридичних осіб ( смт Семенівка) - 46 876,18 грн (основний платіж), яка виникла на підставі самостійно задекларованих боржником сум грошових зобов`язань у податковій декларації № 9031669457 від 15.02.2022, якою визначено суму грошового зобов`язання з орендної плати з юридичних осіб за 2022 рік, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 69 439,13 грн, в тому числі щомісячно з січня по листопад - 5 786,59 грн, за грудень - 5 786,64 грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковій становить 46 876,18 грн, в тому числі: за березень 2022 року по терміну сплати 03.05.2022 - 583,46 грн; за квітень 2022 року по терміну сплати 30.05.2022 - 5 786,59 грн: за травень 2022 року по терміну сплати 30.06.2022 - 5 786,59 грн; за червень 2022 року по терміну сплати 01.08.2022 - 5786,59 грн; за липень 2022 року по терміну сплати 30.08.2022 - 5 786,59грн; за серпень 2022 року по терміну сплати 30.09.2022 - 5 786,59 грн; за вересень 2022 року по терміну сплати 31.10.2022 - 5 786,59 грн; за жовтень 2022 року по терміну сплати 30.11.2022 - 5 786,59 грн; за листопад 2022 року по терміну сплати 30.12.2022 - 5 786,59 грн.

5) земельного податку з юридичних осіб у загальному розмірі - 581 261,68 грн (основний платіж), яка виникла на підставі самостійно задекларованих боржником сум грошових зобов`язань у податковій декларації № 9031700565 від 15.02.2022, якою визначено суму грошового зобов`язання із земельного податку за 2022 рік, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 634 103,93 грн, в тому числі щомісячно з січня по листопад - 52 841,99 грн, за грудень - 52 842,04 грн.

Сума податкового боргу, яка заявляється в заяві про приєднання в якості кредитора по податковій декларації становить 581 261,68 грн, в тому числі: за січень 2022 року по терміну сплати 02.03.2022 - 52 841,78грн; за лютий 2022 року по терміну сплати 30.03.2022 - 52 841,99 грн; за березень 2022 року по терміну сплати 03.05.2022 - 52 841,99 грн; за квітень 2022 року по терміну сплати 30.05.2022 - 52 841,99 грн; за травень 2022 року по терміну сплати 30.06.2022 - 52 841,99 грн; за червень 2022 року по терміну сплати 01.08.2022 - 52 841,99 грн; за липень 2022 року по терміну сплати 30.08.2022 - 52 841,99 грн; за серпень 2022 року по терміну сплати 30.09.2022 - 52 841,99грн, за вересень 2022 року по терміну сплати 31.10.2022 - 52 841,99 грн; за жовтень 2022 року по терміну сплати 30.11.2022 - 52 841,99 грн; за листопад 2022 року по терміну сплати 30.12.2022- 52 841,99грн.

Згідно пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодксу України, податкове зобов`язання - сума коштів, платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов`язання, самостійно узгоджене платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк.

У відповідності пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України та ст.67 Конституції України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених законом.

Згідно пп. 41.1.1. п. 41.1. до ст. 41 Податкового кодексу України Контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи;

На підставі вищевикладеного, Головне управління ДПС у Полтавській області просить суд визнати його кредиторські вимоги до боржника в сумі 875 724,84грн податкового боргу та 5 368,00грн витрат по сплаті судового збору

Суд встановив, що кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області в сумі 875 724,84грн заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, вказані вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, не заперечуються боржником та розпорядником майна та визнаються судом у повному обсязі.

Судові витрати в сумі 5 368,00 судового збору (платіжна інструкція № 1644 від 19.04.2023), сплаченого заявником при зверненні із заявою про грошові вимоги до боржника, підлягають відшкодуванню за рахунок боржника з включенням їх в реєстр вимог кредиторів боржника в черговості, визначеній ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства.

Частиною 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом (ч.4 ст.45 Кодексу).

Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна включити визнані судом грошові вимоги вищевказаних кредиторів у визначених судом розміррах до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Сільські традиції" відповідно до черговості, встановленої ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства.

Приймаючи до уваги те, що за результатами даного судового засідання судом було визнано кредиторські вимоги Білицької селищної ради та Головного управління ДПС у Полтавській області, а для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку ( ч.4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства), загальні збори кредиторів щодо вирішення питання переходу до наступної судової процедури у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції", мають бути проведені за участі всіх конкурсних кредиторів, в тому числі Білицької селищної ради та Головного управління ДПС у Полтавській області, підсумкове засідання суду у процедурі розпорядження майном боржника, на якому здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закриття провадження у справі підлягає відкладенню.

Керуючись ст. ст. 44, 45, 47, 48, 49 Кодексу України з процедур банкрутства , ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ :

1. Визнати грошові вимоги:

1) Білицької селищної ради (вул. Кобеляцька, буд. 53а, смт. Білики, Полтавський район, Полтавська область, 39220; код ЄДРПОУ 21051585) в сумі 5 552 753,11грн (заявлені вимоги) та 5 368,00грн витрат по сплаті судового збору, сплаченого заявником при зверненні із заявою про грошові вимоги до боржника у розмірі .

У задоволенні клопотання Білицької селищної ради про визнання поважними причин пропуску та поновлення строку на звернення із заявою про грошові вимоги до болржника, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства - відмовити.

2) Головного управління ДПС у Полтавській області , м. Полтава вул. Європейська, 4, код ЄДРПОУ ВП 44057192) в сумі 875 724,84грн (заявлені вимоги) та 5 368,00грн витрати по сплаті судового збору, сплаченого заявником при зверненні із заявою про грошові вимоги до боржника у розмірі .

2. Зобов`язати розпорядника майна включити грошові вимоги вищевказаних кредиторів у визнаних судом розмірах до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільські традиції" відповідно до черговості, визначеної Кодексом України з процедур банкрутства.

3. Відкласти підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сільські традиції", а також розгляд поданих в межах даної справи на 01.02.2024 на 10:10 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Полтавської області за адресою: м. Полтава, Капітана Володимира Кісельова, 1, зал судових засідань № 25.

4. Участь в судовому засіданні представників кредиторів, боржника, розпорядника майна не обов`язкова.

5. Роз`яснити учасникам справи право подати заяву про розгляд справи за їх відсутності.

Всі письмові пояснення по справі та докази сторони мають право направити суду поштою або через підсистему "Електронний суд".

6. Копію ухвали направити учасникам у справі про банкрутство.

7. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено та підписано 22.12.2023.

Суддя О.О. Ореховська

Дата ухвалення рішення12.12.2023
Оприлюднено01.01.2024
Номер документу116042477
СудочинствоГосподарське
Сутьбанкрутство, в яких вирішуються питання по суті, фактично є рішенням суду , повний текст ухвали суду буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали